Data modyfikacji:

Klawiatura do PS4 – jaką wybrać, jak podłączyć?

Od zawsze byliście graczami pecetowymi, ale przesiedliście się na konsolę i nie radzicie sobie w graniu na padzie? Rozwiązaniem waszego problemu może być podłączenie zestawu klawiatury oraz myszki. Z tekstu dowiecie się, jaką klawiaturę do PS4 kupić oraz z jakimi grami będzie ona współpracowała.

klawiatura do ps4

Jak podłączyć klawiaturę do PS4?

Jakie urządzenia trafiły do rankingu klawiatur? Na początku muszę was delikatnie zasmucić, ale oficjalnie niewiele gier wydanych na platformę Sony wspiera klawiatury. Zazwyczaj są to produkcje MMO, w których istotna jest komunikacja tekstowa z innymi użytkownikami.

Dzięki temu klawiaturę wykorzystacie m.in. w takich tytułach, jak Final Fantasy XIV, Elder Scrolls Online, DC Universe Online czy Neverwinter. Klawiatury (razem z myszką) obsługiwane są również oficjalnie przez Overwatch, Fortnite czy Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku.

Czy każda klawiatura pasuje zatem do PS4? Czy tania klawiatura do 100 zł będzie działać? Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie, które sprawi, że podłączycie każdą klawiaturę. Potrzebny jest do tego specjalny adapter (np. Xim 4, VenomX czy TIN 200), który „oszuka” konsolę, jakoby był podłączony do niej kontroler DualShock 4. Następnie wystarczy skonfigurować klawiszologię i można grać na konsoli jak na pececie.

Miejcie jednak na uwadze fakt, że nie w każdej produkcji będzie możliwe dokładne ustawienie klawiatury do PS4 ze względu na specyfikę konkretnych mechanik w grach. Klawiatury działają zazwyczaj punktowo i trudno jest im udawać triggery, które mogą chociażby symulować pedał gazu w samochodach. Zobacz, jaka klawiatura do PS4 jest warta zakupu.

  1. Razer Blackwidow Chroma V2
  2. SteelSeries Apex M750
  3. HyperX Alloy FPS
  4. Logitech G Pro
  5. Corsair K95
  6. Razer Cynosa Chroma
  7. Redragon Visnu K561R

Po co klawiatura do PS4?

Gry nie są jedynym powodem, dla którego warto podłączyć klawiaturę do PlayStation 4. Po podpięciu do konsoli odpowiedniego urządzenia możecie obsługiwać nim menu oraz pisać wiadomości na czatach ze znajomymi.

Zestaw klawiatury i myszki przydaje się również do przeglądania Internetu na PlayStation 4. Operowanie DualShockiem w przeglądarce jest niezwykle toporne i męczące, dlatego klawiatura może rozwiązać ten problem. Na jakie rodzaje klawiatur się w tym wypadku zdecydować? Jeśli więc wyłącznie w ten sposób zamierzacie używać klawiatury, to warto zastanowić się nad bezprzewodową klawiatura do PS4 z wbudowanym touchpadem.

Gdyby natomiast klawiatura miała być przez was wykorzystywana tylko do komunikacji tekstowej z innymi graczami, to ciekawą opcją może być chat pad. Jest to niewielka klawiatura, którą podłącza się bezpośrednio do kontrolera DualShock 4 przez gniazdo słuchawkowe. To rozwiązanie jest o tyle dobre, że do napisania wiadomości nie będziecie musieli odkładać pada na bok, dzięki czemu cały czas możecie mieć kontrolę nad grą.

Co zamiast klawiatury gamingowej do PS4?

Jeżeli nie chcecie bawić się w podłączanie urządzeń przez adaptery, a nie możecie przestawić się na granie na padzie, to jest jeszcze inny sposób, żeby ułatwić wam granie. Firma Hori przygotowała licencjonowany produkt Tactical Assault Commander Pro, współpracujący bez żadnych problemów z PlayStation 4.

Jest to zestaw składający się z myszki oraz specjalnej klawiatury, która zamiast standardowego QWERTY posiada klawisze odpowiadające przyciskom na DualShocku 4. Oznacza to jednocześnie brak konieczności dodatkowej konfiguracji, ponieważ sprzęt Hori automatycznie dostosowuje się do wszystkich gier. Urządzenie jest kompatybilne również z komputerami osobistymi, więc może wam się przydać w różnych sytuacjach.

Jaka klawiatura do PS4 będzie najlepsza?

Jeżeli planujecie grać na konsoli za pomocą klawiatury i myszki, to od razu zalecałbym zainwestowanie w high-endowy sprzęt, który doskonale sprawdzi się we wszelkiej maści grach. Podane przeze mnie klawiatury na pewno współpracują z PS4 dzięki adapterom.

Razer Blackwidow Chroma V2

Jaka klawiatura mechaniczna sprawdzi się z PS4? Model Chroma V2 jest poprawioną wersją klawiatury Razera z 2010 roku. Urządzenie zostało dostosowane do współczesnych standardów i preferencji graczy.

Blakcwidow bazuje na mechanicznych przełącznikach, zapewniających optymalną siłę nacisku oraz krótki czas reakcji. Kolejną zaletą sprzętu jest dołączana do zestawu podkładka pod nadgarstki, która znacząco zwiększa komfort użytkowania. To dobry wybór na klawiaturę do PS4.

SteelSeries Apex M750

Klawiatura Apex M750 powstała z myślą o rozgrywkach e-sportowych, dzięki czemu jest kompaktowa oraz wytrzymała na uszkodzenia. Do grania na PlayStation 4 nie będziecie potrzebować klawiatury numerycznej, dlatego jej brak nie powinien stanowić problemu.

HyperX Alloy FPS

Ta klawiatura do PS4 dostępna jest w kilku wariantach, różniących się przełącznikami. W zależności od tego, jaki rodzaj przycisków wam odpowiada, możecie wybrać wersję z Cherry MX Brown, Red, Blue lub Silver Speed.

Logitech G Pro

Sprzęt Logitechu, podobnie jak SteelSeries Apex M750, nie posiada klawiatury numerycznej. Ponadto G Pro umożliwia odpięcie kabla zasilającego. Oznacza to, że klawiaturę łatwiej można przenosić z miejsca na miejsce, bez obawy o zniszczenie przewodu.

Corsair K95

Cena klawiatury K95 jest bardzo wysoka, ale w pełni uzasadniona. Jest to zdecydowanie najbardziej dopracowana klawiatura w ofercie firmy Corsair, która została zaprojektowana z myślą o profesjonalnych graczach.

Jeżeli pozwalają wam na to fundusze, to kupujcie tę klawiaturę do PS4 w ciemno. Na pewno nie pożałujecie.

Razer Cynosa Chroma

Model Cynosa Chroma będzie idealnym wyborem dla osób szukających klawiatury membranowej do PS4, którym przeszkadza charakterystyczne głośne kliknięcie w klawiaturach mechanicznych. W urządzeniu Razera klawisze działają bardzo cicho Jeśli więc szukasz cichej klawiatury, to wybór dla ciebie.

Redragon Visnu K561R

Propozycja Redragon to niezbyt droga klawiatura gamingowa do PS4, która w pełni wystarczy do komfortowego grania na komputerze oraz konsoli. Urządzenie Visnu K561R bazuje na przełącznikach Cherry MX Blue.