Data publikacji:

Film Gran Turismo zostanie oparty na faktach. Znamy zarys fabuły

Jeżeli pomysł na zekranizowanie gry wyścigowej bez posiadającej żadnej konkretnej historii wydawał się wam absurdalny, to po przeczytaniu tego newsa prawdopodobnie zmienicie swoje zdanie o sto osiemdziesiąt stopni. Poznaliśmy zarys fabuły filmu i trzeba przyznać, że brzmi zaskakująco dobrze! Sprawdźcie, o czym będzie opowiadało Gran Turismo.
Pod koniec ubiegłego miesiąca informowałem was, że PlayStation Studios pracuje nad adaptacjami filmowymi i serialowymi kilku swoich popularnych marek. Wiemy, że powstają seriale w uniwersum Horizon Zero Dawn i God of Wara oraz film bazujący na cyklu Gran Turismo. W tym przypadku praktycznie od początku pewne było, że nad projektem czuwa doświadczony reżyser, Neill Blomkamp, który przed laty zachwycił widzów fenomenalnym „Dystryktem 9”. Tymczasem poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczącej tego film.
Produkcja nie tylko może pochwalić się cenionym reżyserem, ale także doświadczonym scenarzystą, który pracował nad skryptem do filmu „Snajper” Clinta Eastwooda. Jason Hall już wtedy udowodnił, że potrafi tworzyć scenariusze oparte na prawdziwych wydarzeniach. Jest to niezwykle istotne w kontekście filmu „Gran Turismo”, ponieważ ma on być oparty na faktach.
Twórcy przedstawią nam historię niejakiego Lucasa Ordóneza, który jako nastolatek osiągał sukcesy w grach z serii Gran Turismo, wygrywając m.in. turnieje zorganizowane przez twórców gry. Bohater tej opowieści tak bardzo wyrobił się na graniu, że spróbował swoich sił z prawdziwymi bolidami, co doprowadziło go m.in. do zdobycia drugiej pozycji w wyścigu Le Mans (klasa LMP2).
Zastanawiałem się, w jaki sposób Neill Blomkamp mógłby przenieść grę Gran Turismo do świata filmu, ale w moich rozważaniach nie przyszedł mi do głowy pomysł na stworzenie filmu bazującego na prawdziwej historii. Teraz ten projekt zapowiada się jeszcze bardziej intrygująco, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na pierwszy zwiastun.
Kinowa premiera filmu została zaplanowana na 11 sierpnia 2023 roku. Ten czas możecie umilić zagraniem w najnowsze dzieło Polyphony Digital, ale wcześniej sprawdźcie moją recenzję Gran Turismo 7.
Zdjęcie: materiały prasowe Polyphony Digital