Data publikacji:

Myszki dla graczy SteelSeries

SteelSeries to duński producent peryferii komputerowych, który ma w swojej ofercie zarówno klawiatury dla graczy, profesjonalne słuchawki, jak i właśnie myszki gamingowe. To właśnie tym ostatnim akcesoriom przyjrzymy się bliżej w poniższym zestawieniu. Zobaczcie, jakie myszki SteelSeries dla graczy warto mieć na uwadze – bez względu na to, czy korzystają z kabla, czy oferują komunikację bezprzewodową.
myszki steelseries dla graczy

SteelSeries – mysz dla graczy z kablem

Planujecie grać na komputerze stacjonarnym, więc myszka przewodowa w zupełności wam wystarczy? W takim razie przejrzyjcie poniższe propozycje urządzeń firmy SteelSeries

SteelSeries Rival 3

Większość myszek dla graczy oferuje konstrukcję dostosowaną do graczy praworęcznych, ale na szczęście SteelSeries pamiętało o pozostałych osobach. Jeżeli to lewa dłoń jest waszą dominującą, to w zdecydowanie powinniście zainteresować się modelem Rival 3. Jednocześnie jest to bardzo tania mysz gamingowa, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej możliwości i ciekawy dodatek w formie paska z oświetleniem Prism rozmieszczonego wzdłuż dolnej części obudowy. Urządzenie posiada sześć przycisków, sensor optyczny pracujący w zakresach od 200 DPI do 8500 DPI, a do tego przeznaczone jest do chwytów claw oraz fingertip.

SteelSeries Aerox 3 Snow

Macie już dosyć akcesoriów komputerowych w czarnym kolorze? Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco, to zerknijcie na ten model myszki gamingowej od SteelSeries. Model Aerox 3 Snow nie tylko został wyposażony w białą obudowę, ale również zaprojektowano go w taki sposób, aby ważył jak najmniej i przepuszczał dużo powietrza. Jest to niezwykle istotne dla osób, które mają problem z nadmierną potliwością dłoni. „Dziurawa” konstrukcja sprzyja także lepszemu rozchodzeniu się podświetlenia RGB, które zachwyca przede wszystkim podczas nocnego grania. Jeśli natomiast chodzi o parametry, to tutaj mamy do czynienia z sześcioma programowalnymi przyciskami oraz sensorem optycznym o maksymalnej czułości 8500 DPI.

SteelSeries Rival 5

SteelSeries Rival 5 to profesjonalna myszka dla graczy, która pomimo atrakcyjnej ceny jest w stanie zaoferować wiele ciekawych funkcji i niezwykłą precyzję. Jest to doskonały sprzęt dla wszystkich miłośników dynamicznych sieciowych strzelanek – z takim akcesorium możecie liczyć na lepsze statystyki meczowe. Skąd ta pewność? Ano urządzenie otrzymało sensor optyczny TrueMove Air o maksymalnej czułości 18 000 DPI, przyspieszeniu 40 G i szybkości 400 IPS. Ponadto technologia Tilt Tracking eliminuje niechciane ruchy przy podnoszeniu myszki. Duńczycy zadbali też o lekką konstrukcję (zaledwie 85 g), na której znalazło się miejsce na dziewięć przycisków – aż pięć z nich znajduje się na panelu bocznym, pod kciukiem.

SteelSeries Aerox 5

Tym razem mam dla was propozycję urządzenia Aerox 5, które łączy w sobie najlepsze cechy modeli Aerox 3 oraz Rival 5. Z tej pierwszej zaczerpnięto nietuzinkowy wygląd i lekką konstrukcję z wieloma otworami, ważącą raptem 66 g. Natomiast z drugiego gryzonia firma SteelSeries wzięła panel boczny z pięcioma dodatkowymi przyciskami, które można dostosować do swoich potrzeb – bez względu na to, czy gramy w rozbudowanego RPG-a, grę MMO, czy pierwszoosobowego shootera. Sensor optyczny TrueMove Air zagwarantuje najlepsze doznania podczas grania, co jest zasługą takich parametrów jak 18 000 DPI, 400 IPS oraz 40 G.

SteelSeries Rival 600

Na pierwszy rzut oka mysz SteelSeries Rival 600 wygląda łudząco podobnie do modelu Rival 5. W istocie górna część obudowy jest oparta na niemalże identycznej konstrukcji (zwłaszcza dwa panele świetlne), jednakże różnicę można dostrzec z boku urządzeniu. W tym przypadku otrzymaliśmy zaledwie trzy dodatkowe przyciski pod kciukiem, natomiast urządzenie nadrabia możliwością dostosowania ciężaru poprzez dodane do zestawu ciężarki. Dzięki nim mamy ponad dwieście pięćdziesiąt kombinacji wagowych. Należy również zaznaczyć, że Rival 600 korzysta z sensora optycznego TrueMove 3+ o maksymalnej częstotliwości 12 000 DPI.

SteelSeries Sensei Ten

SteelSeries Sensei Ten to idealnie symetryczna mysz gamingowa (po obu stronach mamy dodatkowe przyciski), zapewniająca komfort grania osobom lewo- i praworęcznym. Motorem napędowym urządzenia jest wydajny czujnik optyczny TrueMove Pro (18 000 DPI i 450 IPS) oraz przyciski główne wykorzystujące mechanizm sprężynowy, który jest w stanie wytrzymać nawet sześćdziesiąt milionów kliknięć.

Myszka gamingowa SteelSeries – bezprzewodowa

Macie już dosyć kabli, które niepotrzebnie zajmują miejsce na biurku? A może posiadacie laptopa gamingowego? Wybierzcie jedną z bezprzewodowych myszy dla graczy, które także znajdziecie w ofercie firmy SteelSeries.

SteelSeries Rival 650

Bezprzewodowa komunikacja tej myszki (1000 Hz, 1 ms opóźnienia) z komputerem, to dopiero początek jej zalet! Model Rival 650 został wyprofilowany w taki sposób, aby jak najlepiej przylegać do dłoni i odciążać nadgarstek podczas wielogodzinnych sesji. Urządzenie zostało wyposażone w praktyczny system ciężarków, które możemy umieścić w dowolnej konfiguracji po obu stronach. Precyzyjny czujnik optyczny TrueMove 3 o częstotliwości odświeżania na poziomie 12 000 DPI jest w stanie działać poprawnie, nawet kiedy gryzoń jest uniesiony nad blatem biurka na wysokość 0,5 mm. Siedem w pełni programowalnych przycisków i ośmiostrefowe podświetlenie sprawią, że sprzęt w pełni dostosujecie do swoich potrzeb.

SteelSeries Prime

Ta myszka wygląda bardzo niepozorna, jakby została zaprojektowana z myślą o użytku biurowym. Nic bardziej mylnego – to pełnoprawny sprzęt gamingowy, który wyróżnia się unikalnymi przełącznikami Prestige OM wykorzystującymi magnesy neodymowe. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na bardzo szybki czas reakcji podczas grania w strzelanki oraz bardzo długą żywotność urządzenia, obliczoną na 100 milionów kliknięć. Gryzoń bazuje na technologii bezprzewodowej Quantum 2.0 Wireless, gwarantującej stabilne połączenie i brak utraty pakietów, co jest zasługą optymalizacji dwukanałowej. Model Prime posiada sensor TrueMove Air, pięć programowalnych przycisków, a zalecane chwyty to claw, fingertip oraz palm.

SteelSeries Aerox 9

Na koniec mam dla was propozycję niesamowicie intrygującej bezprzewodowej myszki dla graczy od SteelSeries, która została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o graczach spędzających najwięcej czasu przy grach MMO, strategiach czasu rzeczywistego i RPG-ach. Urządzenie Aerox 9 komunikuje się z pecetem lub laptopem poprzez technologię Bluetooth 5.0 lub adapter na USB korzystający z połączenia radiowego 2,4 GHz. Tutaj też znalazło się miejsce dla czujnika optycznego TrueMoveAir, „dziurawej” obudowy oraz dodatkowych przycisków na lewym panelu bocznym. Tym razem jednak producent się nie ograniczał, tylko umieścił tam aż dwanaście przycisków, do których można przypisać dowolne skróty klawiszowe.
Zdjęcie: materiały prasowe SteelSeries
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.