Data publikacji:

Quake Champions: minimalne wymagania sprzętowe


Quake to kultowa marka pierwszoosobowych strzelanek, która początkowo skierowana była głównie w stronę pojedynczego gracza, zaś przy okazji trzeciej części otworzyła się bardziej na rozgrywki wieloosobowe. Co prawda, seria nie cieszy się obecnie taką estymą, jak przed laty, ale nadal ma wierne grono fanów. Jeżeli do nich należycie i chcielibyście zagrać w Quake Champions, to sprawdźcie, czy macie wystarczająco mocny komputer, żeby uruchomić grę w wysokiej rozdzielczości i ze stabilnym klatkarzem.
komputer

Data premiery Quake Champions i dostępne platformy


Od premiery Quake Champions minęło kilka lat, dlatego niewykluczone, że mieliście już okazję zagrać w ten tytuł. Najważniejsze jest to, że produkcja nadal jest wspierana przez producenta, a serwery nie świecką pustkami. A trzeba przyznać, że przy tak dużej konkurencji jest to naprawdę dużym osiągnięciem. Twórcom udaje się utrzymać grę przy życiu już od 22 sierpnia 2017 roku.

Jeśli natomiast chodzi o dostępne platformy, to w tę produkcję studia id Software zagracie wyłącznie na komputerach osobistych. Quake Champions powstało z myślą o e-sporcie, a jak wiadomo, największą precyzję w pierwszoosobowych strzelankach zapewnia granie na klawiaturze i myszce. Patrząc na to, że mamy do czynienia z czteroletnią grą, istnieją niewielkie szanse, że deweloper kiedykolwiek zdecyduje się na przygotowanie konsolowych wersji. 

Ile kosztuje Quake Champions?


Początkowo za Quake Champions trzeba było zapłacić jak za normalną grę, lecz rok po premierze twórcy zdecydowali się przejść na model free-to-play. Jeśli więc chcecie zagrać w tę produkcję, to możecie zrobić to bezpłatnie poprzez platformę Steam lub launcher Bethesdy.

Na jakim komputerze zagramy w Quake Champions?


Jak już wcześniej pisałem, Quake Champions jest grą darmową, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście pobrali ją na swój komputer i sprawdzili, jak będzie działać na waszym sprzęcie. Gdybyście jednak nie chcieli tracić czasu potrzebnego na ściągnięcie plików (chociażby z racji słabego łącza), to koniecznie zapoznajcie się z poniższymi parametrami technicznymi.

Te są zaskakująco wysokie, jak na tytuł przeznaczony wyłącznie do rozgrywek online. Mimo wszystko nawet na kilkuletnim pececie nie powinniście mieć większych problemów, aby uruchomić dzieło studia id Software przynajmniej na średnich detalach graficznych.

Quake Champions na PC: minimalne wymagania sprzętowe


• Procesor: Intel Core 2 Quad 6600 2.4 GHz/AMD Phenom II X4-945 3.0 GHz
• Pamięć RAM: 8 GB
• Karta graficzna: 2 GB GeForce GT 730/Radeon R7 240 lub lepsza
• Miejsce na dysku: 10 GB
• System operacyjny: Windows 7/8/10

Quake Champions na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe


• Procesor: Intel Core i5-2400 3.1 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz
• Pamięć RAM: 16 GB
• Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 770/Radeon R9 290 lub lepsza
 • Miejsca na dysku: 20 GB
• System operacyjny: Windows 7/8/10

Czy warto zagrać w Quake Champions?


Quake Champions to prawdziwa laurka dla kultowego Quake III: Arena. Twórcy właściwie rozbudowali koncept tamtego dzieła, rozbudowując go o nowe elementy, dodatkowe bronie oraz oprawiając całość znacznie lepszą warstwą wizualną. Jeśli lubicie dynamiczne shootery, w których liczy się przede wszystkim precyzja, a nie umiejętność korzystania z perków, to obowiązkowo powinniście sprawdzić tę produkcję. Jest to doskonała gra dla fanów oldschoolowych strzelanek, która jedynie delikatnie zahacza o rozwiązania charakterystyczne dla współczesnych sieciowych strzelanek. 
Autor: Łukasz Morawski