Data modyfikacji:

Prawie 40 minut gameplayu z Dziedzictwa Hogwartu

Studio Avalanche Software kilka dni temu obiecało, że podzieli się z graczami kolejnymi fragmentami rozgrywki i dotrzymało słowa. Najnowszy materiał jest bardzo obszerny i został poświęcony konkretnym mechanikom gameplayu. Sprawdźcie, co tym razem przygotowali dla nas twórcy Hogwats Legacy.
hogwarts
W swoim poprzednim newsie poświęconym Hogwarts Legacy wyraziłem swoje ogromne zainteresowanie tym tytułem. Po obejrzeniu najnowszego materiału promocyjnego, mogę tylko dodać, że teraz jeszcze bardziej czekam na premierę tego dzieła. Na ten moment rozgrywka zapowiada się fenomenalnie, zarówno od strony wykonania (choć to ocenimy dopiero po premierze…), jak i różnorodności. Wszystko wskazuje na to, że produkcja studia Avalanche Software nie będzie jednowymiarowym RPG, tylko złożoną grą, w której co i rusz będziemy natrafiać na nowe mechaniki zabawy.
Producent podzielił się z graczami nowym gameplayem Dziedzictwa Hogwartu, który trwa aż czterdzieści sześć minut. Materiał dodatkowo został opatrzony komentarzem twórców, a do tego film posiada polskie napisy, więc nie musicie obawiać się, że czegoś nie zrozumiecie. O grze opowiadają Alan Tew (reżyser gry), Boston Madsen (starszy artysta ds. środowiska), Chandler Wood (menedżer ds. społeczności) oraz James „XpectoGO” Whitehead (gospodarz pokazu).
Ich dyskusja została opatrzona stosownymi fragmentami rozgrywki, w trakcie których można lepiej przyjrzeć się kreatorowi postaci, zobaczyć, jak ma wyglądać system walki w Hogwarts Legacy, a także twórcy pokazali sposób latania na miotle oraz innych wierzchowcach, jak np. hipogryfie. Okazuje się, że w grze będziemy mogli także dekorować własne pomieszczenia, ustawiając w nich odpowiednie meble oraz zmieniając ich kolor. Zobaczcie najnowszy gameplay Hogwarts Legacy:
Ostatnio pisałem o tym, że data premiery Dziedzictwa Hogwartu została ustalona na 10 grudnia 2023 roku. Po części podtrzymuję te słowa, ponieważ wczoraj twórcy poinformowali, że ten termin będzie dotyczyć wyłącznie wersji na komputerach osobistych, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jeśli natomiast chodzi o konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One), to gra studia Avalanche Software w tym przypadku została przesunięta na 4 kwietnia 2023 roku. W przyszłości pojawi się też port na Nintendo Switch, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi.
Zdjęcie: materiały prasowe Cenega
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.