Data modyfikacji:

Na co zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza? Polecane modele

Spędzając dużo czasu przed komputerem z pewnością prędzej czy później zaczniecie odczuwać ból w plecach. Problem ten można rozwiązać regularnymi ćwiczeniami na ból kręgosłupa oraz poprawną postawą siedzącą, lecz nawet te czynności nie zawsze zdają egzamin. Wtedy warto kupić fotel gamingowy, który został przygotowany w taki sposób, żeby odciążyć napięcie z waszych pleców. Z tekstu dowiecie się, na co powinniście zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza oraz jakimi modelami warto się zainteresować.

FOTELE GAMINGOWE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS KUPNA?

Wybór odpowiedniego fotela gamingowego zależy od wielu czynników. Zdecydowanie najważniejszym jest cena, ponieważ im więcej wydacie, tym macie większe prawdopodobieństwo kupna solidnego mebla, który będzie służył wam przez lata. Mimo to, musicie dobrze zastanowić się podczas kupna, gdyż nawet fotel z najwyższej półki cenowej może nie spełniać waszych oczekiwań. Jest przynajmniej kilka aspektów, o jakich należy pamiętać:

 • siedzisko – niezwykle istotny element fotela gamingowego, który według mnie liczy się nawet bardziej niż oparcie. Głównie dlatego, że z wygodnym siedziskiem jesteśmy w stanie dłużej wysiedzieć w jednym miejscu. Koniecznie upewnijcie się, że miejsce na pośladki nie jest zbyt twarde. W przeciwnym razie dosyć szybko możecie zacząć odczuwać ból kości ogonowej. Jeżeli jesteście też osobami o większej tuszy, to upewnijcie się dodatkowo, jaka jest szerokość siedziska. Gniecenie się pomiędzy oparciami również nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie.
 • oparcie – każdy z nas ma inną budowę ciała, inny wzrost i inne schorzenia kręgosłupa. Postarajcie się więc wybrać taki fotel dla graczy, który umożliwi wam regulowanie oparcia, żebyście przez cały czas odczuwali komfort. Najlepiej jakby było wyprofilowane w taki sposób, aby przypominało literę „S”. Oprócz tego, zwróćcie uwagę na to, żeby górna część oparcia sięgała powyżej łopatek, a na wysokości lędźwi znajdowało się uwypuklenie.
 • zagłówek – często grając na komputerze przybieramy pozycję na tzw. „żółwia”, czyli wysuwamy szczękę do przodu, przechylając lekko potylicę do tyłu. Jest to może wygodne, ale bardzo szkodliwe dla kręgosłupa. Warto więc zadbać o zagłówek, ponieważ problemy z kręgami szyjnymi bywają bolesne, powodują migreny oraz problemy z szumami usznymi. Zagłówek jest więc obowiązkowym elementem fotela gamingowego. Najlepiej jakby był regulowany, żebyście mogli dopasować go do swojej głowy.
 • regulacja wysokości i odchylenia – na te parametry powinni patrzeć przede wszystkim gracze, którzy są w młodym wieku, a ich ciało dopiero zaczyna się zmieniać. W przeciwnym razie fotel kupiony w dzieciństwie kompletnie nie zda egzaminu w wieku nastoletnim i późniejszym. Stopy zawsze muszą znajdować się na ziemi, żeby choć trochę odciążyć kręgosłup.
 • kółka – sprawa mniej istotna, jednak i tak warto o niej pamiętać. Jeśli fotel będzie znajdował się na płaskiej powierzchni, to wystarczą małe kółka. Z kolei, gdy planujecie korzystać z niego na grubej wykładzinie lub włochatym dywanie, wtedy polecałbym szukać fotela gamingowego z dużymi kółkami.
 • materiał – ten aspekt zależy przede wszystkim od waszych preferencji i poczucia estetyki. Najlepiej zainwestować w fotel dla graczy z syntetycznej tkaniny micro bądź bawełny. Ekologiczna skóra ma to do siebie, że potrafi się szybko przecierać oraz bywa nieznośna w upalne dni, jeśli lubicie siedzieć przed komputerem bez koszulki. Prezentuje się jednak zdecydowanie najlepiej.
 • dodatki – coraz częściej można spotkać fotele gamingowe oferujące dodatkowe funkcje. W niektórych modelach wbudowane są głośniki, natomiast w innych znajdują się gniazda słuchawkowe lub przyciski do sterowania poziomem głośności. Fajne bajery, ale czy są niezbędne?
 • JAKI KUPIĆ FOTEL DLA GRACZA? – POLECANE MODELE

  Akracing AK-K7012 - kup na Ceneo.pl

  Model AK-K7012 to przykład fotela gamingowego, który nie tylko spełnia swoje funkcje, ale również bardzo dobrze się prezentuje. Często tego typu gadżety mają lekko tandetne ozdobniki, jakich na szczęście brakuje w meblu firmy Akracing. Dzięki eleganckiej konstrukcji i ciemnej kolorystyce, fotel nadaje się zarówno do domu, jak i biura.

  Diablo X-ONE - sprawdź cenę

  Fotele gamingowe firmy Diablo są atrakcyjne przede wszystkim dzięki stosunkowo niskim cenom. Nie oznacza to jednak, że są o wiele gorsze od droższej konkurencji. Model X-ONE doskonale sprawdzi się w domu gracza, któremu zależy na tym, żeby dbać o kręgosłup. Fotel oferuje bardzo dobre wykonanie zapewniające komfort dla lędźwi i karku.

  Vertagear Triigger 350 - kup na Ceneo.pl

  Fotel gamingowy Vertagear Triigger 350 to produkt z najwyższej półki cenowej, którego koszt jest w pełni uzasadniony. Fotel został wykonany z ponad trzystu pięćdziesięciu elementów, z czego część jest podatna na modyfikacje. Z takim meblem w domu z pewnością zapomnicie o bólu pleców.

  Genesis Nitro 550 - sprawdź cenę

  Zdecydowanie największą zaletą fotela gamingowego Genesis Nitro 550 jest bardzo grube obicie siedziska, mierzące aż siedem centymetrów. Dzięki temu będziecie mogli spędzić przed ulubioną grą nawet kilka godzin, bez obawy o ból w dolnej części pleców. Ponadto fotel umożliwia regulowanie wszystkich najważniejszych elementów, jak np. oparcie, podłokietniki, itp.

  SPC Gear SR300F GY - kup na Ceneo.pl

  Firma SPC opracowując swój fotel dla graczy postawiła również na kubełkowy design stylizowany na fotele ze sportowych samochodów. Poduszki pod lędźwie i kark regulowane są za pomocą wytrzymałych pasów, umożliwiając w ten sposób dostosowanie oparcia do każdego kształtu pleców.

  Autor: Łukasz Morawski