Data publikacji:

Najważniejsze informacje przed premierą Babylon's Fall

Kasowanie projektów w branży gier nie jest nowością, dlatego taki proces nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Kiedy jednak sprawa dotyczy dobrze zapowiadającej się produkcji, to jednak oddech graczy zaczyna się robić coraz bardziej nerwowy. Czy właśnie taki los czeka grę Babylon’s Fall od studia PlatiniumGames? Sprawdźmy to.


babylon's fall

Babylon's Fall – premiera i platformy

O grze Babylon’s Fall usłyszeliśmy po raz pierwszy oficjalnie w 2018 roku, kiedy to Square-Enix zaprezentowało ten tytuł na swojej prezentacji poprzedzającej targi E3 w Los Angeles. Opublikowany zwiastun był dosyć enigmatyczny, lecz na jego końcu pojawiła się informacja, jakoby produkcja miała trafić do sprzedaży w 2019 roku.

Tak się oczywiście nie stało – zamiast premiery Babylon’s Fall, otrzymaliśmy jedynie kolejny materiał filmowy zawierający fragmenty gameplayu. Od tamtej pory minęło już kilka miesięcy, a twórcy nabrali wody w usta.

Więcej informacji miało być udostępnionych latem 2020 roku, lecz zamiast tego otrzymaliśmy jedynie informację od twórców, że prace nad grą cały czas trwają i kiedy będzie to możliwe, zostaną udostępnione kolejne szczegóły. Pozostaje więc czekać na więcej konkretów.

Natomiast jeśli chodzi o platformy, to Babylon’s Fall pierwotnie tworzony był z myślą o komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4. Ciężko w tym momencie stwierdzić, czy ta informacja nadal zostaje aktualna, czy np. twórcy zrezygnują z obecnej generacji konsol i wydadzą grę już na PlayStation 5.

Co wiemy o Babylon's Fall? Fabuła i rozgrywka

Za projekt odpowiada doświadczone studio PlatiniumGames, które ma na swoim koncie takie hity, jak seria Bayonetta, NieR: Automata czy wydane w 2019 roku Astral Chain. Produkcje tworzone przez tego producenta zazwyczaj skupiają się na dynamicznej akcji, a ich ulubionym gatunkiem są slashery. Taki rodzaj gier miałby reprezentować również Babylon’s Fall.

Tym razem twórcy zabiorą graczy do uniwersum fantasy. Fabuła będzie kręcić się wokół tajemniczej energii określanej mianem Oversoul. Dawno temu imperium Helos odkryło ten potężny surowiec (to chyba najlepsze określenie), który na zawsze zmienił historię i układ sił na świecie. Szlachcice rośli w siłę i bogactwa dzięki Oversoul, zaś biedni ludzie coraz bardziej pogrążali się w swoich problemach.

Bogowie bacznie obserwowali sytuację wśród ludzi. Rozgoryczeni postanowili wywołać apokalipsę, mającą na celu przywrócenie dawnego porządku i usunięcie wszelkich nierówności społecznych. Przez wiele lat udawało się utrzymać świat w ładzie i pokoju, lecz kolejne pokolenia zaczęły powtarzać błędy swoich poprzedników, co nie spodobało się bogini Gai. Ta ponownie zapragnęła ukarania ludzkości – tym razem na dobre.

Powstrzymać ją mogą wyłącznie Nomadzi, czyli wykwalifikowani wojownicy parający się magią. Głównym bohaterem gry będzie właśnie jeden z członków tej elitarnej grupy.

Studio PlatiniumGames wielokrotnie udowodniło, że z dosyć prostych i oklepanych historii potrafi wyciągnąć wiele dobrego, dlatego o jakość fabuły Babylon’s Fall nie powinniśmy się obawiać. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku gameplayu – tytuł ma być dynamicznym slasherem przypominającym mieszankę Bayonetty z NieR: Automata.

Na zwiastunie udostępnionym w 2019 roku widać, że głównym orężem protagonisty będzie miecz. Bohater ma jednak umieszczony na plecach zagadkowy mechanizm, który prawdopodobnie korzysta z mocy Oversoul. Dzięki temu wojownik może dokonywać magicznych ataków, tworząc np. lewitujące ostrze bądź przejmować kontrolę nad wyposażeniem wyciągniętym z rąk przeciwnika.