Najpopularniejsze i najlepsze gry komputerowe

gry o samurajach

Najlepsze gry o samurajach. Polecane tytuły z historycznej Japonii

2023-03-08
Samurajowie to legendarni japońscy wojownicy, którzy żyli według kodeksu określanego mianem bushidō, czyli „droga wojownika”. Nie tylko doskonale radzili sobie w walce przy użyciu katany, ale także potrafili czytać, pisać, znali się na medycynie i umieli inne rzeczy, które były niedostępne dla zwykłych chłopów. Historie o samurajach odgrywają również ważną rolę we współczesnej popkulturze, stając się inspiracją dla wielu filmów, książek czy gier wideo - właśnie tej ostatniej gałęzi rozrywki przyjrzę się w tym zestawieniu. Sprawdźcie, w jakie gry o samurajach warto zagrać.
wo long fallen dynasty recenzja

Wo Long: Fallen Dynasty – recenzja. Widowiskowy soulslike od twórców NiOh

2023-03-07
Studio Team Ninja ewidentnie upodobało sobie gry typu soulslike. Po dwóch bardzo dobrych odsłonach NiOh, japoński deweloper postanowił spróbować swoich sił z nową marką, która równie mocno przetestuje umiejętności i cierpliwość graczy. Czy ten odważny ruch był dobrym pomysłem? O tym przekonacie się z recenzji Wo Long: Fallen Dynasty.
scars above recenzja

Scars Above – recenzja. Kosmiczny soulslike, który może was zaskoczyć

2023-03-05
Studio Mad Head Games podczas prac nad swoim najnowszym dziełem inspirowało się grami studia FromSoftware, jak np. Dark Souls. Czy jednak kosmiczny soulslike z niewielkim budżetem miał w ogóle szansę na powodzenie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji Scars Above.
blood bowl 3 recenzja

Blood Bowl 3 – recenzja. Nietypowa gra sportowa w świecie Warhammera

2023-03-03
Futbol amerykański nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Tego natomiast nie można powiedzieć o uniwersum Warhammera, które w Polsce ma wielu zwolenników. Co powiedzie na wykorzystanie tego mrocznego settingu do stworzenia gry sportowej? Jeżeli jesteście zaintrygowani, to zapraszam was do recenzji Blood Bowl 3.
najlepsze gry na ps5

Najlepsze gry na PS5 - ranking 2023

2023-03-01
Udało wam się kupić PlayStation 5 i nie wiecie, od jakich produkcji powinniście zacząć przygodę z konsolą Sony? W tym zestawieniu znajdziecie listę najlepszych gier na PS5, przy których z pewnością będziecie się doskonale bawić.
like a dragon ishin recenzja

Like a Dragon: Ishin – recenzja. Yakuza, jakiej jeszcze nie widzieliście

2023-02-27
Seria Yakuza w końcu przedostała się do mainstreamu, dzięki czemu SEGA (wydawca) coraz bardziej ochoczo podchodzi do promowania  marki na całym świecie. W ten sposób po raz pierwszy możemy zagrać w Like a Dragon: Ishin, które do tej pory dostępne było wyłącznie na rynku japońskim. Produkcja nie trafiła jednak do sprzedaży w oryginalnej formie, tylko w ulepszonej wersji graficznej. Czy remake jest warty waszej uwagi? Przekonajcie się!
company of heroes 3 recenzja

Company of Heroes 3 – recenzja. Warto było czekać!

2023-02-24
Od premiery poprzedniej odsłony Company of Heroes minęło już dziesięć długich lat, dlatego oczekiwania względem „trójki” były bardzo duże. Czy doświadczone studio Relic Entertainment po raz kolejny zachwyciło graczy świetnym gameplayem, czy magia tej serii już dawno wyparowała? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji Company of Heroes 3.
the settlers new allies recenz

The Settlers: New Allies – recenzja. Strategia, o której zapomnieliśmy

2023-02-23
Po wielu latach oczekiwań, w końcu do sprzedaży trafiła kolejna odsłona Settlersów. Czy zmiany, jakie wprowadził Ubisoft były strzałem w dziesiątkę, czy może całkowicie zniszczyły serię? Moją opinię poznacie w recenzji The Settlers: New Allies.
wild hearts recenzja

Wild Hearts – recenzja. Nowy król łowców potworów?

2023-02-22
Ogromny sukces serii Monster Hunter prędzej czy później musiał odbić się echem w branży gier. Dzieło Capcomu oferowało innowacyjne podejście do rozgrywki, która skupiała się w dużej mierze na polowaniu na coraz bardziej wymagające bestie. Electronic Arts również zapragnęło mieć taki tytuł w swojej bibliotece, dlatego zaangażowało doświadczonego japońskiego developera, w celu stworzenia własnej gry typu „monster hunter”. Czy efekt pracy studia Omega Force jest zadowalający? Odpowiedź znajdziecie w recenzji Wild Hearts.
gry na 2 osoby ps5

Gry na 2 osoby na PS5. W co zagrać z kolegą na nowym PlayStation?

2023-02-21
Był taki moment w branży growej, że producenci coraz rzadziej sięgali po produkcje z lokalną kooperacją, skupiając się bardziej na sieciowych zmaganiach pomiędzy graczami. Na szczęście trendy się zmieniają, a twórcy gier coraz częściej powracają do tytułów, w których wspólnie ze znajomym można wziąć udział w fascynującej przygodzie. W tym zestawieniu zebrałem ciekawe gry na PS5 dla dwojga. Sprawdźcie, w co warto zagrać!
wanted dead recenzja

Wanted: Dead – recenzja. Brutalna gra akcji w starym stylu

2023-02-20
Katana, pistolety i bryzgająca krew. Tak w skrócie można opisać najnowsze dzieło byłych twórców serii Ninja Gaiden. Czy jednak widowiskowo przedstawiona brutalność wystarczy do tego, żeby ocenić ten tytuł pozytywnie? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części recenzji Wanted: Dead.
pharaoh

Pharaoh: A New Era – recenzja. Remake kultowego city buildera

2023-02-17
Faraon to fantastyczna gra strategiczna z 1999 roku, która cieszyła się w Polsce bardzo dużą popularnością. Studio Triskell Interactive postanowiło odświeżyć tego klasyka, oferując graczom nową oprawę wizualną oraz inne usprawnienia względem oryginału. Czy efekt końcowy jest zadowalający? O tym przekonacie się z recenzji Pharaoh: A New Era.

Gaming: PC, Xbox, PlayStation