Data modyfikacji:

TOP 10 gier planszowych RPG

Jesteście zmęczeni grami komputerowymi i szukacie ze znajomymi innego sposobu na wspólne spędzenie wolnego czasu? Z pomocą mogą przyjść angażujące gry planszowe RPG, które oderwą was od ekranów i zapewnią świetną zabawę na wiele godzin. W tym zestawieniu poznacie dziesięć najlepszych fabularnych planszówek.

gry planszowe rpg

Jakie gry planszowe RPG warto kupić?

Produkty do zestawienia dobierałem na podstawie popularności danych gier planszowych RPG w serwisie Ceneo, a także wedle własnych preferencji. Starałem się wybierać dzieła reprezentujące różne gatunki, dlatego zarówno miłośnicy fantasy, jak i science-fiction z pewnością znajdą dla siebie coś ciekawego. Zobaczcie ranking gier planszowych RPG.

  1. Gloomhaven
  2. Horror w Arkham
  3. Mansions of Madness
  4. Descent: Wędrówki w mroku
  5. Zombicide: Zielona Horda
  6. Mage Knight: Ultimate Edition
  7. Talisman: Magia i Miecz
  8. Star Wars: Rebelia
  9. Zona: Sekret Czarnobyla
  10. Dark Souls: The Board Game

Gloomhaven

Cena może być dla niektórych odpychająca, ale produkt zdecydowanie warty jest każdych pieniędzy. Gloomhaven to przede wszystkim potężna gra planszowa RPG składająca się z prawie dwóch tysięcy kart, niemalże pięćdziesięciu rodzajów przeciwników, osiemnastu figurek postaci oraz aż stu dwunastu unikatowych scenariuszy.

W Gloomhaven można grać w maksymalnie cztery osoby – podczas rozgrywki każdy z graczy wciela się w wojownika walczącego z potężnymi siłami zła. Tak duża liczba scenariuszy sprawia, że produkcją można cieszyć się przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Horror w Arkham

Dzieło Richarda Launiusa i Kevina Wilsona to fantastyczny hołd dla mrocznej prozy mistrza horrorów H.P. Lovecrafta. Jeśli jesteście fanami twórczości Samotnika z Providence, to obowiązkowo powinniście przetestować Horror w Arkham.

Gra planszowa RPG nie tylko odnosi się do oryginału stylistyką, ale również ciekawą fabułą kręcącą się wokół morskich stworów i Wielkich Przedwiecznych. Rozgrywka dostosowana została nawet do sześciu użytkowników.

Zobacz także: Najpopularniejsze gry planszowe w Ceneo.pl.

Mansions of Madness

Po ograniu Horroru w Arkham nadal czujecie potrzebę obcowania z twórczością H.P. Lovecrafta? W takim razie kolejną grą planszową RPG, jaką powinniście spróbować, jest Mansions of Madness.

Produkcja nastawiona jest na kooperację pomiędzy maksymalnie pięcioma osobami, które mogą wziąć udział w jednym z czterech zróżnicowanych scenariuszy. Atrakcją dla miłośników technologii może być to, że grę napędza specjalna aplikacja na telefony, stanowiąca integralną część rozgrywki.

Descent: Wędrówki w mroku

Mroczny władca w czeluściach Terrinoth formuje swoje wojsko, które ma mu pomóc w przejęciu kontroli nad światem. Powstrzymać może go wyłącznie grupa dzielnych bohaterów, niebojących się sięgnąć po broń i magię. Ta pretekstowa fabuła wprowadza graczy do świetnej rozgrywki, od której nie sposób się oderwać.

Descent: Wędrówki w mroku zawiera aż trzydzieści dziewięć plastikowych figurek, około pięćdziesiąt kafelków planszy i ponad dwieście kart. Jedno jest pewne – przy tej dobrej grze planszowej RPG nie będziecie narzekać na nudę.

Zombicide: Zielona Horda

Tematyka zombie kojarzy się przede wszystkim z czasami współczesnymi i klimatami postapokaliptycznymi. Tymczasem twórcy Zombicide: Zielona Horda podeszli do tematu o wiele bardziej kreatywnie, stawiając na setting fantasy oraz osadzając w roli żywych trupów hordy Orków.

Zadaniem maksymalnie sześciu graczy jest przetrwanie zarazy i wyeliminowanie zombiaków. Całość rozgrywa się na dziesięciu różnych mapach podzielonych na dziesięć misji.

Mage Knight: Ultimate Edition

W grze planszowej RPG Vlaada Chvatila gracze wcielają się w tytułowych Rycerzy Magii, czyli potężnych wojowników o boskich mocach mających zaprowadzić porządek w opanowanym przez wojnę i pożogę uniwersum. Edycja Ultimate oprócz podstawowej wersji gry zawiera również trzy rozbudowane rozszerzenia: Zaginiony Legion, Krang oraz Cienie Tezli. Produkcja dostosowana została do maksymalnie pięciu osób.

Talisman: Magia i Miecz

Tym razem mam propozycję klasycznej planszówki, która już na początku lat 90. ubiegłego wieku cieszyła się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie. Produkcja brytyjskiego Games Workshop na przestrzeni lat otrzymywała nowe wydania, dostosowujące grę do współczesnych standardów. W zestawie znajdziecie plastikowe figurki, żetony, planszę z kartami oraz kości sześciościenne.

Star Wars: Rebelia

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen także nie mają na co narzekać – w sprzedaży dostępnych jest sporo gier Star Wars planszowych i karcianych RPG. Star Wars: Rebelia traktuje natomiast o zaciętych starciach pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a Imperium Galaktycznym. Do opanowania sytuacji w kosmosie potrzebnych jest czterech graczy i kilka godzin wolnego czasu.

Zona: Sekret Czarnobyla

Jesteście gotowi na eksplorowanie czarnobylskiej strefy wykluczenia? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że powinniście zagrać w Zonę.

Maksymalnie czterech uczestników zabawy wciela się w szperaczy poszukujących mocy legendarnego Źródła. Gracze często muszą dokonywać trudnych wyborów mających wpływ na otoczenie.

Dark Souls: The Board Game

Dark Souls to bardzo popularny cykl gier wideo autorstwa studia From Software. Każda kolejna odsłona dosyć mocno testowała cierpliwość graczy, co wynikało z diabelnie wysokiego poziomu trudności. Twórcy gry planszowej postanowili przenieść to niesamowite uniwersum do nowego medium i trzeba przyznać, że efekt końcowy jest bardziej niż zadowalający.

Dark Souls: The Board Game czerpie garściami z oryginału, oferując graczom rozgrywkę jednoosobową lub w kooperacji. Jeżeli szukacie wymagającej gry planszowej RPG, to trafiliście w dobre miejsce.