Data modyfikacji:

Jaki fotel gamingowy? Ranking foteli dla graczy

Jeżeli spędzacie dużo czasu przed komputerem, z pewnością prędzej czy później zaczniecie odczuwać ból w plecach. Problem ten można rozwiązać regularnymi ćwiczeniami na ból kręgosłupa oraz poprawną postawą siedzącą, lecz nawet te czynności nie zawsze zdają egzamin. Wtedy warto kupić fotel gamingowy, który został przygotowany w taki sposób, żeby odciążyć napięcie z waszych pleców. Szukasz dobrego fotela gamingowego? Dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla ciebie kompleksowy poradnik zakupowy oraz ranking foteli dla graczy. Sprawdź, jaki fotel gamingowy wybrać.

fotel dla gracza

Ranking foteli dla graczy

Jeżeli zastanawiacie się, jaki fotel gamingowy wybrać, mamy dla was kilka propozycji w różnych cenach. Mamy nadzieję, że z pomocą rankingu foteli gamingowych znajdziecie model dla siebie.

  1. Akracing AK-K7012
  2. Diablo X-ONE
  3. Vertagear Triigger 350
  4. Genesis Nitro 550
  5. SPC Gear SR300F GY

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Wybór odpowiedniego fotela gamingowego zależy od wielu czynników. Zdecydowanie najważniejszym jest cena, ponieważ im więcej wydacie, tym macie większe prawdopodobieństwo kupna solidnego mebla, który będzie służył wam przez lata.

Mimo to musicie dobrze zastanowić się podczas kupna, gdyż nawet fotel z najwyższej półki cenowej może nie spełniać waszych oczekiwań. Jest przynajmniej kilka aspektów, o których należy pamiętać. Zobaczcie, jaki fotel gamingowy będzie najlepszy.

Jakie siedzisko w fotelu do grania?

Niezwykle istotny element fotela gamingowego, który według mnie liczy się nawet bardziej niż oparcie. Głównie dlatego, że z wygodnym siedziskiem jesteśmy w stanie dłużej wysiedzieć w jednym miejscu.

Koniecznie upewnijcie się, że miejsce na pośladki nie jest zbyt twarde. W przeciwnym razie dosyć szybko możecie zacząć odczuwać ból kości ogonowej. Jeżeli jesteście też osobami o większej tuszy, to sprawdźcie dodatkowo, jaka jest szerokość siedziska. Gniecenie się pomiędzy oparciami również nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie.

Oparcie dobrego fotela gamingowego

Każdy z nas ma inną budowę ciała, inny wzrost i inne schorzenia kręgosłupa. Postarajcie się więc wybrać takie fotele dla gracza, które umożliwią wam regulowanie oparcia, żebyście przez cały czas odczuwali komfort.

W naszym rankingu foteli dla graczy znajdziecie wyprofilowane modele, które przypominają literę „S”. Oprócz tego zwróćcie uwagę na to, żeby górna część oparcia sięgała powyżej łopatek, a na wysokości lędźwi znajdowało się uwypuklenie.

Zagłówek fotela gracza

Często, grając na komputerze, przybieramy pozycję na tzw. „żółwia”, czyli wysuwamy szczękę do przodu, przechylając lekko potylicę do tyłu. Jest to może wygodne, ale bardzo szkodliwe dla kręgosłupa. Jaki fotel gamingowy wybrać? Koniecznie z zagłówkiem.

Brak zagłówka może powodować problemy z kręgami szyjnymi, które bywają bolesne, powodują migreny oraz problemy z szumami usznymi. Zagłówek jest więc obowiązkowym elementem fotela gamingowego. Najlepiej, gdyby był regulowany, żebyście mogli dopasować go do swojej głowy.

Regulacja wysokości i odchylenia w fotelach dla gracza

Na te parametry powinni patrzeć przede wszystkim gracze, którzy są w młodym wieku, a ich ciało dopiero zaczyna się zmieniać. W przeciwnym razie fotel kupiony w dzieciństwie kompletnie nie zda egzaminu w wieku nastoletnim i późniejszym. Stopy zawsze muszą znajdować się na ziemi, żeby choć trochę odciążyć kręgosłup.

Kółka fotela gamingowego

Sprawa mniej istotna, jednak i tak warto o niej pamiętać. Jeśli fotel będzie znajdował się na płaskiej powierzchni, to wystarczą małe kółka. Z kolei, gdy planujecie korzystać z niego na grubej wykładzinie lub włochatym dywanie, wtedy polecałbym szukać fotela gamingowego z dużymi kółkami.

Jaki materiał fotela gamingowego?

Ten aspekt zależy przede wszystkim od waszych preferencji i poczucia estetyki. Najlepiej zainwestować w fotel dla graczy z syntetycznej tkaniny micro bądź bawełny.

Ekologiczna skóra ma to do siebie, że potrafi się szybko przecierać oraz bywa nieznośna w upalne dni, jeśli lubicie siedzieć przed komputerem bez koszulki. Prezentuje się jednak zdecydowanie najlepiej.

Dodatki do fotela do gier

Coraz częściej można spotkać fotele gamingowe oferujące dodatkowe funkcje. W niektórych modelach wbudowane są głośniki, natomiast w innych znajdują się gniazda słuchawkowe lub przyciski do sterowania poziomem głośności. Fajne bajery, ale czy są niezbędne?

Fotele gamingowe – ranking

Akracing AK-K7012

Ranking foteli dla graczy otwiera model AK-K7012, który nie tylko spełnia swoje funkcje, ale również bardzo dobrze się prezentuje. Często tego typu gadżety mają lekko tandetne ozdobniki, jakich na szczęście brakuje w meblu firmy Akracing. Dzięki eleganckiej konstrukcji i ciemnej kolorystyce fotel nadaje się zarówno do domu, jak i biura.

Diablo X-ONE

Fotele gamingowe firmy Diablo są atrakcyjne przede wszystkim dzięki stosunkowo niskim cenom. Nie oznacza to jednak, że są o wiele gorsze od droższej konkurencji.

Fotel gamingowy z rankingu doskonale sprawdzi się w domu gracza, któremu zależy na tym, żeby dbać o kręgosłup. Diablo X-One oferuje bardzo dobre wykonanie zapewniające komfort dla lędźwi i karku. Jaki fotel dla graczy pozwoli wam na długie sesje grania? Koniecznie sprawdźcie tę propozycję.

Vertagear Triigger 350

Kolejny fotel gamingowy z rankingu to produkt z najwyższej półki cenowej, którego koszt jest w pełni uzasadniony. Fotel został wykonany z ponad trzystu pięćdziesięciu elementów, z czego część jest podatna na modyfikacje. Z takim meblem w domu z pewnością zapomnicie o bólu pleców.

Genesis Nitro 550

Zdecydowanie największą zaletą kolejnego modelu z rankingu foteli dla graczy jest bardzo grube obicie siedziska, mierzące aż siedem centymetrów. Dzięki temu będziecie mogli spędzić przed ulubioną grą nawet kilka godzin, bez obawy o ból w dolnej części pleców. Ponadto fotel umożliwia regulowanie wszystkich najważniejszych elementów, jak np. oparcie, podłokietniki itp.

SPC Gear SR300F GY

Ranking foteli gamingowych zamyka propozycja marki SPC. Firma, opracowując swój fotel dla graczy, postawiła również na kubełkowy design stylizowany na fotele ze sportowych samochodów. Poduszki pod lędźwie i kark regulowane są za pomocą wytrzymałych pasów, umożliwiając w ten sposób dostosowanie oparcia do każdego kształtu pleców.

Firma SPC opracowując swój fotel dla graczy postawiła również na kubełkowy design stylizowany na fotele ze sportowych samochodów. Poduszki pod lędźwie i kark regulowane są za pomocą wytrzymałych pasów, umożliwiając w ten sposób dostosowanie oparcia do każdego kształtu pleców.

Autor: Łukasz Morawski