Ranking najlepszych klawiatur

Osoby, które dużo korzystają z komputerów z pewnością wiedzą, jak ważnym elementem jest wygodna klawiatura. Inne klawiatury sprawdzą się w przypadku graczy, a inne wśród pracowników biurowych. Jakie są najlepsze polecane klawiatury? W tym rankingu staramy się przedstawić najpopularniejsze i najlepsze modele.

Najtańsze klawiatury

Dużą popularnością cieszą się dodatkowe klawiatury dołączane do laptopów. W takich przypadkach użytkownicy nie potrzebują zazwyczaj najlepszych dostępnych klawiatur, a zadowolą się również najtańszymi klawiaturami.

Jaka klawiatura sprawdzi się go gier, a jaka do pracy biurowej? Przygotowaliśmy ranking popularności, w którym możecie porównać najtańsze klawiatury. Już od około 10 złotych znajdziesz najzwyklejszą w jej zastosowaniu klawiaturę niezbędną do prostych czynności na swoim komputerze. Warto także przed zakupem online sprawdzić, jak leżą dłonie na klawiaturze.

Najpopularniejsze klawiatury

Jakie rodzaje klawiatur są dostępne w sklepach online? Polecane klawiatury bardzo często charakteryzują się dodatkowymi funkcjami, których nie znajdziemy w zwykłym sprzęcie. Można też dzięki temu całkowicie spersonalizować swój komputer. Bardzo częstym kryterium wyboru jest to, czy klawiatura jest przewodowa czy nie.

Obecnie na rynku możemy spotkać się z klawiaturami bezprzewodowymi, działającymi za pomocą technologii Bluetooth bądź Wi-Fi. Rzadziej spotykane są klawiatury bezprzewodowe komunikujące się z komputerem za pomocą podczerwieni, gdyż ta technologia jest już przestarzała i ma słaby zasięg.

Jaką klawiaturę kupić?

Jaką klawiaturę wybrać: klawiatura mechaniczna vs membranowa? Tradycyjna klawiatura to taka, która działa dzięki gumowym stykom, które przesyłają sygnał po wciśnięciu klawisza. Klawiatury mechaniczne wykorzystuje przełączniki, a jej przewagą nad tradycyjną są między innymi wytrzymałość i większa dokładność.

Klawiatury można też dzielić ze względu na układ: na klasyczną, ergonomiczną oraz dzieloną. Najlepsze klawiatury są wodoodporne i zabezpieczone przed zakurzeniem. Dodatkowe opcje, które mogą także zainteresować to podświetlenie oraz wbudowany hub USB. Dostosuj sobie również najlepszą myszkę pasującą idealnie do Twojej klawiatury.


Sprawdź najtańsze klawiatury

Polecane artykuły

taktowanie pamięci ram

Jak sprawdzić taktowanie RAM-u?

2024-05-14
Pamięć RAM jest jednym z podstawowych komponentów każdego komputera, bez którego pecet nie jest w stanie się poprawnie uruchomić. RAM ma bardzo duży wpływ na pracę systemu operacyjnego, a także wszystkich uruchomionych na nim programów i procesów. O wydajności pojedynczej kości RAM decyduje nie tylko pojemność i technologia wykonania, ale również częstotliwość jej taktowania. Podpowiadamy zatem, jak ją sprawdzić, a także w jakim stopniu realnie rzutuje ona na codzienne korzystanie z PC.
karta dźwiękowa dla graczy

Jakie są najlepsze karty dźwiękowe dla graczy?

2024-04-30
Karty dźwiękowe dostępne na rynku dzielimy na trzy podstawowe kategorie – zintegrowane, wewnętrzne i zewnętrzne. Omówmy zatem charakterystykę każdej z nich z punktu widzenia fanów elektronicznej rozrywki.
jaka karta graficzna do AI

Jaka karta graficzna do AI?

2024-04-19
Choć najpopularniejsze serwisy AI dostępne dla przeciętnego konsumenta, działają zdalnie w chmurze często na zasadzie płatnej subskrypcji, wiele osób zainteresowanych potencjałem sztucznej inteligencji i sieci neuronowych testuje i trenuje algorytmy AI lokalnie na własnych komputerach.
chłodzenie procesora

Chłodzenie gamingowego PC. Jak to zrobić dobrze? Porównanie systemów chłodzenia

2024-04-15
Odpowiednio dobrany system chłodzenia pozwala zachować bezpieczną temperaturę jego kluczowych podzespołów. Ma on szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku pecetów przeznaczonych do grania, są one bowiem wystawione na największe obciążenie komponentów, takich jak procesor lub karta graficzna.