Ranking najlepszych klawiatur

Osoby, które dużo korzystają z komputerów z pewnością wiedzą, jak ważnym elementem jest wygodna klawiatura. Inne klawiatury sprawdzą się w przypadku graczy, a inne wśród pracowników biurowych. Jakie są najlepsze polecane klawiatury? W tym rankingu staramy się przedstawić najpopularniejsze i najlepsze modele.

Najtańsze klawiatury

Dużą popularnością cieszą się dodatkowe klawiatury dołączane do laptopów. W takich przypadkach użytkownicy nie potrzebują zazwyczaj najlepszych dostępnych klawiatur, a zadowolą się również najtańszymi klawiaturami.

Jaka klawiatura sprawdzi się go gier, a jaka do pracy biurowej? Przygotowaliśmy ranking popularności, w którym możecie porównać najtańsze klawiatury. Już od około 10 złotych znajdziesz najzwyklejszą w jej zastosowaniu klawiaturę niezbędną do prostych czynności na swoim komputerze. Warto także przed zakupem online sprawdzić, jak leżą dłonie na klawiaturze.

Najpopularniejsze klawiatury

Jakie rodzaje klawiatur są dostępne w sklepach online? Polecane klawiatury bardzo często charakteryzują się dodatkowymi funkcjami, których nie znajdziemy w zwykłym sprzęcie. Można też dzięki temu całkowicie spersonalizować swój komputer. Bardzo częstym kryterium wyboru jest to, czy klawiatura jest przewodowa czy nie.

Obecnie na rynku możemy spotkać się z klawiaturami bezprzewodowymi, działającymi za pomocą technologii Bluetooth bądź Wi-Fi. Rzadziej spotykane są klawiatury bezprzewodowe komunikujące się z komputerem za pomocą podczerwieni, gdyż ta technologia jest już przestarzała i ma słaby zasięg.

Jaką klawiaturę kupić?

Jaką klawiaturę wybrać: klawiatura mechaniczna vs membranowa? Tradycyjna klawiatura to taka, która działa dzięki gumowym stykom, które przesyłają sygnał po wciśnięciu klawisza. Klawiatury mechaniczne wykorzystuje przełączniki, a jej przewagą nad tradycyjną są między innymi wytrzymałość i większa dokładność.

Klawiatury można też dzielić ze względu na układ: na klasyczną, ergonomiczną oraz dzieloną. Najlepsze klawiatury są wodoodporne i zabezpieczone przed zakurzeniem. Dodatkowe opcje, które mogą także zainteresować to podświetlenie oraz wbudowany hub USB. Dostosuj sobie również najlepszą myszkę pasującą idealnie do Twojej klawiatury.


Sprawdź najtańsze klawiatury

Polecane artykuły

Defragmentacja dysku: na czym polega i jak zrobić?

Defragmentacja dysku: na czym polega i jak zrobić?

2022-08-16
Jeżeli w twoim komputerze system operacyjny ładuje się zbyt długo, programy działają w ślamazarnym tempie i sprawiają problemy nawet podczas wykonywania prostych czynności, większość specjalistów zaleca w takich przypadkach kilka podstawowych czynności konserwacyjnych. Jedną z najważniejszych i najskuteczniejszych jest defragmentacja dysku twardego. W artykule wyjaśniamy, na czym ona polega, a także jak samodzielnie ją przeprowadzić. Tłumaczymy też, czy istnieją jakieś zagrożenia lub przeciwwskazania związane z defragmentacją.
Jak podłączyć tablet graficzny do komputera?

Jak podłączyć tablet graficzny do komputera?

2022-08-15
Po tablet graficzny do komputera sięgają zarówno osoby pracujące na co dzień z programami do pracy z grafiką 2D i 3D, architekci i różnego typu projektanci. Są one też idealnym narzędziem dla hobbystów i początkujących cyfrowych artystów oraz fotografów. W sklepach znajdziemy bogaty wybór urządzeń tego typu, o bardzo zróżnicowanych możliwościach i cenach. Pojawia się zatem pytanie, w jaki sposób podłączamy table graficzny do naszego komputera?
Jak przyspieszyć laptopa?

Jak przyspieszyć laptopa?

2022-08-13
Każdy właściciel laptopa wie, że wraz z czasem komputery stają się zauważalnie wolniejsze, a wydajność systemu operacyjnego oraz gier lub aplikacji spada. Przyczyn zjawiska jest bardzo wiele, na szczęście problemy tego typu można w dużym stopniu zminimalizować. Sposobów na przyspieszenie laptopa jest całkiem sporo. W artykule przedstawiliśmy najważniejsze z nich. Co ważne, z metodami tymi poradzą sobie nawet mało zaawansowani użytkownicy.
jaki hub do macbook m1

Jaki hub do MacBook M1 wybrać?

2022-08-13
Współczesne komputery, a szczególnie laptopy, wyposażone są w porty USB. W wielu modelach jednak ich ilość jest ograniczona lub dostępny jest jedynie jeden rodzaj wejścia. Wówczas chcąc podłączyć do urządzenia kilka innych, pojawia się problem z ich podpięciem. W takiej sytuacji doskonałym akcesorium jest właśnie hub, czyli rodzaj portu podłączany do laptopa poprzez dostępne w nim USB. Sam stanowi rodzaj rozgałęzienia powielający możliwe wejścia USB lub posiadający również wtyczki innego rodzaju. Na rynku jest jednak mnóstwo adapterów i urządzeń tego typu. Jaki hub do Macbook M1 wybrać i które modele sprawdzą się w przypadku innych popularnych laptopów Apple?