Data modyfikacji:

Premiery gier - maj 2019

Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych premier gier z maja 2019 roku. Sprawdźcie, które nowości warto kupić.

To już piąta edycja przeglądu premier gier komputerowych i konsolowych. W osobnym tekście znajdziecie wszystkie premiery gier 2019.

Premiery gier w maju 2019

A PLAGUE TALE: INNOCENCE

Fabuła A Plague Tale: Innocence opowiada o wydarzeniach z 1349 roku, kiedy to Europa była w rozsypce przez tzw. czarną śmierć. Konsekwencje dżumy obserwujemy z perspektywy dwóch francuskich dzieci – Amicii i Hugo, które poszukują swojej zaginionej matki. Oprócz rozprzestrzeniającej się choroby, innym zagrożeniem będą stada wygłodniałych szczurów oraz zwolennicy inkwizycji. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 14 maja 2019 roku.

RAGE 2

Studio Avalanche, znane przede wszystkim z serii Just Cause, postanowiło po raz kolejny spróbować swoich sił z postapokalipsą. Wcześniej romansowali z Mad Maksem, lecz ciężko porównać ze sobą oba tytuły. Rage 2 stawia na kolorową, widowiskową akcję, w której najważniejsze będą spektakularne pojedynki z przeciwnikami. Szykuje się prawdziwa jazda bez trzymanki. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 14 maja 2019 roku.

SNIPER ELITE V2 REMASTERED

Druga odsłona Sniper Elite zadebiutowała pierwotnie w 2012 roku. Była to jednocześnie najciekawsza odsłona cyklu, dlatego nie powinien dziwić fakt, że studio Rebellion postanowiło ją odnowić. W grze trafiamy do okupowanego przez Armię Czerwoną Berlina. Amerykański snajper, Karl Fairburne ma za zadanie uniemożliwienie radzieckim wojskom dotarcia do rakiet V2. Premiera gry na PC, PS4 i XONE została zaplanowana na 14 maja 2019 roku.

TEAM SONIC RACING

Kolejna gra osadzona w uniwersum Sonica, która skupia się na szalonych wyścigach. W Team Sonic Racing nie wykorzystujemy jednak nóg głównego bohatera, lecz przejmujemy kontrolę nad najróżniejszymi pojazdami. Rozgrywka w żaden sposób nie odstaje od przyjętych w tym gatunku reguł. Można natomiast liczyć na zróżnicowane power-upy i bardzo ładną oprawę wizualną. Premiera gry na PC, Switch, PS4 i XONE została zaplanowana na 21 maja 2019 roku.

TOTAL WAR: THREE KINGDOMS

Studio Creative Assembly postanowiło zrobić sobie małą przerwę od uniwersum Warhammera, żeby powrócić do gier historycznych. Total War: Three Kingdoms przenosi nas do starożytnych Chin, kiedy to kraj był podzielony na trzy walczące ze sobą królestwa. Styl rozgrywki bazuje na poprzednich odsłonach cyklu, lecz nie obyło się oczywiście bez kilku nowości. Premiera gry na PC została zaplanowana na 23 maja 2019 roku.

BLOOD TRUTH

Ekipa z SIE London Studio już przy okazji The London Heist udowodniła, że świetnie radzi sobie ze strzelankami wykorzystującymi technologię wirtualnej rzeczywistości. Blood Truth będzie rozwinięciem idei poprzedniej gry tego producenta. Ponownie musimy sięgnąć po bogaty arsenał broni, żeby pożegnać z tego świata londyńskich gangsterów. Szykuje się jedna z ciekawszych gier na gogle PlayStation VR. Premiera gry na PS4 została zaplanowana na 28 maja 2019 roku.

CONAN UNCONQUERED

O efekt końcowy Conan Unconquered można być raczej spokojnym. Za prace nad grą odpowiada doświadczone studio, które w swojej karierze pracowało już przy RTS-ach. Najbardziej rozpoznawalnym tytułem Petroglyph jest w końcu bardzo dobre Star Wars: Empire at War. W ich najnowszej grze zostaniemy przeniesieni do świata wykreowanego przez Roberta E. Howarda. Nie wcielimy się jednak bezpośrednio w tytułowego bohatera, tylko będziemy przewodzić wielkim armiom podczas wojen z Ery Hyboryjskiej. Premiera gry na PC została zaplanowana na 30 maja 2019 roku.

Autor: Łukasz Morawski