Studio Sony Santa Monica, które pracuje nad tym tytułem, pierwotnie miało w planach udostępnienie swojego projektu już pod koniec 2021 roku. W czerwcu tego roku twórcy poinformowali jednak, że zmuszeni są do przesunięcia premiery God of War: Ragnarok, ze względu na chęć dopracowania swojego dzieła i oddania w ręce graczy w pełni skończonego produktu. Na ten moment wiemy, że tytuł zadebiutuje dopiero w 2022 roku, choć nie ujawniono, kiedy dokładnie.
Wszystko wskazuje na to, że można spodziewać się nawet drugiej połowy roku, ponieważ w sierpniu Sony ogłosiło także opóźnienie premiery Horizon: Forbidden West, które ma pierwszeństwo pod względem exclusive’ów na konsole PlayStation. Gra ma trafić do sprzedaży 18 lutego 2022 roku, więc God of War ma szansę zadebiutować najwcześniej dopiero w drugim kwartale, bo wątpliwe jest żeby wydawca zdecydował się na tak duże i ważne premiery obok siebie.
Do grona takich gier jak m.in. Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure czy Horizon: Forbidden West dołączy także God of War: Ragnarok. Oczywiście lepiej będzie prezentowało się wydanie na PS5, które zapewni bardziej szczegółową grafikę poprzez natywną rozdzielczość 4K oraz płynniejszą rozgrywkę.
Dotychczas cykl skupiał się przede wszystkim na Kratosie, który od zawsze był głównym bohaterem. W poprzedniej odsłonie jego syn Atreus odgrywał jednak bardzo duże znaczenie i pełnił rolę aktywnego pomocnika swojego ojca. Można mu było nawet wydawać proste rozkazy, dzięki którym chłopak np. strzelał z łuku do konkretnych przeciwników. Dosyć dużą rewolucją dla serii byłoby umożliwienie przejęcia bezpośredniej kontroli nad Atreusem, który posiada własny wachlarz ciekawych umiejętności. Jeżeli ukończyliście poprzednią grę, to wiecie też, że za jego zdolnościami mogą kryć się także inne rzeczy. Zapewne dopiero w drugiej części poznamy prawdziwy potencjał tego wojownika.
Uwaga! Możliwe spoilery do God of War z 2018 roku. Jeśli natomiast chodzi o fabułę, to tutaj możemy sugerować się tytułem. Ragnarok (a właściwie Ragnarök) to pojęcie pochodzące z mitologii skandynawskiej, które odnosi się do zmierzchu bogów, czyli swoistej apokalipsy. Podczas tego wydarzenia miałoby dojść do zaciekłej wojny pomiędzy bogami oraz olbrzymami kontrolowanymi przez Lokiego.
Konflikt miałby rozpocząć się od śmierci Baldura (ten zginął w poprzedniej części gry), a w jego wyniku Asgard (siedziba bogów) zostałby pochłonięty przez ogień, zaś Midgard (kraina ludzi) zalałoby morze. W dziele studia Santa Monica historia Ragnaroku z pewnością zostanie nieco inaczej poprowadzona, ponieważ wszystko wskazuje, że w tej wersji bogiem psot i oszustw jest Atreus – w pewnym momencie okazuje się, że jego drugie imię to właśnie Loki.