Data modyfikacji:

Ile sprzedano egzemplarzy Grand Theft Auto V?

GTA V jest jedną z trzech płatnych produkcji, które przekroczyły pułap stu milionów sprzedanych egzemplarzy. Na podium znajdują się jeszcze Tetris i Minecrafte.

Take Two pochwaliło się przed inwestorami fantastycznymi wynikami Grand Theft Auto V, które w samym tylko ostatnim półroczu, sześć lat od konsolowej i cztery lata od PCtowej premiery, sprzedało dziesięć milionów egzemplarzy. Łącznie GTAV V sprzedano w liczbie około 110 milionów sprzedanych egzemplarzy. Z takim wynikiem GTA V umacnia się tylko na liście trzech najlepiej sprzedających się gier w historii, za Tetrisem na pierwszym miejscu i Minecraftem na drugim. Czwartą pozycję w rankingu zajmuje natomiast Wii Sports z 82 milionami sprzedanych egzemplarzy. Wydawca podkreślił też, że GTA Online pozostaje doskonałym źródłem dochodów, należy więc spodziewać się dalszych inwestycji w rozszerzenia do sieciowej gry.

Przeczytaj także: najlepsze mody do GTA V

Z kolei Red Dead Redemption 2, najnowszy tytuł ze stajni Rockstar Games sprzedał do tej pory 24 miliony egzemplarzy tylko na konsolach (dla porównania, to milion mniej niż Grand Theft Auto IV sprzedało po dziś dzień, wedle oficjalnych liczb) i choć tutaj tryb sieciowy nie wciągnął graczy tak bardzo jak w przypadku GTA V, także będzie wspierany i rozwijany. Jedną ważną informacją, jakiej zabrakło w całym ogłoszeniu, jest termin wydania RDR 2 na PC - choć wciąż pojawiają się nowe spekulacje na temat nadchodzącej premiery i tego, że gra ukaże się prawdopodobnie na Epic Games Store, oficjalnie wydawca milczy.

Autor: Artur Cnotalski