Najpopularniejsze i najlepsze gry komputerowe

gry dla dzieci na ps5

Gry dla dzieci na PS5

2024-01-16
Jeśli więc chcecie dać swoim dzieciom grać na konsoli, to pamiętajcie o tym, żeby wybierać dla nich odpowiednie tytuły – w tym zestawieniu przyjrzymy się ciekawym grom dla dzieci dostępnym na konsoli PlayStation 5.
gry xbox series x 2024

Gry na Xbox Series X w 2024 roku

2024-01-16
W minionym roku na konsoli Xbox Series X|S, miało premierę wiele ciekawych gier multiplatformowych i ekskluzywnych, jak np. Forza Motorsport. Czy w nadchodzących miesiącach możemy oczekiwać kolejnych hitów? To się okaże! Sprawdźcie, jakie interesujące tytuły czekają na nas w 2024 roku na XSX.
prince of persia the lost crown wymagania

Prince of Persia: The Lost Crown – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

2024-01-15
Kiedy wydawało się, że marka Prince of Persia została już spisana na straty, wtedy niespodziewanie Ubisoft ujawnił, że trwają prace nad oficjalnym spin-offem serii. Ten w końcu trafił do sprzedaży, dzięki czemu możemy sprawdzić, czym tym razem zaskoczyli nas twórcy. Sprawdźcie, o co chodzi w Prince of Persia: The Lost Crown, ile kosztuje gra oraz na jakiej plaformach w nią zagramy.
najlepsze gry zręcznościowe

Najlepsze gry zręcznościowe na PC i konsole

2024-01-15
Niektóre produkcje stawiają na rozbudowane elementy RPG-owe, zaś inne skupiają się przede wszystkim na taktycznym podejściu do rozgrywki. Do sprzedaży trafiają też gry, w których liczy się przede wszystkim spryt oraz zręczność gracza. To właśnie fajnym grom zręcznościowym przyjrzymy się w tym zestawieniu. Sprawdźcie nasze propozycje!
najlepsze gry super mario bros

Najlepsze gry Super Mario Bros. Na Nintendo Switch, PC i konsole PS oraz Xbox

2024-01-15
Postać wąsatego hydraulika w czerwonej czapce towarzyszy branży gier już od 1981 roku. Wtedy to Mario zadebiutował w Donkey Kong, a już dwa lata później doczekał się własnej produkcji. Od tamtej pory bohater pojawia się regularnie w wielu seriach, z których każda ma do zaoferowania coś ciekawego. W tym tekście przyjrzymy się grom z udziałem Mario.
platformówki 2D

Najlepsze platformówki 2D

2024-01-15
Gry platformowe to jeden ze starszych gatunków gier wideo, który jest już rozwijany od przeszło czterdziestu lat. W pewnym momencie dwuwymiarowe produkcje zostały wyparte przez technologię 3D, ale po jakimś czasie wróciły ze zdwojoną siłą i nowymi pomysłami. Sprawdźcie, w jakie współczesne platformówki 2D powinniście zagrać.
gry władca pierścieni

Gry Władca Pierścieni – co dla fanów Tolkiena?

2024-01-12
Książki J.R.R. Tolkiena to klasyka fantastyki, która ugruntowała nasze postrzeganie tego gatunku. Marka The Lord of the Rings oczywiście zaczynała w formie papierowej, ale jeszcze większą popularność przyniosły jej adaptacje filmowe Petera Jacksona. Na przestrzeni lat nie zabrakło też wielu świetnych (a także tych nieco gorszych) gier osadzonych w tym uniwersum. W zestawieniu przedstawię wam kilka gier Władca Pierścieni, w które bez problemu zagracie na współczesnych platformach.
gta 6 premiera

Grand Theft Auto VI – zapowiedź. Co wiemy przed premierą GTA 6?

2024-01-05
Praca nad szóstą odsłoną Grand Theft Auto zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Na producentach ciąży wielka presja i olbrzymie oczekiwania graczy, a do tego studio już kilkukrotnie borykało się z problemem wielkich wycieków tajnych informacji. Wszystko jednak wskazuje na to, że twórcy wiedzą co robią i najnowsza część kultowej serii ma szansę stać się prawdziwym przebojem. Sprawdźcie, co na ten moment wiemy o Grand Theft Auto 6 – a wiemy już całkiem sporo!
ubisoft gry

Najlepsze gry Ubisoftu

2024-01-05
Firma Ubisoft została założona w 1986 roku i od tamtej pory regularnie produkuje gry na komputery i konsole. Jako, że historia tego developera jest tak długa, w tym zestawieniu postanowiłem ograniczyć się do współczesnych tytułów, które bez problemu kupicie w sklepach internetowych i odpalicie na posiadanych platformach. Sprawdźcie, jakie są najlepsze gry Ubisoftu, w które powinniście zagrać.
playseat dla graczy

Playseat, czyli czym są nowoczesne fotele dla graczy

2024-01-05
Uwielbiacie grać w samochodówki, ale spędzanie kilku godzin przed komputerem zbyt mocno obciążą wasze plecy i kark, przez co po jakimś czasie zamiast dobrze się bawić, odczuwacie dyskomfort? Jest na to rozwiązanie – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni fotel do symulatorów jazdy. Sprawdźcie, o co chodzi w playseatach.
dead space

Najlepsze gry z ray tracingiem

2024-01-04
Ray tracing został wprowadzony do świata gier wideo w 2018 roku, wraz z premierą kart graficznych NVIDIA GeForce z rodziny RTX 20. Choć od tego czasu minęło już kilka lat, to jednak producenci w dalszym ciągu uczą się, jak umiejętnie zaimplementować RT do swoich projektów. W tym zestawieniu przyjrzymy się kilku tytułom, w których ray tracing bardzo pozytywnie wpłynął na odbiór oprawy wizualnej.
konsola vs pc

Gaming na konsoli vs gaming na PC. Która platforma jest dla ciebie?

2024-01-03
Czy warto w porzucić granie na PC na rzecz konsol? Sprawdźcie, jakie są wady i zalety obu rozwiązań.

Gaming: PC, Xbox, PlayStation