Data modyfikacji:

„Boże ciało” króluje w kinach – weekendowy box office

kino
Według najnowszych danych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z weekendu 8-10.11.2019 r. najczęściej wybieranym przez widzów w polskich kinach filmem było „Boże ciało”. Obraz Jana Komasy zobaczyło prawie 100 tysięcy widzów.

Na drugim miejscu z wynikiem 97 tysięcy widzów znalazł się wyreżyserowany przez Todda Phillipsa „Joker” z fantastyczną rolą Joaquina Phoenixa . Na podium znalazła się także animacja nie tylko dla dzieci „Baranek Shaun Film 2”, na którą zdecydowało się 87 tysięcy widzów.

Tuż za podium na czwartym miejscu wylądowała „Czarownica 2”, którą wybrało również 87 tys. widzów. Piąte miejsce zajęła „#Jestem M. Misfit” – polska komedia dla nastolatków. Kolejnym filmem na liście box office jest „Ukryta gra”. Obraz obejrzało blisko 66 tysięcy widzów.

Na siódme miejsce z wynikiem 58 tysięcy widzów trafił „Terminator. Mroczne przeznaczenie”, a na ósme – „Nieplanowane” (53 tysięcy widzów). Dramat wojenny „Midway” zebrał 40 tysięcy widzów. Listę zamyka „Salma w krainie dusz” z wynikiem 31 tysięcy widzów.

Autor: Piotr Kalsztyn