Data modyfikacji:

Gry PS4 – Black Friday. Jakie gry na PS4 i PS5 wybrać na Black Friday?

Zbliża się czas wielkich wyprzedaży. Jak co roku, duża grupa firm proponuje swoje produkty po obniżonych cenach. Tyczy się to chociażby, sklepów odzieżowych, elektronicznych, jak i również producentów gier wideo. Warto zapoznać się z propozycjami poszczególnych pozycji, które w zależności od gustu, mogą się spodobać danemu graczowi. Istnieje potężna gama różnych horrorów, gier RPG, shooterów na konsolę PS4, które podczas święta wyprzedaży, jakim jest Black Friday 2023, gwarantuje niską cenę i sporą dawkę wirtualnej rozrywki.
gry na ps4

Oferty, przygotowane dla fanów gier RPG

Gry RPG można już dzisiaj odnaleźć w prawie każdym uniwersum. Dlatego też przygotowana została lista najciekawszych pozycji, które mogą być ciekawą opcją do ogrania w chłodne jesienne wieczory. Wszystkie podane produkty to gry na PS4. Black Friday zbliża się dużymi krokami, warto więc poznać kilka potencjalnych kandydatów do nabycia.

Pierwsza ciekawa pozycja może należeć do fanów skrytobójców oraz antycznych klimatów. Seria gier Assassin’s Creed zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Świat tych produkcji został powiększony, natomiast rodzaje miejsc i czasu rozgrywania się samej akcji rozszerzone. Mimo pojawienia się pewnych sceptycznych opinii na temat kilku nowych produkcji firmy Ubisoft nowe odsłony gier serii i tak zdobyły potężną gamę fanów, o czym świadczą, chociażby pozytywne opinie na ich temat. Dlatego na tych, którzy nie mieli jeszcze okazji ograć Assassin’s Creed Odyssey czy Origins, czeka miła niespodzianka. Warto również wspomnieć co nieco o miejscu akcji samych gier. Pierwsza z nich, nazwana Odyssey, przenosi gracza do epoki starożytnej, dokładnie do roku 431 p.n.e., do czasu trwania wielkiej wojny peloponeskiej. Druga natomiast zaprowadzi gracza w klimaty pustynne, dokładnie do starożytnego Egiptu, gdzie początek miało całe bractwo Asasynów. Obie gry można znaleźć połączone w pakiet, który już dziś nie kosztuje za dużo. Sam fakt połączenia obydwu gier jest dość logiczny, ponieważ Odyssey jest następcą Origins. Istnieje więc spora szansa na jeszcze większą jego przecenę w czasie trwania święta wyprzedaży.

W Black Friday gry na PS4, jakie na pewno warto mieć na oku, to seria Dark Souls. Produkcje studia From Software, posiadające fanów na całym świecie, stały się popularne ze względu na ich wysoki poziom trudności oraz mroczny klimat i fabułę. Jest to więc ciekawa pozycja dla fanów prawdziwych wyzwań. Warto również wspomnieć, że gry z tej serii są przygotowane głównie pod konsole. W internecie poszczególne części Dark Souls mogą nie być zbyt drogie, jednak istnieje specjalny pack, w którym zawarta jest cała trylogia. Kosztuje nieco więcej, mimo to, w przypadku takiego święta jak Black Friday, istnieje spora szansa na obniżenie jego ceny.
Rdza, piasek i samotność. Te cechy charakteryzują spopularyzowany właśnie przez gry klimat postapokaliptyczny. Mimo że gier w tym uniwersum nie ma zbytnio dużo, wśród nich można znaleźć pozycje, które zdecydowanie mogą powiększyć bibliotekę gier każdego gracza. Zwłaszcza miłośnika samotnego podróżowania po pustkowiach i szeroko rozwiniętej eksploracji. Jeśli to brzmiało interesująco, ciekawą pozycją na PS4 w postaci gry, do nabycia na Black Friday po zmniejszonej cenie, jest Fallout 4. Gra pochodząca spod skrzydeł firmy Bethesda Game Studios, znanej chociażby, z takich gier jak cała seria The Elder Scrolls czy DOOM, może być niesamowitym odprężeniem i klimatyczną podróżą po zdewastowanym w wyniku wojny nuklearnej Bostonie. W grze możliwa jest opcja budowy własnej osady, w tym również bazy wypadowej. Istnieje także spora gama lokacji oraz zadań, które z pewnością zajmą gracza na długie godziny.

Jeśli klimat piasku i rdzy nie leży w naszym guście, inną ciekawą pozycją może się okazać NieR: Automata. Gra wprowadza gracza do świata, w którym Ziemia została całkowicie zdewastowana przez obcą cywilizację. W grze przejmuje się kontrolę nad androidką o imieniu YoRHa No.2 Type B, która zostaje wysłana na rodzimą planetę w celu uwolnienia jej z rąk obcych.

Coś dla fanów mocnych wrażeń

Fani wszechobecnego terroru i strachu również powinni być zadowoleni. Może zaistnieć wiele promocji z nimi związanych przy temacie święta Black Friday 2023. Gry na PS4, mogą w tym okresie posiadać obniżki nawet o 90% od początkowej ceny. W ofercie może znaleźć się niejeden horror. Jednym z przedstawicieli tego gatunku jest bardzo popularna część serii Resident Evil pod tytułem Village. W przeciwieństwie do chociażby poddanej reworkowi części II tutaj gracz śledzi poczynania głównego bohatera, czyli Ethana Wintersa, z perspektywy pierwszej osoby. Okazało się to świetnym posunięciem, ponieważ strach zostaje dodatkowo spotęgowany o klimat starej, rumuńskiej wioski z pewnym zamkiem, znajdującym się nieopodal. Warto wspomnieć, że gra, jest ósmą częścią całej serii i jest bezpośrednią kontynuacją części siódmej. W poprzedniej grze również zastosowano widok FPP, czyli perspektywę pierwszej osoby.

Jeśli w guście gracza nie leży taki rodzaj horroru, a woli coś, co straszy samą fabułą, a całość podsumowana jest pewnym morałem, powinien zainteresować się grą Little Nightmares 2. Jest to gra z gatunku zręcznościowych, która posiada dość kreskówkowy, jednak wciąż mroczny styl graficzny. Całość, wykonana w technice 2.5D, co oznacza grafikę 2D z pewnymi elementami 3D, rozgrywa się w równoległym świecie dziecięcych traum. Gracz wciela się tam w postać małego chłopca o imieniu Mono, który nosi na głowie papierową torbę. Chłopiec chce uratować za wszelką cenę swoją przyjaciółkę o imieniu Six, z którą posiada bardzo bliskie relacje.

Stare, dobre shootery w Black Friday 2023

Strzelanki na konsole? Wielu nie zgodzi się z tym pomysłem, jednak warto wypróbować ten gatunek gry na PS4. Black Friday jest do tego idealną okazją. W kwestii shooterów ciekawych pretendentów do szansy na obniżkę cen jest dość sporo. Jeśli interesuje nas klimat postapokaliptyczny, jednak skupiający się na elemencie samego strzelania, pewną pozycją może być seria Metro. Jest to pewnego rodzaju brat Fallouta, tylko że ze wschodu Europy. Dla fanów potyczek internetowych świetnym pomysłem może być seria Battlefield, oferująca starcia w różnych czasach oraz miejscach.
Autor: Marcin Krawczyk