Data modyfikacji:

PlayStation Productions - Sony stworzy filmy i seriale na podstawie gier

Sony otworzyło studio odpowiedzialne za tworzenie filmów fabularnych.

Renomowany serwis The Hollywood Reporter dowiedział się podczas ostatniej rozmowy z Shawnem Laydenem (prezes Wordlwide Studios Sony Interactive Entertainment) i Asadem Qizilbashem (osoba odpowiedzialna m.in. za tworzenie nowych franczyz), że Sony otworzyło studio filmowe. PlayStation Productions będzie zajmowało się tworzeniem produkcji kinowych oraz seriali opartych na tytułach ekskluzywnych znajdujących się w portfolio japońskiej korporacji. Firma zdecydowała się na taki krok dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży rozrywkowej oraz chęci kontroli jakości nad ekranizacjami sygnowanymi znaczkiem PlayStation.

Dzięki znajomości swoich gier, osoby odpowiedzialne za PlayStation Productions będą w stanie wyciągnąć esencję z gier Sony, decydując się, czy efekt końcowy zobaczymy w pełnometrażowym filmie czy długim serialu. Studio znalazło podobno sposób na rozwiązanie problemu adaptacji kinowych gier wideo. Według nich skrócenie kilkudziesięciogodzinnej produkcji do stu dwudziestu minut jest praktycznie niemożliwe. Złotym środkiem ma być więc tworzenie całkowicie nowych historii z wykorzystaniem znanych motywów oraz postaci. W ten sposób twórcy unikną oskarżeń o niewykorzystanie istotnych wątków z oryginału lub ich spłyceniu.

Shawn Layden twierdzi, że takie filmy jak "Assassin's Creed" oraz "Warcraft" okazały się być porażkami, ponieważ "scenarzyści oraz reżyserzy nie rozumieli świata gier". Nad dziełami spod bandery PlayStation Productions będą pracować wyłącznie osoby mające mocne powiązania z firmą, które pracowały już wcześniej przy grach. Prezes twierdzi, że do projektu przykłada się całym sercem i zapewnia, że produkcje Sony swoim rozmach mogą dorównywać Marvel Cinematic Universe. Poczekamy, zobaczymy, ale na ten moment zapowiada się to naprawdę bardzo dobrze.

Źródło: The Hollywood Reporter

Autor: Łukasz Morawski