Data modyfikacji:

The Witcher RPG - cena i start przedsprzedaży

Już niedługo polscy fani Wiedźmina otrzymają grę, która może pochłonąć ich na setki godzin. Poznaliśmy szczegóły The Witcher RPG.

W ubiegłym roku na rynku zagranicznym pojawiła się papierowa gra fabularna The Witcher RPG, czerpiąca z dorobku powieści Andrzeja Sapkowskiego oraz dzieł studia CD Projekt RED. Grę opracował Cody Pondsmith wraz z wydawnictwem R. Talsorian Games. Tymczasem Copernicus Corporation ogłosiło, kiedy nastąpi polska premiera - ta zaplanowana została na 13-15 września bieżącego roku. Rodzima wersja podręcznika zadebiutuje podczas konwentu fantastyki Copernicon w Toruniu.

Wydawnictwo Copernicus poinformowało również, że można już składać zamówienia przedpremierowe na The Witcher RPG. Akcja potrwa do 30 czerwca i w tym czasie tytuł dostępny będzie w promocyjnej cenie 159 zł. Później za podręcznik będzie trzeba zapłacić dwadzieścia złotych więcej. Pre-ordery mają być realizowane jeszcze w sierpniu 2019 roku, czyli jeszcze przed oficjalną premierą.

Tłumaczeniem na język polski zajął się Jakub Zapała - rodzime wydanie ma liczyć około trzysta pięćdziesiąt stron. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem, to wydawnictwo Copernicus udostępniło całkowicie za darmo starter, który pozwoli zapoznać się z podstawowymi zasadami The Witcher RPG. Możecie go pobrać z tego miejsca. Oficjalny opis gry prezentuje się następująco:

Na rozdartym wojnami Kontynencie toczy się więcej opowieści niż tylko historia Geralta z Rivii. Biały Wilk podąża tropem swoich miłości. Niezliczone inne sagi rozwijają się w tym samym czasie. Każda z nich godna jest ballady mistrza Jaskra. Ty zaś staniesz się bohaterem jednej z nich!

“The Witcher RPG” to gra bez prądu, która pozwoli grupie znajomych stworzyć własną opowieść w wiedźmińskim świecie. Z pomocą tego podręcznika i odrobiny wyobraźni będziecie mogli przemierzyć cały Kontynent, napotkać jego żywe legendy i wpłynąć na jego dzieje. Weźmiecie udział w politycznych intrygach i brutalnej wojnie z Cesarstwem Nilfgaardu. Będziecie walczyć o życie i próbować na zgliszczach starego świata zbudować lepszą przyszłość.

Źródło: Copernicus Corporation

Autor: Łukasz Morawski