Data modyfikacji:

Myszki gamingowe Razer – polecane modele

Razer to amerykańska korporacja, która od 1998 roku zajmuje się m.in. produkcją laptopów oraz akcesoriów komputerowych dla graczy. Firma ma w swojej ofercie liczne modele słuchawek, klawiatur, głośników, a także myszek, które w tym zestawieniu interesują nas najbardziej. Sprawdźcie, jakie są dostępne modele myszek gamingowych Razera i czym się charakteryzują. Przegląd uwzględnia zarówno wersje przewodowe, jak i bezprzewodowe.
myszka gamingowa razer

Przewodowa myszka gamingowa Razer

Razer Basilisk V3

Ta optyczna myszka gamingowa Razera posiada aż jedenaście programowalnych przycisków, które można dostosować do własnych potrzeb – a to dopiero początek jej zalet! Producent zastosował ponadto przechylane pokrętło HyperScroll z możliwością przełączania pomiędzy różnymi trybami oporu. Ergonomiczny kształt i wysunięta podpórka pod kciuka sprawiają, że z modelem Basilisk V3 możecie grać kilka godzin bez nieprzyjemnych dolegliwości nadgarstka. Design urządzenia podkreślają trzy strefy podświetlenia, będące w stanie wyświetlić ponad 16 milionów kolorów.

Razer Mamba Elite

W tym przypadku mamy do czynienia ze stosunkowo tanią myszką gamingową, którą kupicie już za mniej niż 200 złotych. Model Mamba Elite wyposażono w autorski czujnik optyczny Razer 5G o maksymalnej rozdzielczości 16 000 DPI. Konstrukcja urządzenia została zaplanowana w taki sposób, aby boczne panele umożliwiały lepszy uchwyt, zaś karbowana faktura na wybranych elementach zapobiega ślizganiu się palców. Myszka otrzymała wsparcie dla oprogramowania Razer Synapse 3, z pomocą którego można zmienić zastosowanie aż dziesięciu mechanicznych przycisków.

Razer DeathAdder V2

DeathAdder to prawdziwa klasyka wśród myszek Razera, która regularnie otrzymuje nowe warianty. Wersja druga nie jest najnowsza, ale w dalszym ciągu oferuje bardzo dobre parametry, a w dodatku cena tego modelu stała się bardzo atrakcyjna. Zdecydowanie największą zaletą tego urządzenia jest niesamowicie precyzyjny czujnik optyczny Razer Focus+, gwarantujący błyskawiczny czas odpowiedzi na poziomie 1 ms oraz maksymalną rozdzielczość 20 000 DPI. Producent chwali się również wytrzymałym i giętkim przewodem Speedflex oraz solidnymi głównymi przełącznikami o żywotności do 70 milionów kliknięć.

Razer Viper

Myszki gamingowe mają to do siebie, że zazwyczaj tworzone są z myślą o osobach praworęcznych. Jeśli więc jesteście graczami korzystającymi z gryzonia przy pomocy lewej dłoni, to Razer Viper jest sprzętem właśnie dla was – producent postawił na symetryczną konstrukcję, umieszczając po obu stronach dodatkowe przyciski funkcyjne. Ten model myszki również bazuje na sensorze optycznym Focus+, lecz tutaj dodatkowo firma Razer zaimplementowała wyjątkowe przełączniki optyczne drugiej generacji, które działają bardzo szybko i precyzyjnie.

Razer Naga X

Ten model myszki gamingowej Razera można polecić przede wszystkim graczom, których ulubionymi gatunkami gier są MMORPG-i lub rozbudowane strategie, wymagające od użytkowników ogarnięcia dużej liczby klawiszów. Za sprawą Naga X możecie zrezygnować z wielu skrótów na klawiaturze, przypisując je do dwunastu dodatkowych przycisków umieszczonych na lewym boku urządzenia. Dodatkowo za komfort użytkowania odpowiadają przełączniki optyczne z kliknięciami aktywowanymi z szybkością 0,2 ms oraz sensor optyczny o rozdzielczości 18 000 DPI.

Razer Cobra

Ostatnia przewodowa mysz Razera w tym zestawieniu, której symetryczna konstrukcja również jest przyjazna dla osób leworęcznych. Niestety tym razem producent umieścił jedynie dwa dodatkowe przyciski funkcyjne na lewej stronie obudowy. Z racji tego, że mamy do czynienia z nowszym modelem, producent mógł zastosować przełączniki optyczne trzeciej generacji, które oferują jeszcze większą precyzję, a także perfekcyjnie odczytują podwójne kliknięcia. W Razer Cobra sensor optyczny oferuje maksymalną rozdzielczość jedynie na poziomie 8500 DPI, ale za to umożliwia dostosowanie rozdzielczości co do 50 DPI, dzięki czemu możecie skonfigurować sprzęt do własnego stylu gry.

Myszka gamingowa bezprzewodowa Razer

Razer Viper Ultimate

Razer Viper Ultimate to jedna z lepszych bezprzewodowych mysz gamingowych dla osób leworęcznych, choć oczywiście mogą z niej także korzystać gracze praworęczni. Urządzenie waży zaledwie 74 gramy, a do tego posiada wydajny akumulator, będący w stanie utrzymać sprzęt „przy życiu” przez ponad siedemdziesiąt godzin na jednym ładowaniu. Do zestawu warto dokupić elegancką stację ładująca Razer Mouse Dock Chroma, która dodatkowo zadba o to, aby bateria nie rozładowała się w najmniej spodziewanym momencie. Gryzoń łączy się z komputerem poprzez technologię HyperSpeed Wireless.

Razer DeathAdder V3 Pro

Tak jak wcześniej pisałem, firma Razer cały czas rozwija serię myszek gamingowych DeathAdder. Bezprzewodowa wersja V3 Pro może pochwalić się jeszcze lepszym sensorem optycznym, którego rozdzielczość maksymalna wynosi zawrotne 30 000 DPI. Jest to prawdopodobnie najbardziej precyzyjna mysz w ofercie Razera, która doskonale nadaje się do grania w sieciowe strzelanki – dzięki tak czułemu sensorowi z pewnością zyskacie przewagę nad przeciwnikami. Warto również dodać, że gryzoń zasilany jest bateriami AAA, z komputerem komunikuje się poprzez adapter USB, a jego zasięg łączności wynosi dziesięć metrów.

Razer Orochi V2

Większość bezprzewodowych modeli myszek Razera zazwyczaj dostępna jest także w wariancie wykorzystującym kabel. Tutaj natomiast mamy do czynienia z myszą gamingową, która powstała wyłącznie z myślą o połączeniu z komputerem poprzez Bluetooth lub technologię HyperSpeed Wireless. Model Orochi V2 jest bardzo mały, dlatego doskonale sprawdzi się u graczy spędzających dużo czasu w podróżach. Pomimo niewielkiego rozmiaru twórcy zdołali zaimplementować sensor optyczny Razer 5G o maksymalnej rozdzielczości 18 000 DPI oraz aż sześć programowalnych przycisków.

Razer Naga V2 Pro

Razer Naga V2 Pro zdecydowanie nie należy do najtańszych myszek gamingowych, ale wystarczy spojrzeć na zawartość opakowania, żeby zrozumieć, skąd tak wysoka cena. Nie dosyć, że mamy do czynienia z niesamowicie wygodnym gryzoniem, korzystającym z łączności bezprzewodowej, to na dodatek możemy dosłownie skonfigurować go według swoich potrzeb. Jeżeli nie potrzebujecie panelu z dwunastoma przyciskami do gier MMORPG, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wymienili go na inne obudowy, które dołączane są do zestawu. Poza tym, Naga V2 Pro posiada modyfikowalne pokrętło HyperScroll Pro oraz sensor optyczny Razer Focus Pro o rozdzielczości 30 000 DPI.

Razer Cobra Pro

Na koniec zostawiłem profesjonalną mysz bezprzewodową o symetrycznej konstrukcji, która nie tylko oferuje bardzo dobre parametry techniczne, ale może także pochwalić się bardzo ładnym wyglądem, z 11-strefowym podświetleniem Chroma na czele. Urządzenie oferuje akumulator zdolny do wytrzymania nawet przez sto godzin na jednym ładowaniu. W Cobra Pro dostępne jest osiem programowalnych przycisków oraz najlepszy sensor optyczny Razera, czyli Focus Pro 30K.
Zdjęcie: materiały prasowe Razer
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.