Data modyfikacji:

Najlepsze gry do grania ze znajomymi

Lubicie spędzać czas z kolegami i koleżankami, którzy także są graczami? W takim razie trafiliście w dobre miejsce, ponieważ w tym zestawieniu przyjrzymy się ciekawym produkcjom do wspólnej zabawy ze znajomymi. Niektóre tytuły posiadają lokalną kooperację, zaś w innych istnieje możliwość zabawy online – na wypadek, gdybyście akurat nie mieli okazji spotkać się na żywo.
najlepsze gry do zgrania ze znajomymi

Fajne gry do grania ze znajomymi

  1. Forza Horizon 5
  2. The Dark Pictures: House of Ashes
  3. Riders Republic
  4. FIFA 22
  5. Mario Party Superstars
  6. Back 4 Blood
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Aliens: Fireteam Elite

Forza Horizon 5

Studio Playground Games wypuściło w 2021 roku kolejną odsłonę serii Forza Horizon i znowu rozgrzało do czerwoności serca wszystkich miłośników gier wyścigowych. Produkcja nie tylko oferuje masę wyzwań dla pojedynczego gracza, ale także została zaprojektowana w taki sposób, aby razem ze znajomymi zwiedzać malowniczy Meksyk. Wspólnie z kumplami możecie założyć własny konwój, a następnie brać udział w zawodach, żeby zwiększać potęgę swojego zespołu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby jeździć po mapce bez większego celu i czerpać przyjemność z sandboksowego charakteru gry.

The Dark Pictures: House of Ashes

The Dark Pictures to bardzo ciekawa antologia growych horrorów, za którą odpowiada studio Supermassive Games. Każda odsłona opowiada kompletnie inną historię utrzymaną w klimatach grozy. W House of Ashes gracze trafiają do Iraku, gdzie wcielają się w grupę amerykańskich żołnierzy, zmuszonych do walki o przetrwanie w starożytnej sumeryjskiej świątyni. Podobnie jak w poprzednich częściach, tutaj także można rozegrać kampanię poprzez internet, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać ze znajomymi na jednej kanapie. Wtedy każdy z uczestników zabawy czeka na swoją kolej i przejmuje kontrolę nad konkretnym bohaterem w wyznaczonym przez twórców gry czasie.

Riders Republic

Jeżeli chodzi o charakter rozgrywki, to Riders Republic pod wieloma względami jest bardzo podobne do wcześniej opisywanej Forzy Horizon 5. Z tą różnicą, że w przypadku dzieła Ubisoftu nie kierujemy samochodami, tylko siadamy za kierownicą rowerów, bądź szusujemy po stokach na nartach lub snowboardzie. Do dyspozycji graczy oddano też wingsuity, umożliwiające widowiskowe loty w powietrzu. Twórcy przygotowali ogromną mapę, a następnie zapełnili ją licznymi wyzwaniami. Oczywiście nie trzeba ich robić – czasami największą frajdę dają wspólne wygłupy ze swoją drużyną.

FIFA 22

Zestawienie najlepszych gier do grania ze znajomymi nie mogło obyć się bez serii FIFA, która od lat jest wręcz najlepszym przykładem tego typu produkcji. W dziele studia EA Sports możecie rywalizować ze znajomymi zarówno na jednej konsoli, jak i w trybach sieciowych. Gra umożliwia nawet prowadzenie indywidualnych statystyk meczowych, dzięki czemu po kilku miesiącach wspólnego grania będziecie mogli stwierdzić, kto lepiej radzi sobie na boisku. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby z kolegami i koleżankami założyć własną ligę.

Mario Party Superstars

W Mario Party Superstars można grać poprzez internet, lecz w tym przypadku zdecydowanie najwięcej frajdy daje granie w trybie lokalnym. Produkcja jest swego rodzaju planszówką, w której zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby złotych gwiazdek. W tym celu trzeba rzucać kostką i przesuwać swoje postaci po dużej planszy, pełnej sekretów i specjalnych pól. Pomiędzy turami startują zabawne minigry, dzięki którym można zyskać pieniążki potrzebne do kupna gwiazdek. Gdybyście jednak woleli skupić się na zręcznościowym aspekcie tej produkcji, to Nintendo przygotowało do tego oddzielny tryb. Można w nim tworzyć zawody zbudowane z samych minigier.

Back 4 Blood

Tym razem mam dla was propozycję gry online do grania ze znajomymi, w której brakuje lokalnej kooperacji. W Back 4 Blood możecie zebrać trójkę znajomych, żeby wspólnie z wami dołączyli do zażartej walki z żywymi trupami. Produkcja studia Turtle Rock jest niesamowicie grywalnym i dynamicznych shooterem, gdzie nie liczy się tylko umiejętność korzystania z broni, ale także nienaganna współpraca pomiędzy członkami zespołu. Dlatego też najlepiej jest grać w ten tytuł z przyjaciółmi – dzięki komunikacji głosowej będziecie mogli opracowywać lepsze taktyki, co sprawi, że nawet najwyższy poziom trudności nie powinien być dla was przeszkodą nie do pokonania.

Mario Kart 8 Deluxe

Jeszcze jedna gra w tym zestawieniu z biblioteki Nintendo. Mario Kart 8 Deluxe to fantastyczny tytuł, który rozkręci niejedną nudną domówkę. Jednocześnie na podzielonym ekranie może grać aż czterech użytkowników, którzy muszą ze sobą rywalizować na pokręconych trasach, wypełnionych po brzegi power-upami oraz rozmaitymi pułapkami. Do dyspozycji graczy oddano multum map oraz postaci, dlatego nie zdziwcie się, jak przy tym dziele spędzicie dobre kilka godzin.

Aliens: Fireteam Elite

Główne założenia gry studia Cold Iron są identyczne, jak w Back 4 Blood. Twórcy tej produkcji także postawili na sieciową kooperację, w której zaliczamy misje skupiające się przede wszystkim na efektownych pojedynkach z przeważającymi siłami wroga. Dużą siłą Aliens: Fireteam Elite jest to, że gra bazuje na popularnej kinowej marce, co z pewnością docenią starsi gracze pamiętający serię filmów, w której Ellen Ripley zawzięcie walczyła o przetrwanie w walce z kosmicznymi istotami znanymi jako ksenomorfy. Gra dosyć dobrze oddaje klimat oryginału, a jednocześnie jest naprawdę bardzo fajnym tytułem do zabawy z przyjaciółmi.
Autor: Łukasz Morawski