Data publikacji:

CENY NA CENEO: PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH PREMIER DRUGIEJ POŁOWY 2016 ROKU (PC)

Dzisiaj kupisz taniej.

Po najciekawszych premierach drugiego półrocza 2016 roku na Xboksa One i PlayStation 4 przyszedł czas na pecety. Zanim przejdziecie do lektury uprzedzam, że w zestawieniu znalazły się głównie tytuły dostępne tylko i wyłącznie na komputerach, których premiera miała miejsce pomiędzy połową czerwca, a połową grudnia. Być może znajdziecie w nim idealny prezent pod choinkę dla siebie lub bliskiej osoby.

SHADOW TACTICS: BLADES OF THE SHOGUN

Taktyczna strategia inspirowana klasykami gatunku, takimi jak Commandos: Behind Enemy Lines, Desperados, Jagged Alliance czy Fallout Tactics. Akcja Shadow Tactics: Blades of the Shogun toczy się w feudalnej Japonii okresu Edo. Bohaterami jest piątka specjalistów obdarzonych wybitnymi zdolnościami w zakresie sabotażu, szpiegostwa i skrytobójstwa, którzy w służbie Szoguna starają się zgasić ogień rebelii i zaprowadzić pokój na znękanych konfliktem ziemiach. Gra jest trudna, ale niezmiernie satysfakcjonująca. Kluczem do zwycięstwa są taktyczne myślenie, bardzo dobre wyczucie czasu i zręczne palce.

Cena w dniu premiery: 129,90 zł

Aktualna najniższa cena: 99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

DISHONORED 2

Cesarstwo znów znalazło się w niebezpieczeństwie. Cesarzowa Emily Kaldwin podstępem została pozbawiona władzy, a jej miejsce zajęła uzurpatorka. Nadzieja na odzyskanie władzy i uratowanie Dunwall od zagłady leży w Karnace, ojczyźnie Corvo, protagonisty pierwszej części gry. Dwie postacie do wyboru, rozbudowany arsenał broni i poszerzony wachlarz zdolności specjalnych oraz rozwinięty System Chaosu, dzięki któremu nasze poczynania mają jeszcze większy wpływ na otaczający świat i zakończenie, to największe, aczkolwiek nie jedyne, atuty nowego Dishonored.

Cena w dniu premiery: 159,99 zł

Aktualna najniższa cena: 124,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

TYRANNY

Czasem zło zwycięża. Wcielasz się w Stanowiciela, sędziego i wykonawcę woli Kyrosa oraz sługę Archona Sprawiedliwości Tunona. Razem z armiami Hegemona bierzesz udział w podboju Teras, ostatniej wolnej krainy Południa. Zdobędziesz lojalność wrogów i sojuszników szlachetnymi czynami, czy wymusisz ją strachem? To zależy wyłącznie od Ciebie. Tyranny jest najnowszą produkcją studia Obsidian Entertainment, które ma na swoim koncie hity, takie jak  South Park: Kijek Prawdy, czy Pillars of Eternity.

Cena w dniu premiery: 149,99 zł

Aktualna najniższa cena: 110 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

SID MEIER'S: CIVILIZATION VI

Piąta część serii zebrała mieszane recenzje z powodu zbytnich uproszczeń w mechanice rozgrywki. Studio Firaxis Games nie popełniło po raz kolejny tego samego błędu, dlatego Cywilizacja VI posiada znacznie większą głębię, ale nadal jest relatywnie przystępna dla początkujących graczy. Jeżeli do tej pory nie przekonaliście się na własnej skórze o uzależniającej sile Cywilizacji i nie doświadczyliście syndromu "jeszcze jednej tury", to chyba przyszedł ku temu najlepszy czas.

Cena w dniu premiery:  249 zł

Aktualna najniższa cena: 197 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

SHADOW WARRIOR 2

Lo Wang powraca, aby skopać tyłki demonom. Producent i wydawca nie kłamali, kiedy chwalili się, że Shadow Warrior 2 jest większy i lepszy od poprzedniej części pod każdym względem. Wartka akcja, hektolitry krwi i czerstwy, jak kromka starego chleba humor to największe atuty polskiej produkcji. Wisienką na torcie jest tryb kooperacji przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy.

Cena w dniu premiery: 129 zł

Aktualna najniższa cena: 99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

OBDUCTION

Protagonista/-stka Obduction zostaje porwany i przeniesiony na drugi koniec wszechświata. Kiedy odzyskuje zmysły, znajduje się w Hunrath, niewielkiej mieścinie, która została wyrwana z samego serca Arizony i osadzona na odległej planecie. Zadaniem gracza jest oczywiście odnalezienie drogi do domu. Najnowsze dzieło twórców kultowych przygodówek Myst i Riven przyciąga wzrok nieziemską architekturą i fantastycznymi krajobrazami. Fani przygodówek powinni być wniebowzięci, ponieważ Obduction charakteryzuje się dość wysokim poziomem trudności.

Cena w dniu premiery: 69,99 zł

Aktualna najniższa cena: 49,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

BATTLEFLEET GOTHIC: ARMADA

Polski debiut Battlefleet Gothic: Armada miał miejsce w dwa miesiące po premierze światowej. Dystrybutor, firma cdp.pl, postarał się jednak o to, aby fani nie czuli się pokrzywdzeni. Tytuł dostępny jest w wypasionej edycji specjalnej, w skład której wchodzą dwa DLC z dodatkowymi flotami, ścieżka dźwiękowa, cztery naklejki, plakat-mapa galaktyki uniwersum Warhammer 40.000 i kojarzący się z instrukcjami do gier z lat 90-tych poradnik. Battlefleet Gothic: Armada to nie tylko wierna adaptacja bitewniaka, ale także solidny RTS z całkiem niezłą kampanią i trybem wieloosobowym.

Cena w dniu premiery: 179,99 zł

Aktualna najniższa cena: 81,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

HOMEWORLD: DESERTS OF KHARAK

Akcja Deserts of Kharak toczy się nie w przestrzeni kosmicznej, ale na tytułowej planecie Kharak. Jako oficer naukowy Rachel S’Jet gracz staje na czele ekspedycji, której zadaniem jest odnalezienie tzw. pierwotnej anomalii, będącej kluczem do opuszczenia obumierającego globu. Zamiast statku matki mamy ogromny transportowiec, a zamiast przestrzeni kosmicznej piaskowe wydmy. Wydawnictwo Techland postarało się o to, aby polska edycja gry wynagrodziła fanom poślizg względem światowej premiery.

Cena w dniu premiery: 119,99 zł

Aktualna najniższa cena: 64,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Autor: Dawid Sych