Ranking najlepszych klawiatur

Osoby, które dużo korzystają z komputerów z pewnością wiedzą, jak ważnym elementem jest wygodna klawiatura. Inne klawiatury sprawdzą się w przypadku graczy, a inne wśród pracowników biurowych. Jakie są najlepsze polecane klawiatury? W tym rankingu staramy się przedstawić najpopularniejsze i najlepsze modele.

Najtańsze klawiatury

Dużą popularnością cieszą się dodatkowe klawiatury dołączane do laptopów. W takich przypadkach użytkownicy nie potrzebują zazwyczaj najlepszych dostępnych klawiatur, a zadowolą się również najtańszymi klawiaturami.

Przygotowaliśmy ranking popularności, w którym możecie porównać najtańsze klawiatury. Już od około 10 złotych znajdziesz najzwyklejszą w jej zastosowaniu klawiaturę niezbędną do prostych czynności na swoim komputerze. Warto także przed zakupem online sprawdzić, jak leżą dłonie na klawiaturze.

Najpopularniejsze klawiatury

Jakie rodzaje klawiatur są dostępne w sklepach online? Polecane klawiatury bardzo często charakteryzują się dodatkowymi funkcjami, których nie znajdziemy w zwykłym sprzęcie. Można też dzięki temu całkowicie spersonalizować swój komputer. Bardzo częstym kryterium wyboru jest to, czy klawiatura jest przewodowa czy nie.

Obecnie na rynku możemy spotkać się z klawiaturami bezprzewodowymi, działającymi za pomocą technologii Bluetooth bądź Wi-Fi. Rzadziej spotykane są klawiatury bezprzewodowe komunikujące się z komputerem za pomocą podczerwieni, gdyż ta technologia jest już przestarzała i ma słaby zasięg.

Jaką klawiaturę kupić?

Jaką klawiaturę wybrać: klawiatura mechaniczna vs membranowa? Tradycyjna klawiatura to taka, która działa dzięki gumowym stykom, które przesyłają sygnał po wciśnięciu klawisza. Klawiatury mechaniczne wykorzystuje przełączniki, a jej przewagą nad tradycyjną są między innymi wytrzymałość i większa dokładność.

Klawiatury można też dzielić ze względu na układ: na klasyczną, ergonomiczną oraz dzieloną. Najlepsze klawiatury są wodoodporne i zabezpieczone przed zakurzeniem. Dodatkowe opcje, które mogą także zainteresować to podświetlenie oraz wbudowany hub USB. Dostosuj sobie również najlepszą myszkę pasującą idealnie do Twojej klawiatury.


Sprawdź najtańsze klawiatury

Polecane artykuły

klawiatury membranowe

Klawiatury membranowe: zalety i wady. Dlaczego warto kupić klawiaturę membranową?

2021-04-13
Jeżeli planujecie przesiąść się z laptopa na komputer stacjonarny, to musicie przemyśleć dokładnie, jaki rodzaj klawiatury będzie dla was odpowiedni. W sprzedaży dostępne są modele z mechanicznymi przełącznikami lub membraną. Przyjrzymy się tym drugim. W tekście wyjaśnimy, jak działa klawiatura membranowa, a także jakie są jej największe wady oraz zalety. Zaczynajmy.
papier fotograficzny do drukarki

Jaki papier fotograficzny do drukowania zdjęć w domu wybrać?

2021-04-08
Wybór papieru fotograficznego do drukowania zdjęć w domu jest niezwykle istotny, ponieważ pozwala na uzyskanie odpowiedniej jakości i dobrze odwzorowanych kolorów. W naszym poradniku dowiesz się, na co należy zwracać uwagę przy zakupie papieru fotograficznego do drukarki.
zasilanie awaryjne

Awaryjne zasilanie domowego sprzętu. Przegląd UPS-ów do 1000 zł

2021-04-07
Gdy specjaliści od energetyki przewidują nadchodzący blackout – rozległą awarię zasilania – warto zabezpieczyć się przed problemami. Jednym ze sposobów jest UPS. To awaryjny zasilacz zdolny podtrzymać działanie naszych domowych sprzętów, a zwłaszcza komputera, po odcięciu prądu. Które UPS-y do 1000 zł są warte uwagi?
ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych

Ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych

2021-04-07
Pomimo cyfryzacji, wiele osób nadal jest zmuszona do drukowania dokumentów. Żeby usprawnić ten proces, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości sprzęt o jak najlepszych parametrach – bez względu na to, czy planujecie drukować dokumenty w domowym zaciszu, czy w biurze. W tym tekście zdradzimy, na co powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej drukarki laserowej wielofunkcyjnej, a także jakie modele są warte waszych pieniędzy.