Data modyfikacji:

Command & Conquer Remastered. Recenzja, poradnik i wymagania sprzętowe

Electronic Arts postanowiło przypomnieć graczom, dlaczego seria Command & Conquer cieszy się tak dużym kultem wśród miłośników gier strategicznych. Czy zremasterowane wersje pierwszej odsłony oraz Red Alert są produkcjami wartymi uwagi? O tym przekonacie się z dalszej części tekstu.

command and conquer remastered

Czy warto zagrać w Command & Conquer Remastered?

Wieść o planach wydania remastera Command & Conquer bardzo mnie ucieszyła, ponieważ za dzieciaka godzinami zagrywałem się w ten tytuł na wysłużonym PlayStation One. Podobnie miałem później z Red Alertem, który poprowadził markę w ciekawym kierunku. Powrót po latach do obu tych tytułów mógł być bolesny, jednakże studio Petroglyph zrobiło wszystko, żeby odświeżone wersje mogły zaspokoić potrzeby współczesnych graczy.

Twórcy remasterów wprowadzili szereg nowości i nie ograniczyli się wyłącznie do podbicia rozdzielczości. Producent przygotował od nowa całą oprawę wizualną, która prezentuje się o niebo lepiej, ale przy tym nie zatraciła ducha oryginału. Dodatkowo wydanie zawiera wszystkie rozszerzenia, na nowo zaaranżowaną ścieżkę dźwiękową oraz pełnoprawny edytor map.

Sama rozgrywka także doczekała się paru modyfikacji. W Command & Conquer Remastered można dostosować sterowanie do własnych preferencji, a także przybliżać i oddalać kamerę, co w oryginale było niemożliwe. Zdecydowanie lepiej prezentuje się też rozbudowany interfejs gracza, który jest bardziej intuicyjny niż w pierwowzorze.

Command and Conquer Remastered to pozycja obowiązkowa dla wszystkich graczy znających oryginał oraz młodszych użytkowników, chcących zagrać w klasyczne strategie czasu rzeczywistego. Pomimo tylu lat na karku seria nadal potrafi dać mnóstwo frajdy, dlatego miejmy nadzieję, że sukces remasterów zaowocuje nową odsłoną.

Sprawdź również najlepsze gry RTS.

Command and Conquer Remastered – poradnik dla początkujących

Zmiana trybu graficznego

Zarówno w pierwszej odsłonie Command & Conquer, jak i Red Alercie możecie w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy oryginalną a odświeżoną oprawą wizualną. Wystarczy, że podczas rozgrywki wciśniecie na klawiaturze klawisz Spacji. Gra w trybie natychmiastowym przełączy tryb obrazu, bez żadnych ekranów ładowania ani pauzowania gry.

Dodatkowe misje

Po ukończeniu kampanii fabularnych, koniecznie wejdźcie do zakładki „Wybierz misję”. Znajdziecie tam szereg dodatkowych zadań pochodzących z oficjalnych rozszerzeń lub wydań konsolowych.

Opcje sterowania

Przed przystąpieniem do zabawy zajrzyjcie najpierw do opcji sterowania. Możecie dostosować w nich grę do własnych potrzeb począwszy od szybkości rozgrywki poprzez tempo przesuwania mapy na opóźnieniu podpowiedzi kończąc. Ponadto macie do wyboru dwa tryby sterowania – klasyczny oraz nowoczesny.

Galeria dodatków

Po zaliczaniu misji fabularnych nie zapomnijcie o wejściu do zakładki „Galeria dodatków”. Znajdziecie tam całą masę zakulisowanych materiałów filmowych traktujących o pracach nad grą.

Command & Conquer Remastered na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400 2.4 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GT 420 / Radeon HD 5570 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 32 GB
  • System operacyjny: Windows 8.1/10 (64-bit)

Command & Conquer Remastered na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
  • pamięć RAM: 4 GB
  • karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 32 GB
  • System operacyjny: Windows 8.1/10 (64-bit)

Grę do testów dostarczyła firma Electronic Arts Polska, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski