Data publikacji:

Najlepsze gry o kosmosie. 8 tytułów z akcją w przestrzeni pozaziemskiej

Czasami dobrze jest oderwać się od przyziemnych spraw i pozwiedzać przestrzeń kosmiczną. Międzyplanetarne loty niestety na razie są poza naszym zasięgiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagrać w gry, których akcja rozgrywa się w kosmosie.
gry o kosmosie
Dobierając gry o kosmosie do zestawienia, starałem się ograniczyć do nowszych produkcji, które powstały z myślą o konsolach ósmej generacji. Lista jest też dosyć różnorodna, żeby fani kilku gatunków mogli znaleźć coś dla siebie.

Czytaj również: Premiery gier 2019

Przegląd najlepszych gier o kosmosie

Obcy: Izolacja

Ostatnie filmy poświęcone Ksenomorfom były delikatnie rozczarowujące. Tego samego nie można na szczęście powiedzieć o grze opowiadającej o walce z kosmicznym monstrum. „Obcy: Izolacja” to rewelacyjna gra grozy, której klimatem najbliżej do filmu „Obcy” Redleya Scotta. Pozycja obowiązkowa dla miłośników horrorów science-fiction.

Surviving Mars

Dzieło studia Haemimont Games to przykład na to, że gry o kosmosie nie muszą skupiać się wyłącznie na walce lub eksploracji. „Surviving Mars” to typowa strategia ekonomiczna reprezentująca podgatunek city builderów. Głównym założeniem rozgrywki jest rozwinięcie pionierskiej kolonii na Marsie.

Observation

„Observation” to ambitna gra przygodowa autorstwa niezależnego studia No Code. Akcja produkcji została osadzona na stacji kosmicznej, która w tajemniczy sposób została przeniesiona z orbity ziemskiej w okolice Saturna. Głównym atutem gry jest to, że gracze wcielają się w sztuczną inteligencją. S.A.M. wspólnie z jedyną ocalałą członkinią załogi Observation próbują powrócić do domu.

Destiny 2

Studio Bungie po porzuceniu serii Halo (też świetna marka traktująca o kosmosie), przerzuciło się na równie ciekawy cykl science-fiction. W „Destiny 2” skaczemy od planety do planety, napotykając na swojej drodze wiele innych ras i cywilizacji. Bardzo dobry sieciowy shooter cieszący się cały czas dużą popularnością wśród użytkowników.

Warframe

Pierwsza wersja „Warframe” zadebiutowała w 2013 roku na komputerach osobistych i od tamtej pory gra regularnie była przenoszona na kolejne platformy. Studio Digital Extremes przez te wszystkie lata cały czas rozwijało swoje dzieło, dodając do niego wiele nowych elementów oraz usprawniając poszczególne mechaniki. „Warframe” jest też jedyną grą o kosmosie z tego zestawienia, w jaką zagracie całkowicie za darmo.

No Man’s Sky

Początki „No Man’s Sky” były fatalne. Twórcy obiecywali wiele, a dostarczyli tyle co nic. Hello Games wzięło sobie do serca uwagi graczy i dzielnie pracowało nad naprawieniem wszystkich błędów oraz wprowadzeniem obiecanej zawartości. Obecnie ich tytuł jest jednym z ciekawszych wyborów dla osób poszukujących bardzo dobrej gry o kosmosie (atrakcyjnej również dla dzieci).

Elite: Dangerous

Produkt studia Frontier Developments to przedstawiciel kosmicznych symulatorów, w których gracze siadają za sterami zaawansowanych technologicznie statków bojowych. Twórcy zadbali o to, żeby model lotu jak najwierniej odzwierciedlał poruszanie się pojazdów w warunkach zerowej grawitacji.

Prey i dodatek Mooncrash

Wydany w 2017 roku „Prey” był nie lada gratką dla miłośników kosmicznych strzelanek z elementami skradankowymi. Oryginał był świetny, ale moim zdaniem to właśnie dodatek „Mooncrash” w pełni wykorzystał potencjał marki. Jeśli nie boicie się potrafiących przybierać każdy kształt Mimików, to koniecznie zajrzyjcie na pokład stacji kosmicznej Talos 1.