Data publikacji:

Ceny na Ceneo: Przegląd najciekawszych premier drugiego półrocza 2016 roku (PlayStation 4)

Dzisiaj kupisz taniej.

Pół roku temu na łamach Eksperta Ceneo pojawiło się zestawienie podsumowujące pierwszą połowę 2016 roku na Ceneo.pl. Kolejne sześć miesięcy za nami, dlatego przygotowałem dla Was przegląd cen najciekawszych premier na konsolę PlayStation 4 drugiego półrocza 2016 roku.  Na dobrą sprawę zestawienie powinno trafić do publikacji dopiero w styczniu, ale wzięliśmy poprawkę na świąteczną gorączkę zakupów. Być może nasze propozycje pozwolą Wam na znalezienie idealnego prezentu pod choinkę. Ostrzegam również, że podane poniżej ceny mogą w danej chwili ulec zmianom (promocje, wyprzedaże, darmowa wysyłka, itp.), dlatego należy traktować je jedynie poglądowo.

Codemasters dokonało rewanżu po nieudanej zeszłorocznej edycji, oddając w ręce graczy bardzo grywalny tytuł, z szacunkiem odnoszący się do królowej sportów motorowych. F1 2016 zostało dopracowane w najmniejszym calu, dzięki czemu miłośnicy tej tematyki odnajdą masę smaczków, które zwiększą im przyjemność z grania. Główną zaletą produkcji jest tryb kariery, gdzie bierzemy udział w najważniejszych wyścigach, stając w szranki z najlepszymi kierowcami świata.

Cena w dniu premiery: 208,99 zł

Aktualna najniższa cena: 199,00 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

WATCH DOGS 2

Druga odsłona serii Watch Dogs w końcu wyprowadziła serię na właściwy tor. Historia grupki hakerów walczących z wielką korporacją bywa momentami naiwna, ale śledzi się ją z nieukrywanym zainteresowaniem. Rozgrywka potrafi przyciągnąć do ekranu na wiele godzin, oferując graczowi etapy skradankowe, bezpośrednie starcia z przeciwnikami, pościgi samochodowe czy umożliwiając sterowanie wyspecjalizowanymi dronami.

Cena w dniu premiery: 229 zł

Aktualna najniższa cena: 169,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

FINAL FANTASY XV

Najnowsza odsłona Final Fantasy powstawała w bólach przez wiele lat, aż w końcu Square-Enix zdołało wydać gotowy produkt. Ten okazał się nad wyraz interesujący i warty uwagi graczy. "Piętnastka" to świetna opowieść kumpelska, okraszona bardzo ładną oprawą wizualną i dynamicznym, rewelacyjnie rozplanowanym systemem walki. Gra została skonstruowana w taki sposób, żeby być przystępna zarówno dla weteranów serii, jak i całkowicie nowych odbiorców.

Cena w dniu premiery: 259,99 zł

Aktualna najniższa cena: 229,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

RISE OF THE TOMB RAIDER: 20. ROCZNICA SERII

Rise of the Tomb Raider to kolejne przygody zawziętej pani archeolog, która tym razem wyrusza w niebezpieczną podróż w celu odnalezienia Boskiego Źródła dającego nieśmiertelność. Edycja na PlayStation 4 zawiera wszystkie dotychczas wydane rozszerzenia oraz wprowadza do gry kilka nowości, w tym możliwość ukończenia jednej z misji przy pomocy gogli PlayStation VR. Tak bogata edycji warta jest każdych pieniędzy, a nawet najmniejszy spadek ceny działa dodatkowo na jej korzyść.

Cena w dniu premiery: 209,00 zł

Aktualna najniższa cena: 179,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

PRO EVOLUTION SOCCER 2017

Odwieczny konflikt pomiędzy FIFĄ a PES-em trwa w najlepsze. I choć w tym roku uznałem, że dzieło EA Sports jest trochę lepsze, to jednak produkcja Konami także powinna znaleźć miejsce na półkach zagorzałych fanów piłki nożnej. Pro Evolution Soccer 2017 cierpi na brak licencji, ale za to nadrabia rewelacyjnym gameplayem. Gracze mają praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu akcji, co sprawia, że produkcja nie powinna prędko się im znudzić.

Cena w dniu premiery: 209,99 zł

Aktualna najniższa cena: 189,00 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

THE LAST GUARDIAN

Podobnie jak w przypadku Final Fantasy XV, na The Last Guardian także czekaliśmy latami. Fumito Ueda nie zawiódł na szczęście oczekiwań swoich fanów, gdyż jego gra to małe arcydzieło. To prawda, produkcja pod względem warstwy technicznej mocno kuleje, ale nie to w niej jest najważniejsze. Tutaj liczą się przede wszystkim emocje oraz śledzenie poczynań małego chłopca współpracującego z uroczym i przerażającym jednocześnie zwierzakiem Trico.

Cena w dniu premiery: 258,90 zł

Aktualna najniższa cena: 249,00 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

MOUNT BLADE: WARBAND

Posiadacze konsol musieli trochę poczekać na swoją wersję gry, ponieważ ta oryginalnie zadebiutowała na komputerach osobistych w 2010 roku. Tytuł już wtedy miał przestarzałą grafikę, która na PlayStation 4 tylko odrobinę wygląda lepiej. Ale to naprawdę nieważne, gdyż od Mount Blade: Warband nie sposób się oderwać. Ta gra wciąga jak diabli, głównie dzięki ciekawemu systemowi walki, rozbudowanej kampanii dla samotnego gracza i kilku trybom rozgrywek wieloosobowych.

Cena w dniu premiery: 94,90 zł

Aktualna najniższa cena: 89,00 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

ARAGAMI

Dzieło hiszpańskiego studia LinceWorks to wciągająca gra skradankowa łącząca w sobie elementy takich tytułów jak Mark of the Ninja czy Dishonored. W Aragami wcielamy się w sprytnego zabójcę, który w jak najcichszy sposób eliminuje swoich oponentów. Dużą zaletą produkcji jest możliwość ukończenia jej w trybie kooperacji z innym graczem, co współcześnie bywa rzadkością. Warto wyróżnić również ciekawą dla oka oprawę wizualną, wyróżniającą Aragami na tle innych gier.

Cena w dniu premiery: 84,90 zł

Aktualna najniższa cena: 74,99 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

YESTERDAY ORIGINS

Gier przygodowych na PlayStation 4 nie ma zbyt wiele, dlatego warto wspierać ten lekko pomijany gatunek, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji taki tytuł jak Yesterday Origins. Twórcy świetnego Runaway po raz kolejny udowodnili, że mają pojęcie o swojej pracy, przygotowując intrygującą historię, przeplataną przyjemnymi dla umysłu zagadkami. Gra nie rewolucjonizuje gatunku, ale świetnie wpisuje się w jego ramy.

Cena w dniu premiery: 137,90 zł

Aktualna najniższa cena: 129,00 zł

Recenzja na Ekspert Ceneo: TAK

Autor: Łukasz Morawski