Data modyfikacji:

Psychonauts 2. Premiera, wymagania, platformy

Pierwsza odsłona Psychonauts przez wielu graczy uważana jest do dzisiaj za jedną z lepszych platformówek w historii gier wideo. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec kontynuacji są tak duże. Jeżeli tak samo jak ja wypatrujecie premiery gry, to sprawdźcie, co na ten moment o niej wiadomo.

psychonauts 2

Kiedy odbędzie się premiera Psychonauts 2?

Dokładna data premiery drugiej odsłony Psychonauts nie została na ten moment ujawniona. Wiadomo jedynie, że produkcja trafi do sprzedaży w 2021 roku. Na konkretne informacje musimy jeszcze trochę poczekać.

Na jakich platformach dostępna będzie gra Psychonauts 2?

Twórcy zapowiedzieli, że ich dzieło dostępne będzie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Xbox Series X|S. W tym momencie nie pojawiła się wzmianka o wydaniu gry na konsolę dziewiątej generacji Sony, czyli PlayStation 5. Możliwe, że do tego nie dojdzie, ponieważ obecnie marka należy do Xbox Game Studios, które w 2019 roku nawiązało ścisłą umowę partnerską ze studiem Double Fine Productions.

Jakie będą wymagania sprzętowe Psychonauts 2?

Studio odpowiedzialne za grę nie podzieliło się do tej pory informacją odnośnie potencjalnych wymagań sprzętowych swojego dzieła. Psychonauts 2 oferuje specyficzną, kreskówkową oprawę wizualną, która nie powinna być zbyt obciążająca dla komputerów – oczywiście pod warunkiem, że twórcy zadbają o dobrą optymalizację wersji PC.

Fabuła Psychonauts 2

Historia drugiej odsłony zacznie się raptem kilka godzin po finale poprzedniczki, dlatego przed premierą zdecydowanie warto nadrobić „jedynkę”. Gracze ponownie przejmą kontrolę nad Razem (pełne imię to Razputin), zdolnym do posługiwania się paranormalnymi mocami. Po wydarzeniach z oryginału protagoniście w końcu udaje się dołączyć do tytułowych Psychonauts, lecz jego radość nie trwa zbyt długo.

Po wstąpieniu do szeregów organizacji, Raz szybko zauważa, że firma kryje sporo mrocznych sekretów, a wśród jej członków występują podwójni agenci. Ponadto przewija się wątek nekromancji, która może zaburzyć porządek na świecie. Walka ze złem nie będzie jednak jedynym problemem bohatera. Inny, również ważny, ma dotyczyć jego związku z dziewczyną.

Co wiemy o rozgrywce Psychonauts 2?

Studio Double Fine Productions nie zamierza wprowadzać zbyt drastycznych zmian w rozgrywce względem poprzedniej części. Nadal będziemy mieć do czynienia z trójwymiarową platformówką, tyle, że zrobioną z większym rozmachem i za większe pieniądze. Głównego bohatera ponownie będziemy obserwować z kamery znajdującej się za jego plecami.


Baza Psychonauts będzie swoistym hubem i jednocześnie bazą Razputina. To tutaj będzie można nawiązywać relacje z innymi postaciami, a także aktywować kolejne misje. Mapy w grze mają być całkiem spore i będą oferowały dużą swobodę w eksplorowaniu. Oprócz głównych celów, znajdziemy na nich masę sekretów oraz opcjonalnych znajdek. Spora część misji ma rozgrywać się wewnątrz ludzkich umysłów, dzięki czemu ponownie możemy liczyć na kreatywne etapy wykorzystujące różne mechaniki rozgrywki.

Z pewnością nie zabraknie zagadek logicznych. Producent poinformował również, że w Psychonauts 2 pojawi się system progresji protagonisty. Wraz z biegiem gry będzie można zdobywać nowe umiejętności parapsychiczne, a następnie rozwijać je o nowe właściwości. Do starć z przeciwnikami będzie można również korzystać z siły pięści i kopniaków, niczym w beat ‘em upach.
Autor: Łukasz Morawski