Data modyfikacji:

Ghost 'n Goblins Resurrection - nowa odsłona kutlowej serii

Jeżeli należycie do grona osób, które twierdzą, że “kiedyś to było, teraz nie ma”, to koniecznie powinniście sprawdzić nową odsłonę Ghost ‘n Goblins. Tak pięknej laurki dla oldschoolowych gier już dawno nie było – fani retro z pewnością nie mają powodów do narzekań!

Polecamy: Najciekawsze premiery gier w 2021 roku

ghost n goblins resurrection

Czy warto zagrać w Ghost 'n Goblins Resurrection? 

Pierwsza odsłona Ghost 'n Goblins trafiła do sprzedaży w latach 80. ubiegłego wieku i z miejsca stała się jedną z ulubionych platformówek wśród hardkorowych graczy. Produkcja oferowała bardzo wysoki poziom trudności, dlatego nie każdy mógł pozwolić sobie na ukończenie tej gry. Nie inaczej jest w przypadku wydanego w 2021 roku Resurrection. Tutaj także mamy do czynienia z wymagającym tytułem, w którym liczy się refleks oraz spostrzegawczość.

Produkcja czerpie garściami z dwóch pierwszych odsłon cyklu, dlatego miłośnicy tej marki będą czuli się jak w domu. Podobnie akcję obserwujemy z boku, a rola głównego bohatera przypadła rycerzowi Arturowi. Znowu też za pasek życia robi jego zbroja, która po trafieniach przez przeciwnika powoli odpada, aż w końcu protagonista zostaje w samych gatkach. Nie brakuje również znanych z poprzednich gier potworów oraz lokacji inspirowanych dawnymi mapkami.

Studio Capcom zadbało jednak o to, żeby Ghost 'n Goblins Resurrection wyglądało jak produkt z naszych czasów. Twórcy postawili na nowy styl graficzny, który choć nawiązuje do oryginału, to jednak jest o wiele bardziej kreskówkowy. Całość prezentuje się naprawdę dobrze, a do tego gra się w to rewelacyjnie. Polecam!

Ile godzin zajmuje ukończenie Ghost 'n Goblins Resurrection?

Określenie czasu potrzebnego na ukończenie tego tytułu jest niezwykle trudne do ustalenia. Sama gra nie jest przesadnie długa, ale za to niesamowicie wymagająca. Na YouTube możecie znaleźć longplaye, w których gracze dochodzą do finału w ciągu godziny. Przy pierwszym podejściu musicie jednak liczyć się z tym, że przejście gry może wam zająć mniej więcej pięć-sześć godzin.

Na czym zagrać w Ghost 'n Goblins Resurrection?

Początkowo produkcja dostępna była wyłącznie na konsoli Nintendo Switch, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez graczy. W późniejszym terminie do sprzedaży trafiła wersja na komputery osobiste oraz platformy PlayStation 4 i Xbox One. Oczywiście z racji wstecznej kompatybilności, Ghost 'n Goblins Resurrection uruchomicie również na PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Premiera Ghost 'n Goblins Resurrection – kiedy?

Posiadacze konsoli Nintendo Switch w mogli grać w Ghost 'n Goblins Resurrection już pod koniec lutego 2021 roku. Wydanie na pozostałe platformy zadebiutowało 1 czerwca tego samego roku.

Czy Ghost 'n Goblins Resurrection posiada polską wersję językową?

Nie, produkcja nie otrzymała spolszczenia, nawet w formie napisów. W tym przypadku nie powinno stanowić to jednak problemu, ponieważ w grze nie ma za dużo do czytania lub słuchania.

Ghost 'n Goblins Resurrection na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 10 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Ghost 'n Goblins Resurrection na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 10 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Autor: Łukasz Morawski