Data modyfikacji:

Jaka myszka dla początkujących graczy?

Szukacie dobrej myszki gamingowej, ale macie ograniczony budżet? To zestawienie powinno wam pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu do gier.
myszka dla początkującego gracza

Dobre tanie myszki dla graczy:

  • Tesoro Thyrsus
  • Sharkoon Drakonia
  • E-Blue Mazer II Type-R
  • A4Tech Bloody V8M
  • MSI Interceptior DS B1
  • SPC Gear LIX Plus
  • Tracer Torn
  • Hiro Gecko
  • Modecom Volcano
  • Hiro Spider
  • Trust GXT 177

Jeśli szukasz poradników oraz rankingów dotyczących sprzętu komputerowego, wejdź na magazyn.ceneo.pl. Znajdziesz tam porady na temat zakupu laptopa, myszki czy klawiatury, a także rankingi popularnych produktów.

POZNAJCIE NAJLEPSZE MYSZKI DLA POCZĄTKUJĄCEGO GRACZA

Tesoro Thyrsus

Myszki gamingowe bardzo często projektowane są z myślą o graczach spędzających czas przy strzelankach. Do sprzedaży trafiają również produkcje przystosowane do MMO, a model Thyrsus od firmy Tesoro jest tego najlepszym przykładem. Jeśli lubicie produkcje pokroju World of Warcraft bądź spędzacie dużo czasu przy League of Legends, to zdecydowanie powinniście wybrać tego gryzonia.

Nie tylko wygląda naprawdę nieźle, ale na dodatek oferuje aż dziesięć programowalnych przycisków, z czego aż sześć umieszczonych jest na panelu bocznym. Dzięki temu z pomocą kciuka będziecie mogli korzystać ze skrótów klawiszowych lub przypisanych do klawiszy umiejętności. Bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością pokochacie.

Sharkoon Drakonia

Firma Sharkoon, projektując swoją myszką dla graczy, skupiła się bardziej na funkcjonalności, a nie sztucznym podbijaniu rozdzielczości sensora. Mimo to model Drakonia oferuje aż 8200 DPI, które i tak wydaje się być zbyt dużą wartością dla przeciętnego użytkownika.

Ponadto urządzenie posiada schowek na kilka ciężarków, które w dowolnym momencie można wyjmować, bez konieczności rozkręcania obudowy. W ten sposób dostosujecie ciężar akcesorium do swoich potrzeb. Sharkoon Drakonia bazuje na czujniku laserowym Avago ADNS-9800, natomiast obudowa została pokryta antypoślizgową mieszanką naturalnej gumy i plastiku.

E-Blue Mazer II Type-R

Wielokrotnie wspominałem, że tanie myszki dla graczy cechują się dosyć krzykliwym designem i produkt firmy E-Blue bardzo wyraźnie to podkreśla. Jeśli lubicie nietypowe kształty, a także uwielbiacie podświetlenie w technologii użytkowej, to model Mazer II Type-R powinien spełnić wasze oczekiwania.

Gryzoń posiada aż sześć programowalnych przycisków, a także możliwość dostosowania DPI za pomocą dedykowanego oprogramowania producenta. Twórcy myszki wykorzystali dosyć wydajny chip Avago 5050, który jest naprawdę dobrym wyborem jak na sprzęt za tę cenę.

A4Tech Bloody V8M

High-endowe myszki gamingowe potrafią kosztować kilkaset złotych, dlatego od urządzenia poniżej stu złotych nie powinniśmy oczekiwać fajerwerków. Mimo to urządzenie firmy A4Tech może być ciekawym wyborem dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo kasy na tego typu sprzęt, a mają dosyć swojej standardowej biurowej myszy.

Największą atrakcją modelu Bloody V8M jest możliwość przełączania się pomiędzy trzema trybami dostosowanymi do konkretnych gatunków gier. Pierwszy przycisk odpowiada za strategie oraz RPG-i, zaś drugi przypisany jest do standardowych strzelanek single player. Trzeci z kolei dostosowuje urządzenie do sieciowych shooterów, gdzie wymagana jest większa precyzja i czas reakcji.

MSI Interceptior DS B1

Problemem większości myszek gamingowych jest to, że stworzono je wyłącznie z myślą o osobach praworęcznych. Jeśli natomiast gracie za pomocą lewej ręki i nie macie zbyt dużego budżetu na droższy sprzęt, to pomyślcie o kupnie MSI Interceptor DS B1.

Symetryczna konstrukcja obudowy sprawi, że będziecie mogli korzystać z myszki bez żadnych komplikacji. W zestawie z gryzoniem znajdują się też opcjonalne ciężarki, którymi możecie zwiększyć lub zmniejszyć ciężar akcesorium.

SPC Gear LIX Plus

Propozycja firmy SPC Gear to produkt ze średniej półki cenowej, który w pełni wystarczy do komfortowego grania w najróżniejsze gatunki gier komputerowych. Urządzenie wykorzystuje wydajny sensor Pixart PMW 3360, doskonale odczytujący ruchy gracza nawet podczas dynamicznych wymian ognia w strzelankach. Atutem LIX Plus jest także nietypowy „dziurawy” design, dzięki któremu wasze dłonie nie spocą się nawet pomimo kilkugodzinnej sesji przed pecetem.

Myszka gamingowa Tracer Torn

Gryzoń firmy Tracer charakteryzuje się eleganckim, gamingowym designem. Urządzenie posiada skromne podświetlenie RGB oraz siedem programowalnych przycisków, których przeznaczenie można modyfikować za pomocą specjalnego oprogramowania. Model Torn oferuje sześciopoziomową rozdzielczość DPI (od 1000 do 8000), wspieraną przez sensor optyczny Pixart PMW3325. Więcej o myszce przeczytacie w teście Tracer Torn.

Myszka dla graczy Hiro Gecko

Model Gecko oferuje czteropoziomową regulację rozdzielczości, pięć definiowanych przycisków bez możliwości zmienienia ich funkcji, wbudowane przeciwwagi zwiększające komfort użytkowania, częstotliwość próbkowania 500 Hz oraz wytrzymały na uszkodzenia pleciony kabel. Gryzoń nie jest wspierany jednak przez żadne oprogramowanie. Plusem jest natomiast symetryczny kształt, dzięki czemu myszka dostosowana jest zarówno dla osób lewo, jak i praworęcznych. Więcej o myszce przeczytacie w teście Hiro Gecko.

Myszka gamingowa Modecom Volcano MC-GMX4

Pod względem designu, Volcano MC-GMX4 przypomina wcześniej opisywane urządzenie Torn od Tracera. Firma Modecom wykorzystała również czujnik optyczny Pixart, tyle że postawiła na wersję PMW3330, oferującą maksymalną rozdzielczość 7200 DPI. Z kolei częstotliwość próbkowania mieści się w przedziale od 125 do 1000 Hz. Za pomocą oprogramowania można dostosować podświetlenie RGB oraz pozmieniać przeznaczenie przycisków. Więcej o myszce przeczytacie w teście Modecom Volcano.

Myszka dla graczy Hiro Spider

Wersja Spider pochodzi z tej samej linii produktowej, co Gecko. Jednakże to urządzenie otrzymało już własne oprogramowanie, które umożliwi dopasowanie myszki do własnych potrzeb. Nie jest ono zbytnio rozbudowane, ale dla początkujących graczy w pełni wystarczy. Sprzęt gwarantuje wielopoziomową regulację rozdzielczości, od 250 do 7000 DPI. Więcej o myszce przeczytacie w teście Hiro Spider.

Myszka dla graczy Trust GXT177

Urządzenie Trusta jest odrobinę droższe od reszty sprzętów (przekracza granicę stu złotych), jednakże cena jest w pełni adekwatna do jakości. GXT 177 cechuje się solidną jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami, które zawdzięcza laserowemu sensorowi Avago ADNS-9800. Maksymalna czułość czujnika wynosi aż 14400 DPI, co i tak jest zbyt dużą wartością dla przeciętnego gracza. Oprogramowanie posiada kilka ciekawych opcji, dzięki czemu dopasujecie gryzonia do swoich preferencji. Więcej o myszce przeczytacie w teście Trust GXT177.
Autor: Łukasz Morawski