Data publikacji:

Batman. Gry z kultowym bohaterem komiksów

Batman to popularny superbohater wywodzący się z komiksów wydawnictwa DC. Mroczny Rycerz pojawił się po raz pierwszy w 27. zeszycie Detective Comics w 1939 roku. Postać wykreowana przez Boba Kane’a i Billa Fingera szybko stała się ulubieńcem czytelników, dzięki czemu alter ego Bruce’a Wayne’a doczekało się własnych seriali i filmów pełnometrażowych. Do tego grona dołączyły też gry wideo o Batmanie, którym przyjrzymy się w niniejszym zestawieniu.
batman gry

Gry z Batmanem, które powinien znać każdy fan Mrocznego Rycerza

Pierwsze produkcje poświęcone Batmanowi pojawiały się już w latach 80. ubiegłego wieku, lecz obecnie może być problem z ich dostępnością. W tym zestawieniu przybliżę wam więc najważniejsze tytuły z tym superbohaterem, w jakie zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji, czyli PS4 i XONE.

  1. Cykl Batman: Arkham od Rocksteady Studios
  2. LEGO Batman 3: Poza Gotham
  3. Batman: Arkham Origins Blackgate
  4. Batman: Arkham VR
  5. Batman: The Telltale Series
  6. Seria Injustice
Pierwsza odsłona serii (Arkham Asylum) nie tylko dostarczyła nam najlepszą wirtualną przygodę Człowieka Nietoperza w historii, ale także na zawsze zrewolucjonizowała podejście do tworzenia gier akcji. Studio Rocksteady umiejętnie rozwijało tę markę, oddając w ręce graczy genialne Arkham City oraz równie dobre Arkham Knight.

Każda z odsłon oferowała ciekawą fabułę oraz niezwykle wciągający gameplay, który w ciekawy sposób łączył wątki detektywistyczne z dynamiczną walką z przeciwnikami. Na uwagę zasługują także świetne kreacje superzłoczyńców oraz ładna oprawa wizualna.
Postać Batmana często utożsamiana jest z mrokiem i poważną atmosferą. Oczywiście komiksowy superbohater DC przez lata był przedstawiany w najróżniejszych odsłonach, a jedną z ciekawszych jest bez wątpienia wersja zrobiona z klocków LEGO.Przeczytaj także: Batman i spółka


Poza Gotham to fantastyczna produkcja dla całej rodziny, której rozgrywka została zaprojektowana w taki sposób, żeby dawać frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie brakuje tutaj też ciekawej historii i zabawnego poczucia humoru.
Cykl Arkham od studia Rocksteady doczekał się też pobocznej odsłony, której twórcy zrezygnowali z trójwymiarowego gameplayu na rzecz zręcznościówki 2.5D. Produkcja początkowo dostępna była wyłącznie na przenośnych konsolach PS Vita i Nintendo 3DS, ale z czasem została przeportowana na inne platformy, w tym PC. Jeżeli lubicie gry w stylu „chodzonych bijatyk”, to koniecznie powinniście sprawdzić ten niezbyt popularny tytuł.
Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wyglądałoby wasze życie, gdybyście byli Batmanem? Dzięki grze Arkham VR możecie przywdziać kombinezon Mrocznego Rycerza i rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw w Gotham City. W tym przypadku twórcy skupili się głównie na detektywistycznej naturze Bruce’a Wayne’a, dlatego podczas zabawy będziecie musieli zbierać dowody, rozmawiać ze świadkami, a następnie wyciągać wnioski.
Studio Telltale Games podczas kilkunastu lat swojej działalności zdążyło przerobić całą masę znanych i cenionych marek. Swoją epizodyczną przygodówkę otrzymał także Batman, której fabuła nie była powiązana z żadną dotychczasową produkcją. Dzięki temu fani Gacka mogli przeżyć całkowicie nową opowieść, a za sprawą możliwości podejmowania decyzji fabularnych w trakcie rozgrywki, gracze mieli także wpływ na jej przebieg.
Twórcy cyklu Mortal Kombat w 2013 roku wypuścili na świat nową markę, która bazowała na komiksach ze stajni DC. Injustice: Gods Among Us było wciągającą bijatyką z ciekawym wątkiem fabularnym. Historia została kontynuowana w jeszcze lepszej „dwójce”, w której Batman pełni jedną z ważniejszych ról. W końcu to on jest jedyną osobą na Ziemi, która może przeciwstawić się Supermanowi.