Najpopularniejsze i najlepsze gry komputerowe

final fantasy gry

Gry Final Fantasy – w co warto zagrać?

2024-03-13
Marka Final Fantasy zadebiutowała w 1987 roku i od tamtej pory doczekała się kilkunastu głównych odsłon oraz jeszcze więcej spin-offów. Na szczęście nie trzeba znać wszystkich tytułów, aby połapać się w historii, ponieważ większość gier nie jest ze sobą w żaden sposób powiązana. W tym zestawieniu znajdziecie najciekawsze gry Final Fantasy, które dostępne są w sprzedaży w fizycznym wydaniu i można je uruchomić na współczesnych platformach.
strzelanki kooperacyjne ps5

Najlepsze kooperacyjne strzelanki na PS5

2024-03-08
Strzelanki to bez wątpienia jeden z popularniejszych gatunków gier wideo, który towarzyszy tej branży niemalże od początków jej istnienia. Dawniej tego typu produkcje były nastawione na zabawę w pojedynkę, potem dodano do nich tryby wieloosobowe, a później pojawiła się także rozgrywka kooperacyjna dla kilku graczy, w których to użytkownicy nie walczyli ze sobą, tylko przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer. To właśnie grom z ciekawym coopem na PlayStation 5 przyjrzymy się w tym zestawieniu.
final fantasy vii rebirth

Final Fantasy VII Rebirth – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

2024-03-07
Początkowo pomysł na rozbicie oryginalnego Final Fantasy VII na trzy rimejki wydawał się mocno naciągany, lecz już cztery lata temu Square Enix udowodniło, że doskonale wie co robić. Kontynuacja z tego roku tylko utwierdziła graczy w tym przekonaniu. Z tego tekstu dowiecie się, dlaczego warto zagrać w Final Fantasy VII Rebirth, a także poznacie cenę pudełkowego wydania.
tomb raider gry

Seria Tomb Raider – gry, w które warto zagrać

2024-03-07
Tomb Raider to seria z wielkimi tradycjami, która cały czas jest rozwijana. Cykl poświęcony dzielnej pani archeolog nie tylko zapewniał wspaniałą rozrywkę, ale również miał ogromny wpływ na całą popkulturę. Ze świecą szukać tak ikonicznej postaci kobiecej w grach wideo, jak Lara Croft, która na przestrzeni dekad zmieniała swoje oblicza - od przeseksualizowanej zadziory, aż po pełnokrwistą bohaterkę, mającą swoje słabości i bolączki. W zestawieniu przedstawimy produkcje z jej udziałem, w które koniecznie powinniście zagrać.
gry fantasy

Gry fantasy – najlepsze tytuły

2024-03-06
Gry fantastyczne dają producentom ogromną swobodę twórczą, którą ogranicza wyłącznie ich wyobraźnia. W tym zestawieniu przyjrzę się dziesięciu najlepszym grom bądź seriom utrzymanym w klimatach fantasy, jakie powinien znać każdy miłośnik tego gatunku. Zobaczcie TOP 10 najlepszych gier fantasy.
pacific drive

Pacific Drive – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

2024-03-04
W ostatnich latach do sprzedaży trafiło wiele gier survivalowych, które próbowały przyciągać graczy najróżniejszymi sztuczkami – czy to gameplay’owymi czy fabularnymi. Studio Ironwood podeszło do tematu bardzo ambitnie, oferując graczom produkcję, która stara się oferować coś świeżego na każdym polu. Sprawdźcie, o co chodzi z Pacific Drive, ile kosztuje pudełkowe wydanie gry, a także na jakim komputerze odpalimy ten tytuł.
stare gry wyścigowe na pc

Stare gry wyścigowe na PC, czyli kultowe gry wyścigowe

2024-02-24
Gry wyścigowe to gatunek, który prawdopodobnie nigdy nie straci na popularności. Co roku do sprzedaży trafia cała masa ścigałek i rajdówek, z czego jedne są bardziej arcade’owe, zaś drugie stawiają nacisk na jak najbardziej realistyczny system jazdy. W tym tekście nie skupię się jednak na nowych produkcjach, tylko zabiorę was w sentymentalną podróż do przeszłości. Sprawdźcie moje zestawienie starych gier wyścigowych na PC, którymi zachwycaliśmy się przed laty.
słuchawki gamingowe minijack

Słuchawki gamingowe na minijacka

2024-02-21
Planujesz zakup słuchawek do grania, zastanawiając się nad wyborem między tradycyjnym jackiem 3,5 mm a komunikacją poprzez USB? W tym artykule skupimy się na pierwszej opcji, prezentując zalety i wady słuchawek na minijacka. Dodatkowo, podamy propozycje polecanych modeli, które pozwolą ci maksymalnie cieszyć się grą na komputerze.
mario vs donkey kong

Mario vs. Donkey Kong – cena, rozgrywka. Dlaczego warto zagrać?

2024-02-21
Cykl Mario vs. Donkey Kong zadebiutował równo dwadzieścia lat temu i od tamtej pory doczekał się wyłącznie jednej głównej odsłony oraz kilku spin-offów. Żadna z produkcji nie była jednak dostępna na Switchu, aż w końcu Nintendo postanowiło przygotować oficjalny remake z myślą o swojej najnowszej konsoli. Sprawdźcie, czym różni się nowa wersja od oryginału oraz dowiedźcie się, czy w ogóle warto zagrać w Mario vs. Donkey Kong.
gry na podstawie komiksów

Gry na podstawie komiksów

2024-02-20
Komiksy superbohaterskie to wręcz gotowy materiał do przerobienia na grę wideo. Nie tylko ze względu na występującą tam efektowną walkę, ale także dopracowaną historię oraz ogromną liczbę zróżnicowanych postaci o odmiennych mocach i zdolnościach. W tym zestawieniu przyjrzymy się współczesnym grom na podstawie komiksów DC i Marvela, w które bez problemu zagracie na nowszych konsolach i komputerach.
skull and bones

Skull and Bones – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

2024-02-20
Po wielu latach oczekiwań i kilku przesunięciach daty premiery, w końcu do sprzedaży trafiła produkcja Ubisoftu traktująca o piratach. Czy warto było tak długo czekać, czy może okres świeżości tej produkcji już dawno minął? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu, a także dowiecie się, ile kosztuje pudełkowe wydanie Skull and Bones, na jakich platformach zagramy w ten tytuł oraz jakie są wymagania sprzętowe na PC.
playstation VR2 czy meta quest 3

PlayStation VR2 czy Meta Quest 3 – co wybrać?

2024-02-20
Wkroczyliśmy właśnie w nową generację gogli wirtualnej rzeczywistości. Oba urządzenia, które zostaną porównane w tym artykule zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom jak najlepszego komfortu użytkowania. Jednocześnie ich twórcom zależało na zaoferowaniu jak najlepszej oprawy w grach wideo. Mimo wszystko różnice między tymi sprzętami są dosyć spore – sprawdźcie, dla kogo jest PlayStation VR 2, a kto powinien kupić Meta Quest 3.

Gaming: PC, Xbox, PlayStation