Data publikacji:

Death Stranding na PC. Rozgrywka i wymagania

Hideo Kojima przyzwyczaił graczy do tego, że jego gry można praktycznie kupować w ciemno, ponieważ japoński twórca nie ma na swoim koncie żadnej większej wpadki. Trzeba jedynie być przygotowanym na nietypowe podejście do rozgrywki oraz pokręconą fabułę. Death Stranding był kolejnym dziełem Kojimy na PS4, które udowodniło, że w branży gier jest jeszcze miejsce na innowacyjność. Teraz tytuł trafi na komputery osobiste i część z was z pewnością zastanawia się nad kupnem gry. W poniższym tekście odpowiem, czy warto to zrobić.

death stranding pc

Jeżeli zastanawiacie się, o co dokładnie chodzi w tym tytule, to koniecznie zapoznajcie się z naszą recenzją gry Death Stranding autorstwa Hideo Kojimy. Pod tym samym linkiem znajdziecie także porady dla początkujących, które pomogą wam przetrwać przez pierwsze godziny zabawy, zanim w pełni wczujecie się w mechaniki rozgrywki Death Stranding przygotowane przez Kojima Productions.

Czym różni się Death Stranding na PC od wersji z PlayStation 4?

Studio Kojima Productions pracując nad wersją pecetową, skupiło się bardziej na dostosowaniu swojej produkcji do komputerów osobistych, niż rozbudowywaniu gry o nową zawartość. Ta oczywiście się pojawiła, lecz twórcy nie wprowadzili żadnych zmian względem fabuły. Jeśli więc liczyliście na nowe misje bądź wątki fabularne, to niestety musicie obejść się smakiem. Oczywiście ten problem nie dotyczy osób, które nie grały wcześniej w Death Stranding.

Nawet jeżeli grę macie już dawno ukończoną, to jest przynajmniej jeden powód, dla którego możecie powrócić do zabawy. Studio wprowadziło do gry nowy poziom trudności, określany mianem Very Hard. Walka z przeciwnikami jest tutaj o wiele trudniejsza, tak samo jak dostarczenie przesyłek do punktów odbioru. Tryb ten zalecany jest osobom, które doskonale znają mechaniki gry i wiedzą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Jeśli chodzi o kwestie technologiczne, to Kojima Productions umożliwiło granie na monitorach ultra panoramicznych, a także dodało możliwość włączenia wysokiej częstotliwości odświeżania. Z kolei miłośnicy cykania fotek w grach, otrzymają także możliwość zabawy w nowym trybie fotograficznym.

Twórcy dosyć mocno przyłożyli się do optymalizacji, która na PlayStation 4 nie zawsze stała na wysokim poziomie. W wersji pecetowej nawet na delikatnie słabszych komputerach, można płynnie grać w Death Stranding, bez obawy o nagłe spadki płynności obrazu.

Choć gra została zaprojektowana z myślą o kontrolerze DualShock 4, to jednak twórcom udało się dostosować sterowanie do klawiatury i myszki. Nie musicie się więc obawiać o konieczność grania na pececie przy użyciu pada.

Każda osoba, która kupi Death Stranding na PC otrzyma kilka ciekawych cyfrowych bonusów, tj.:

  • oficjalną ścieżkę dźwiękową autorstwa Ludviga Forssela, zawierająca 10 wcześniej niepublikowanych utworów,
  • fragment książki „The Art of Death Stranding”
  • przedmioty do wykorzystania w grze: okulary przeciwsłoneczne „Maska Ludensa”, a także komplet złotych i srebrnych egzoszkieletów siłowych oraz terenowych.

Death Stranding na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1050 / 4 GB Radeon RX 560 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 80 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Death Stranding na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 80 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Grę do testów dostarczyła firma 505 Games, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski