Data publikacji:

Ceny na Ceneo: gry PC do 50 zł

Tanie gry w zasięgu ręki.

Gry nie należą do tanich przyjemności. Na szczęście, wiele wartych uwagi tytułów można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Nasze najnowsze zestawienie z cyklu "Ceny na Ceneo" poświęcone jest produkcjom przeznaczonym na komputery osobiste, których cena nie przekracza 50 złotych. Pod uwagę wzięliśmy najniższe ceny z doliczonym kosztem przesyłki.

Deadlight: Director's Cut

Odświeżona wersja dwuwymiarowej platformówki Deadlight z 2012 roku, która powstała z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Zremasterowana gra wzbogacona została o zupełnie nowy tryb rozgrywki o nazwie "Survival Arena", zestaw nowych animacji i wsparcie dla rozdzielczości 1080p. Deadlight kładzie nacisk na elementy platformowe i rozwiązywanie zagadek.

Premiera: czerwiec 2016

Aktualna najniższa cena: 46,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: NIE

Deponia Doomsday

Czwarta część popularnej serii dwuwymiarowych przygodówek studia Daedalic Entertainment. Deponia Doomsday stanowi odpowiedź twórców na głosy fanów, którym nie przypadł do gustu finał oryginalnej trylogii. "Czwórka" zachowała najważniejsze cechy poprzedniczek, a wśród nich stylizowaną na ręcznie malowany komiks grafikę, sarkastyczne dialogi i niewybredny humor.

Premiera: kwiecień 2016

Aktualna najniższa cena: 38,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Stasis

Klimatyczna przygodówka z gatunku horror sci-fi. Wcielamy się w Johna Marachecka, który budzi się z hibernacji w opuszczonym ośrodku badawczym znajdującym się na statku kosmicznym. W placówce doszło do tragedii, a zadaniem bohatera jest odnalezienie rodziny i wydostanie się ze śmiertelnej pułapki. Stasis łączy w sobie przejmującą narrację, którą podkreśla chłodna tonacja barw i klimatyczna ścieżka dźwiękowa, z mechaniką „point and click” w stylu retro.

Premiera: kwiecień 2016

Aktualna najniższa cena: 24,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Layers of Fear

Psychologiczny horror krakowskiego studia Bloober Team, którego protagonistą jest szalony artysta próbujący stworzyć swoje opus magnum. Choroba psychiczna i trauma z przeszłości sprawiają, że proces twórczy zamienia się w prawdziwy koszmar. Layers of Fear na tle konkurencji wyróżnia to, każdy ruch kamery może spowodować zmianę otaczającej bohatera rzeczywistości. Niedawno twórcy wypuścili DLC Inheritance, który opowiada o córce artysty powracającej do posiadłości, aby rozliczyć się ostatecznie z przeszłością, i stanowi epilog historii.

Premiera: luty 2016

Aktualna najniższa cena: 33,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Superhot

Cała zabawa w Superhot sprowadza się do jednej prostej zasady: czas płynie tylko wtedy, kiedy się poruszasz. Prototyp gry powstał jeszcze w 2013 roku, kiedy łódzkie studio Blue Brick z Piotrem Iwanickim na czele przygotowało go na potrzeby międzynarodowego konkursu 7DFPS. Nietypowa strzelanka tak bardzo przypadła do gustu graczom, że postanowiono ją rozbudować.

Premiera: luty 2016

Aktualna najniższa cena: 36,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Grey Goo

Grey Goo to strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimacie sci-fi, za której produkcję odpowiada założone przez twórców cyklu Command Conquer studio Petroglyph Games. Rozgrywka opiera się na prostym, ale sprawdzonym schemacie polegającym na gromadzeniu surowców, rozbudowie bazy, szkoleniu armii i kierowaniu nią w bitwach. W ręce graczy oddano trzy frakcje: ludzi, rasę Beta i mordercze nanoboty, tytułowe Goo. Każda dysponuje indywidualnym zestawem jednostek, budynków oraz technologii i wymaga odmiennego podejścia do gry.

Premiera: 2015

Aktualna najniższa cena: 39,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: NIE

Kholat 

Inspiracją dla horroru krakowskiego studia IMGN.PRO była tragiczna historia dziewięciu rosyjskich alpinistów, którzy w 1959 roku wyruszyli na podbój północnego Uralu. Ekspedycja zakończyła się tragicznie - wszyscy zginęli, a ich ciała odnaleziono na zboczu Cholat Sjakl w pobliżu obozowiska. Przyczyna tragedii do dziś pozostaje nieznana. Kholat stawia na eksplorację otwartego świata i żmudne zbieranie fragmentów układanki, którą stanowi fabuła gry. W obliczu zagrożenia jedynym wyjściem jest ucieczka. W roli narratorów obsadzono Seana Beana i Andrzeja Chyrę.

Premiera: 2015

Aktualna najniższa cena: 24,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Zaginięcie Ethana Cartera

Zaginięcie Ethana Cartera to oryginalna przygodówka warszawskiego studia The Astronauts, założonego przez człowieka-legendę polskiej branży gier - Adriana Chmielarza. W grze wcielamy się w Paula Prospero, prywatnego detektywa posiadającego paranormalne zdolności, który wyrusza na poszukiwania tytułowego Ethana Cartera. Tytuł doceniony został nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W 2015 roku Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przyznała Zaginięciu Ethana Cartera nagrodę w kategorii „Najbardziej innowacyjna gra”.

Premiera: 2014

Aktualna najniższa cena: 29,90 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: NIE

Anno 2070

Piąta i przedostatnia (z pominięciem Anno Online i mobilnego Anno: Build An Empire) część popularnej serii strategii czasu rzeczywistego. Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, w której zmiany klimatyczne przyczyniły się do drastycznego podniesienia poziomu wód. Zadaniem gracza jest odbudowa dawnej potęgi ludzkiej rasy z pomocą dostępnych technologii. Mimo że mechanika rozgrywki w ogólnych założeniach nie zmieniła się w stosunku do poprzednich części, przeniesienie akcji gry w przyszłość wymusiło wprowadzenie szeregu zmian wpływających na zabawę.

Premiera 2011

Aktualna najniższa cena: 20,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: NIE

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Druga część wielokrotnie nagradzanej trylogii studia CD Projekt RED. W Zabójcach Królów Geralt wyrusza w pościg za wiedźminem, który pozbawił życia króla Temerii Foltesta, a przy okazji wmieszał Białego Wilka w zawiłą intrygę polityczną. Mimo że Wiedźmin 2 cieszy się nieco mniejszą popularnością niż pozostałe dwie części serii, zasługuje na równie dużą uwagę, przede wszystkim ze względu na dojrzałą fabułę, ciekawe zadania poboczne i szeroko pojęty klimat.

Premiera: 2011

Aktualna najniższa cena: 16,06 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: NIE

Autor: Dawid Sych