Data publikacji:

Co wiemy o Mount and Blade 2? Premiera, fabuła, wymagania

Pierwsza odsłona Mount & Blade była niepozorną produkcją, która dzięki społeczności modderskiej stała się wręcz kultowa w wielu kręgach. Tytuł oferował ponadto duży, otwarty świat oraz ogromną swobodę rozgrywki, o jakiej mogły pomarzyć inne sandboksy. Czy druga część sprosta oczekiwaniom fanów? W tym tekście przyjrzymy się najważniejszym informacjom dotyczącym Mount and Blade 2.

mount and blade 2

Mount and Blade 2 – premiera i platformy

W drugą odsłonę Mount and Blade można już grać, ponieważ produkcja zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu 30 marca 2020 roku. Nie jest to oczywiście pełna i ostateczna wersja gry, dlatego można natknąć się w niej na błędy techniczne oraz niedokończone treści. Zawartości jest jednak na tyle dużo, że już teraz można rozpocząć swoją przygodę.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy zadebiutuje pełna wersja gry. Premiera Mount and Blade 2 prawdopodobnie odbędzie się dopiero w 2021 roku, lecz tak naprawdę nie jest pewne, ile czasu twórcy będą potrzebowali na dopieszczenie swojej produkcji.

Mount & Blade II: Bannerlord tworzone jest wyłącznie z myślą o komputerach osobistych i nic na ten moment nie wskazuje na to, że tytuł dostępny będzie na konsolach. Warto jednak pamiętać, że poprzednia część również najpierw zadebiutowała na PC, a potem została przeportowana na PS4 i XONE. Doszło jednak do tego po ośmiu latach od premiery „jedynki”.

Mount and Blade 2 – fabuła i świat gry

Choć gra czerpie garściami z motywów historycznych, to jednak całość osadzona została w fikcyjnej krainie Calradia. Fabuła Mount and Blade 2 kręci się wokół walki o tron, po tym jak władca królestwa dokonał swojego żywota. To, w jaki sposób rozwiną się poszczególne wątki, zależy przede wszystkim od decyzji podejmowanych przez gracza. Historia jest tutaj tak naprawdę wyłącznie pretekstem do eksploracji świata oraz prowadzenia działań zbrojnych na terenie całego kontynentu.

Mapa jest bardzo różnorodna, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i demograficznym. Gracze spotkają na swojej drodze przedstawicieli różnych nacji, z którymi można toczyć wojny lub zawierać sojusze. Podczas zwiedzania świata gry, protagonista trafi do wielkich zamków, miasteczek oraz niewielkich wiosek składających się z kilku domków.

Mount and Blade 2 – rozgrywka i kwestie techniczne

Druga odsłona Mount and Blade to sandboks w pełnym tego słowa znaczeniu. Rozgrywka oferuje graczom ogromną swobodę – to od nich zależy, jaki styl zabawy bardziej preferują. Jedni postawią na dyplomację, inni pójdą ścieżką banity, zaś następni upodobają sobie drogę prawego władcy, zwalczającego zło.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, tutaj również zabawa rozpoczyna się od wykreowania własnego bohatera. Warto od razu podejmować przemyślane decyzje, ponieważ pochodzenie oraz statystyki postaci mają ogromny wpływ na przebieg rozgrywki.

Więcej ciekawych rzeczy dotyczących gameplayu Mount & Blade II: Bannerlord dowiecie się z naszego testu wersji Early Access którą sprawdziliśmy w okolicach premiery.

Mount and Blade 2 na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-8100 3.6 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 60 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Mount and Blade 2 na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-9600K 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 60 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)