Data publikacji:

Myszka dla początkującego gracza. Jaki model wybrać?

Szukacie dobrej myszki gamingowej, ale macie ograniczony budżet? To zestawienie powinno wam pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu do gier.

Dobre tanie myszki dla graczy:

 • Tracer Torn
 • Hiro Gecko
 • Ravcore Sirocco Avago
 • Modecom Volcano
 • Hiro Spider
 • Ravcore Blizzard
 • Trust GXT 177
 • POZNAJCIE NAJLEPSZE MYSZKI DLA POCZĄTKUJĄCEGO GRACZA:

  MYSZKA GAMINGOWA TRACER TORN

  Gryzoń firmy Tracer charakteryzuje się eleganckim, gamingowym designem. Urządzenie posiada skromne podświetlenie RGB oraz siedem programowalnych przycisków, których przeznaczenie można modyfikować za pomocą specjalnego oprogramowania. Model Torn oferuje sześciopoziomową rozdzielczość DPI (od 1000 do 8000), wspieraną przez sensor optyczny Pixart PMW3325. Więcej o myszce przeczytacie w teście Tracer Torn.

  MYSZKA DLA GRACZY HIRO GECKO

  Model Gecko oferuje czteropoziomową regulację rozdzielczości, pięć definiowanych przycisków bez możliwości zmienienia ich funkcji, wbudowane przeciwwagi zwiększające komfort użytkowania, częstotliwość próbkowania 500 Hz oraz wytrzymały na uszkodzenia pleciony kabel. Gryzoń nie jest wspierany jednak przez żadne oprogramowanie. Plusem jest natomiast symetryczny kształt, dzięki czemu myszka dostosowana jest zarówno dla osób lewo-, jak i praworęcznych. Więcej o myszce przeczytacie w teście Hiro Gecko.

  MYSZKA DLA GRACZY RAVCORE SIROCCO AVAGO

  Urządzenie Ravcore zostało wyposażone w czujnik optyczny Avago 3050 oferujący maksymalną rozdzielczość 4000 DPI, która powinna w pełni wystarczać do komfortowego grania. Częstotliwość próbkowania czujnika myszki gamingowej mieści się w przedziale od 125Hz do 1000Hz, natomiast przyspieszenie wynosi 20G. Sirocco wspierane jest przez oficjalne oprogramowanie producenta. Więcej o myszce przeczytacie w teście Ravcore Sirocco Avago.

  MYSZKA GAMINGOWA MODECOM VOLCANO MC-GMX4

  Pod względem designu, Volcano MC-GMX4 przypomina wcześniej opisywane urządzenie Torn od Tracera. Firma Modecom wykorzystała również czujnik optyczny Pixart, tyle, że postawiła na wersję PMW3330, koferującą maksymalną rozdzielczość 7200 DPI. Z kolei częstotliwość próbkowania mieści się w przedziale od 125 do 1000 Hz. Za pomocą oprogramowania można dostosować podświetlenie RGB oraz pozmieniać przeznaczenie przycisków. Więcej o myszce przeczytacie w teście Modecom Volcano.

  MYSZKA DLA GRACZY HIRO SPIDER

  Wersja Spider pochodzi z tej samej linii produktowej, co Gecko. Jednakże, to urządzenie otrzymało już własne oprogramowanie, które umożliwi dopasowanie myszki do własnych potrzeb. Nie jest ono zbytnio rozbudowane, ale dla początkujących graczy w pełni wystarczy. Sprzęt gwarantuje wielopoziomową regulację rozdzielczości, od 250 do 7000 DPI. Więcej o myszce przeczytacie w teście Hiro Spider.

  MYSZKA GAMINGOWA RAVCORE BLIZZARD

  Ravcore Blizzard to bez wątpienia gryzoń, który za rozsądną cenę oferuje precyzję drogich sprzętów high-endowych. Ponadto, prezentuje się naprawdę elegancko, bez festyniarskich wstawek charakterystycznych dla tanich myszek dla graczy. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany sensor optyczny Avago 9800, gwarantujący rozdzielczość w przedziale od 100 do 8200 DPI. Blizzard otrzymało także oficjalny software. Więcej o myszce przeczytacie w teście Ravcore Blizzard.

  MYSZKA DLA GRACZY TRUST GXT177

  Urządzenie Trusta jest odrobinę droższe od reszty sprzętów (przekracza granicę stu złotych), jednakże cena jest w pełni adekwatna do jakości. GXT 177 cechuje się solidną jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami, które zawdzięcza laserowemu sensorowi Avago ADNS-9800. Maksymalna czułość czujnika wynosi aż 14400 DPI, co i tak jest zbyt dużą wartością dla przeciętnego gracza. Oprogramowanie posiada kilka ciekawych opcji, dzięki czemu dopasujecie gryzonia do swoich preferencji. Więcej o myszce przeczytacie w teście Trust GXT177.

  Autor: Łukasz Morawski