Data modyfikacji:

Kamera do Xbox One - jaką wybrać?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale konsola Xbox One współpracuje z prawie wszystkimi dostępnymi na rynku komputerowymi kamerami internetowymi. Podpowiadamy, jaką kamerę wybrać do Xboxa One, a także do czego możemy ją wykorzystać.
xbox one
Xbox One to prawdziwy multimedialny kombajn, pozwalający nie tylko na zabawę z grami, ale także oglądanie filmów i seriali, zarówno na fizycznych dyskach, jak i w popularnych serwisach VoD.

Właściciele systemu mogą także korzystać z różnego rodzaju aplikacji oraz streamować rozgrywkę w sieci. Wielu z nich nie zdaje jednak sobie sprawy z tego, że system Microsoftu współpracuje z praktycznie każdą współczesną kamerą internetową, zbudowaną z myślą o komputerach PC z systemem Windows.

Podpowiadamy więc, jaką kamerę do konsoli Xbox One wybrać, a także do czego może się ona przydać w codziennym użytkowaniu konsoli.

Do czego przyda się nam kamera w konsoli Xbox One?

Posiadacze Xboxów One najczęściej wykorzystują kamery do nagrywania materiałów z gry wraz z komentarzem oraz do komunikacji głosowej i wideo.

Dzięki dedykowanemu wsparciu dla streamingu, gracze mogą z łatwością przesyłać na żywo rozgrywkę (wraz z obrazem z ich kamery) na platformach, takich jak Twitch, YouTube oraz Mixer.

Po zainstalowaniu aplikacji Skype'a konsolę wykorzystać można z kolei do czatów wideo. Kamera potrafi też zastąpić typowy headset z mikrofonem i umożliwić komunikację głosową w wieloosobowych grach online.

Decydując się na kamerę, musimy zwrócić uwagę na to, gdzie będziemy z niej korzystać. Duża część z dostępnych na rynku modeli była zaprojektowana wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów stacjonarnych i laptopów, którzy korzystają z tych urządzeń z niewielkiej odległości.

W przypadku, gdy bawimy się kilka metrów od ekranu telewizora przy zgaszonych światłach, nawet najlepsza kamera może mieć problemy z wyłapaniem czystego dźwięku oraz zachowaniem wyraźnego obrazu.

Jaką kamerę wybrać do Xboxa One? Najlepszym rozwiązaniem będzie jeden z popularnych modeli firmy Logitech. Producent oferuje w tej chwili najszerszą gamę tego typu urządzeń na rynku.

Przeciętni użytkownicy chwalą sobie ich jakość oraz przystępną cenę. Jednymi z najczęściej wybieranych kamer są Logitech C922 Pro Stream, Logitech C920 i Logitech C615.

Instalacja kamery Xbox One

Instalacja kamery do Xboxa One jest niezwykle prosta. W pierwszej kolejności pobieramy darmową aplikację Kamery, która dostępna jest w sklepie Microsoft.

Następnie, aby skorzystać z urządzenia, wystarczy, że podłączymy je do portu USB 3.0 konsoli. System wykryje automatycznie gadżet i przygotuje go do działania. W razie problemów będziemy mogli skorzystać z opcji konfiguracyjnych dostępnych w menu konsoli.

Kinect – alternatywa dla kamery internetowej

Świetnie w roli kamery internetowej sprawuje się również Kinect 2.0., który był sprzedawany w komplecie z oryginalnym modelem Xboxa One.

Urządzenie pełni równocześnie rolę kontrolera ruchu, współpracującego z dziesiątkami dedykowanych gier, takich jak popularna seria Just Dance, które stworzone zostały z myślą o Xboxie One i Xboxie 360 (dzięki wstecznej kompatybilności konsoli).

Sensor urządzenia rejestruje obraz wideo w rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 punktów) z maksymalną prędkością 30 klatek na sekundę. Chociaż obraz jakością ustępuje wielu innym kamerom, zaletą Kinecta jest bardzo czuły i wysokiej jakości mikrofon.

Warto zaznaczyć, że posiadacze Xboxa One S i Xbox One X muszą kupić specjalną przejściówkę USB, ponieważ oba modele konsoli nie posiadają dedykowanego portu podłączeniowego Kinecta.