Data publikacji:

Najciekawsze darmowe gry na konsolę Xbox One

Interesujące gry na wyciągnięcie ręki.

Gry na konsole nie należą do najtańszych, ale nikt nie powiedział, że tylko i wyłącznie płatne tytuły są warte uwagi. Po najciekawszych darmowych grach na PlayStation 4 przyszedł czas na najciekawsze darmowe gry na Xboksa One. Przed Wami osiem gier, które naszym zdaniem powinniście jak najszybciej pobrać i wypróbować. Dajcie nam znać w komentarzach, czy którakolwiek przypadła Wam do gustu!

FALLOUT SHELTER

Po prawie dwóch latach od premiery gra trafiła w końcu na konsolę Xbox One. Fallout Shelter stawia gracza przed wyzwaniem zbudowania idealnej Krypty rodem z reklam korporacji Vault-Tec. W trakcie rozgrywki nadzorujemy naszą kwitnącą społeczność, staramy się zapewnić jej dobrobyt oraz ochronić ją przed różnymi niebezpieczeństwami. Wysyłamy też mieszkańców na postapokaliptyczne pustkowia w poszukiwaniu niezbędnych do przeżycia zapasów. Pamiętajcie, że Fallout Shelter to gra, która powstała z myślą o platformach mobilnych i rządzi się przez to trochę innymi prawami.

WORLD OF TANKS

World of Tanks to tytuł, w który może nie każdy gra, ale każdy, kto chociaż trochę interesuje się wirtualną rozrywką, o nim słyszał. Gra pozwala zasiąść za sterami setek realistycznie odwzorowanych czołgów z różnych okresów historycznych - od czasów I wojny światowej aż po okres zimnej wojny - należących do ośmiu nacji. WoT łączy w sobie elementy zręcznościowe, symulacyjne i taktyczne. Za zarobioną w trakcie gry walutę można nabywać różne ulepszenia i pomocne dodatki. Rozgrywka jest widowiskowa i niezwykle emocjonująca, czego najlepszym dowodem jest rosnąca z roku na rok popularność Mistrzostw Świata w World of Tanks. Relację z zeszłorocznej imprezy znajdziecie tutaj.

HAWKEN

Hawken to wybuchowa wieloosobowa strzelanka z elementami taktycznego planowania, w której zasiadamy za sterami potężnych mechów, a polem bitwy jest zrujnowana przez ludzi planeta. Tytuł oferuje kilka trybów rozgrywki wieloosobowej, m.in. kooperację, Deathmatch, Team Deathmatch, Missile Assault, czy Siege. W ręce pilotów oddano w sumie 58 maszyn należących do trzech różnych klas. Mechy można bez przeszkód personalizować - gracz decyduje o wyglądzie, wyposażeniu i uzbrojeniu maszyny.

SMITE

Przedstawiciel popularnego gatunku MOBA spopularyzowanego przez modyfikację do WarCrafta III - Defense of the Ancients. W Smite gracz ma możliwość wcielenia się w jedno z kilkudziesięciu różnych bóstw, z których każde dysponuje zestawem indywidualnych zdolności, i zmierzenia się na arenach z przeciwnikiem z krwi i kości. Do naszej dyspozycji oddano pięć trybów rozgrywki - Podbój, Arena, Potyczka, Szturm i Oblężenie - oraz dziesiątki magicznych przedmiotów, które pomogą nam odnieść zwycięstwo na polu bitwy. W sieciowych starciach może brać udział nawet dziesięciu graczy na raz.

HAPPY WARS

Wieloosobowa gra akcji, której bohaterami są kolorowe, komiksowe postaci toczące ze sobą widowiskowe potyczki na rozległych i równie kolorowych planszach. Poza rozgrywką PvP, dostępna jest też kooperacja i kampania fabularna. W ręce graczy oddano trzy klasy postaci, z których każda pełni odmienną rolę na polu bitwy. W sieciowych starciach może brać udział nawet 30 graczy jednocześnie. Wśród trybów rozgrywki wieloosobowej znalazły się m.in. obrona zamku, czy ochrona króla.

NEVERWINTER

Neverwinter to nastawiona na akcję gra MMORPG osadzona w uniwersum Forgotten Realms. Tytuł kładzie nacisk na kooperację, dlatego okolice słynnego miasta przemierza się w poszukiwaniu przygód w towarzystwie czterech graczy lub sztucznej inteligencji. Produkcja opiera się na czwartej edycji zasad Dungeons Dragons, więc znajdziecie w niej m.in. rasy, klasy postaci i przeciwników znanych z kart podręczników. W grze zaimplementowany został też zestaw łatwych w obsłudze narzędzi o nazwie "Foundry", które umożliwiają graczom tworzenie od podstaw własnych przygód.

KILLER INSTINCT

Sztandarowa bijatyka Microsoftu od pewnego czasu dostępna jest za darmo, jest jednak pewien haczyk - w darmowej wersji gry dostępne są wszystkie tryby rozgrywki, również wieloosobowe, oraz rozbudowane funkcje społecznościowe, ale tylko jeden zawodnik. Resztę postaci, dodatkowe akcesoria oraz stroje, gracz może dokupić oddzielnie lub w zestawach. Killer Instinct nie jest może tak popularny, jak Mortal Kombat, czy Tekken, ale z pewnością warto dać mu szansę. Trzeba też mieć na uwadze to, że od marca zeszłego roku w sprzedaży znajduje się trzeci sezon gry, natomiast pierwsze dwa Microsoft udostępnił za darmo abonentom usługi Xbox Live Gold. Wyłącznie kwestią czasu jest to, kiedy dołączy do nich trzeci.

WARFRAME

Warframe to osadzona w realiach sci-fi strzelanka, w której nacisk został położony na kooperację. Osią fabuły gry jest konflikt Tenno, wojowników słynących z posługiwania się w walce ostrzem i bronią palną, z imperium Grineer. W trakcie zabawy gracze łączą się w niewielkie drużyny i ramię w ramię walczą przeciwko sterowanym przez sztuczną inteligencję Grineerom. Co ciekawe, mapy w misjach są generowane losowo, dzięki czemu prędko się Wam nie znudzą. W Warframe nie zabrakło też potyczek PvP. Ważnym elementem gry jest zdobywanie nowego ekwipunku i modyfikowanie tytułowego pancerza.

Autor: Dawid Sych