Data publikacji:

Filmowy zwiastun Hogwarts Legacy – to może być piękna przygoda!

Najnowsza gra z uniwersum Harry’ego Pottera jest już coraz bliższa swojego debiutu, ale zanim gra trafi do sprzedaży, najpierw możemy pozachwycać się klimatycznym trailerem. W najnowszym materiale z Dziedzictwa Hogwartu nie znajdziecie fragmentów gameplayu, ale za to macie szanse jeszcze lepiej poznać świat gry.
hogwarts legacy nowa data premiery
Studio Avalanche Software musi być bardzo pewne swojego dzieła, ponieważ niemalże codziennie dostajemy kolejne informacje oraz materiały filmowe poświęcone Dziedzictwu Hogwartu. Twórcy nie tylko ujawniają takie konkrety, jak wymagania sprzętowe, ale także dzielą się bardzo długimi gameplayami, a nawet krótkimi klipami z komikami w roli głównej. Tymczasem producent przygotował dla nas niezwykle klimatyczny zwiastun filmowy gry Hogwarts Legacy, w którym akcję obserwujemy z perspektywy latającej sowy.
Oczywiście zwierzak przelatuje nad kilkoma lokacjami, ujawniając w ten sposób miejscówki, jakie będą dostępne w grze. Wszystko wskazuje na to, że życie w Szkole Magii i Czarodziejstwa nie zawsze będzie usłane różami. Na bohaterów czeka wiele wyzwań oraz terenów, do których nie powinni wybierać się w nocy – choć oczywiście i tak to zrobią. W zwiastunie widać chociażby walkę z potężnymi pająkami w Zakazanym Lesie, czy złych czarodziejów niewolących bezbronne istoty. Zobaczcie, co jeszcze ma w zanadrzu ekipa Avalanche Software:
Gra była już kilkukrotnie przesuwana, dlatego miejmy nadzieję, że aktualna data premiery Hogwarts Legacy nie zostanie zmieniona w ostatniej chwili. Produkcji studia Avalanche Software możemy spodziewać się już 10 lutego bieżącego roku, ale tylko w przypadku wersji dedykowanej komputerom osobistym oraz konsolom nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X|S).
Edycja na PlayStation 4 i Xbox One trafi do sprzedaży trochę później, bo 4 kwietnia. Jeśli natomiast planujecie zagrać w Dziedzictwo Hogwartu na Nintendo Switch, to w tym przypadku musicie poczekać do 25 lipca. Pamiętajcie też, że chodzi o wersję cloud, więc do działania będziecie potrzebowali mocnego łącza internetowego!
Zdjęcie: materiały prasowe Cenega
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.