Data modyfikacji:

Polecane słuchawki gamingowe do 100 zł

Najlepsze słuchawki gamingowe potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Cena zazwyczaj uwarunkowana jest renomą producenta oraz dodatkowymi usprawnieniami i dedykowanym oprogramowaniem. Na szczęście nie musicie wydawać tylu pieniędzy, aby cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem. Taki zagwarantują wam nawet słuchawki do stu złotych, które przedstawię w tekście. Zobacz, jakie słuchawki gamingowe do 100 zł warto kupić.

słuchawki gamingowe

Parametry słuchawek gamingowych do 100 zł

Decydując się na kupno tanich słuchawek dla graczy, musicie liczyć się z tym, że w większości przypadków nie będą one miały wsparcia dedykowanego oprogramowania, a co za tym idzie – zabraknie w nich kilku ciekawych funkcji. Jeśli jednak nie zależy wam na cyfrowym dźwięku przestrzennym 7.1 oraz nie lubicie grzebać w licznych ustawieniach, to nie powinniście mieć oporów przed kupnem headsetów do 100 zł. Nawet budżetowe urządzenia są w stanie zapewnić wysokiej jakości dźwięk, bardzo dobrze oddając sytuację, jaka rozgrywa się na ekranie. Wybierając dla siebie słuchawki, zwróćcie uwagę na poniższe parametry:

 • Impedancja – nawet najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł nie będą w stanie zapewnić wam stuprocentowo czystego dźwięku. Tego typu urządzeń najlepiej jest nie podgłaśniać do maksimum, ponieważ mogą pojawić się wtedy szumy lub trzaski, które delikatnie będą zagłuszały dźwięk gry. W niedrogich headsetach impedancja zazwyczaj wynosi 32 omy, co jest naprawdę dobrym wynikiem, ale tylko pod warunkiem, że będziecie korzystać z nich na średnich ustawieniach poziomu głośności.
 • Pasmo przenoszenia – jeden z ważniejszych parametrów słuchawek (wyraża się go w hercach), który mówi nam o tym, jaki jest zakres pomiędzy niskimi tonami (basami) a wysokimi. Producenci headsetów oferują pasma przenoszenia na różnym poziomie, ale zdecydowanie najczęściej można natrafić na wartości od 20 Hz (infradźwięki) do 20 kHz (ultradźwięki). Takie wyniki osiągają zarówno droższe, jak i budżetowe urządzenia. Oczywiście im szerszy zakres, tym lepiej.
 • Czułość – ten parametr dotyczy maksymalnej głośności słuchawek, którą wyraża się w decybelach – za minimalną wartość powinno się przyjąć 98 dB. Aczkolwiek w tańszych modelach sprawdzanie czułości raczej nie ma sensu, ponieważ i tak nie jest zalecane podgłaśnianie ich do maksymalnej wartości.
 • Komunikacja – technologia bezprzewodowej łączności słuchawek z innymi urządzeniami jest dosyć kosztowna, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo, że znajdziecie takie rozwiązanie w tańszych modelach. Na szczęście większość słuchawek do 100 zł wykorzystuje złącze Jack 3,5 mm, dzięki czemu możecie korzystać z nich zarówno na komputerze, smartfonach, jak i konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.
 • Mikrofon – nawet niedrogie słuchawki dla graczy posiadają wbudowany mikrofon, który jest niezwykle istotnym gadżetem dla osób spędzających dużo czasu w grach wieloosobowych. Oczywiście w tańszych modelach mikrofony nie będą posiadały specjalistycznych filtrów odszumiających, ale nie powinno stanowić to zbyt dużego problemu podczas zwykłej komunikacji z innymi graczami.

Jakie słuchawki dla gracza do 100 zł?

Słuchawki gamingowe do 100 zł dobierałem na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl. Każdy wymieniony przeze mnie model oferuje jakość dźwięku na przyzwoitym poziomie, a ponadto kosztuje mniej niż ustalone sto złotych.

 1. Superlux HD681
 2. Genesis Neon 350
 3. E-Blue Cobra HS
 4. A4Tech Bloody G300
 5. Tracer Hydra
 6. Turtle Beach Recon 50P
 7. Trust GXT322W Carus

Superlux HD681

Firma Superlux postawiła na półotwartą konstrukcję słuchawek dla gracza do 100 zł. Dzięki temu nauszniki dosyć mocno odcinają się od dźwięków zewnętrznych, a przy tym nie przegrzewają zbytnio uszu podczas wielogodzinnych sesji przy grach. Pasmo przenoszenia wynosi 10 ~ 30000 Hz, a impedancja 32 Om. Urządzenie łączy się z komputerem lub padem od konsoli poprzez złącze mini jack 3,5 mm.

Genesis Neon 350

Propozycja firmy Genesis to sprzęt skierowany do graczy, dla których wygląd sprzętu komputerowego ma ogromne znaczenie. Słuchawki Neon 350 prezentują się bardzo okazale, a do tego posiadają niezwykle wygodny pałąk, wręcz idealnie dostosowujący się do kształtu głowy. Dzięki temu nie musicie obawiać się, że headset będzie was uciskał.

E-Blue Cobra HS

Już sam wygląd sugeruje, że model Cobra HS skierowany jest przede wszystkim do graczy. Urządzenie posiada wbudowany mikrofon, ułatwiający komunikację z innymi użytkownikami podczas grania w trybach multiplayer. Specyfikacja słuchawek gamingowych do 100 zł wygląda następująco: membrana 40 mm, pasmo przenoszenia 20 ~ 20000 Hz, a impedancja 32 Om.

A4Tech Bloody G300

Te słuchawki dla gracza do 100 zł łączą się z komputerem przez dwa wtyki mini jack (jeden odpowiada za dźwięk, a drugi za mikrofon) oraz złącze USB. Dzięki temu ostatniemu w słuchawkach aktywowane jest proste podświetlenie RGB, nadające headsetowi gamingowy charakter. Specyfikacja: membrana 40 mm, pasmo przenoszenia 20 ~ 20000 Hz i impedancja 32 Ohm.

Tracer Hydra

Jakie słuchawki gamingowe kupić? Tracer Hydra oferują ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze przylegają do głowy – w razie potrzeby można regulować wysokość pałąka. Podobnie jak wcześniej opisywane headsety urządzenie Hydra korzysta z membrany o średnicy 40 mm i gwarantuje pasmo przenoszenia na poziomie 20 ~ 20000 Hz i impedancję 32 Om. Nauszniki bazują na konstrukcji półotwartej.

Turtle Beach Recon 50P

Producent tych słuchawek chwali się, że umieścił w środku 40-milimetrowe przetworniki, dzięki którym dźwięk przenosi się w prawidłowy sposób po nausznikach, bez słyszalnych zakłóceń. Headset oferuje konstrukcję zamkniętą, co oznacza, że podczas grania możecie całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego, żeby skupić się na rozgrywce.

Trust GXT322 Carus

Firma Trust to sprawdzony producent sprzętu gamingowego z trochę niższej półki cenowej. Jeśli więc lubicie stawiać na sprawdzone marki, to z pewnością nie pożałujecie zakupu słuchawek GXT332 Carus. Dużą zaletą tego modelu jest to, że można go dostać w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, np. białym, pustynnym, czarnym lub niebieskim.

Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.