Data modyfikacji:

Co wiemy o nowej grze Spider-Man: Miles Morales?

Wielu twórców gier próbowało swoich sił z Człowiekiem Pająkiem, lecz dopiero Insomniac Games w 2018 roku wypuściło produkcję, która w pełni wykorzystała potencjał materiału źródłowego. Tytuł odniósł ogromny sukces (zarówno artystyczny, jak i finansowy), dlatego nic dziwnego, że twórcy chcą kontynuować swoją przygodę z tą marką. Zanim jednak do sprzedaży trafi pełnoprawna druga odsłona, wcześniej zadebiutuje poboczna część rozwijająca wątki „jedynki”. W tym tekście przyjrzymy się wszystkim najważniejszym informacjom o grze Spider-Man: Miles Morales.
Spider-Man Miles Morales

Spider-Man: Miles Morales – premiera i platformy

O produkcji studia Insomniac Games dowiedzieliśmy się z pokazu zorganizowanego przez Sony, podczas którego prezentowano gry, które mają trafić na konsolę PlayStation 5. Z materiału promocyjnego wynika, że premiera Spider-Man: Miles Morales odbędzie się pod koniec 2020 roku, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.


Przeczytaj także: Q&A, czyli co wiem o Marvel's Spider Man


Według oficjalnych informacji, gra dostępna będzie zarówno na platformie PS5, jak i konsoli poprzedniej generacji, czyli PS4. Produkcja ma funkcjonować jako tytuł ekskluzywny dla PlayStation, dlatego posiadacze Xboksów oraz PC będę musieli obejść się smakiem.

Spider-Man: Miles Morales – fabuła i świat gry

Twórcy w swojej najnowszej grze ponownie zabiorą nas do Nowego Jorku. Akcja nowej odsłony Spider-Mana rozgrywać się będzie pół roku po finale poprzedniej części. Peter Parker usunął się delikatnie w cień, a jego miejsce zastąpił młody chłopak, który postanowił przejąć funkcję Spider-Mana.

Miles Morales (postać znana z poprzedniej części oraz komiksów Marvela), oprócz niesamowitej zręczności i siły, posiada także unikatowe zdolności, jakich może pozazdrościć mu oryginalny Człowiek Pająk. Jedną z nich jest chociażby zbieranie w dłoniach siły bioelektrycznej – jej prezentację można zobaczyć w zwiastunie.
Fabuła gry skupi się na wojnie pomiędzy dwiema organizacjami, walczącymi o wpływy w Nowym Jorku. Po jednej stronie barykady stoi korporacja energetyczna, zaś po drugiej przestępcy posiadający dostęp do zaawansowanej technologicznie broni. Konflikt ma być przyczynkiem do zaprezentowania nowych bohaterów oraz złoczyńców istniejących od dawna w komiksowym uniwersum Spider-Mana. Na ten moment nie wiadomo, z kim (lub czym) dokładnie przyjdzie się mierzyć Milesowi.

Spider-Man: Miles Morales – rozgrywka i kwestie techniczne

Zapowiedź gry była na tyle tajemnicza, że tak naprawdę nie wiedzieliśmy, z jakim rodzajem produkcji mamy do czynienia. Początkowo twierdzono, że będzie to remaster Marvel’s Spider-Man z 2018 roku z dodanym rozszerzeniem fabularnym, lecz twórcy zdementowali te rewelacje. Okazuje się, że jest to oddzielny projekt, który jednak bazuje na technologii stworzonej na potrzeby poprzedniej gry Insomniac Games.

Miles Morales ma być sprzedawany oddzielnie, a trzon fabularny będzie rozpisany zgodnie z podstawowymi zasadami wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Gra ma więc działać na tych samych zasadach, co Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Rozgrywka nie będzie zbytnio odbiegać od tego, co widzieliśmy w poprzedniej części. Różnica w systemie walki będzie przede wszystkim wynikać ze zdolności Milesa, jakich nie posiadał Peter Parker. Nie ma co jednak liczyć na to, że konstrukcja gry ulegnie drastycznym zmianom.

Twórcy zapewniają natomiast, że Spider-Man: Miles Morales wykorzysta w pełni możliwości technologiczne PlayStation 5. Produkcja zaoferuje wsparcie dla ray tracing oraz dźwięku 3D, a także wykorzysta potencjał DualSense, czyli oficjalnego kontrolera dołączanego do konsoli. Dzięki dyskowi SSD nie uświadczymy także długich loadingów – te mają być wręcz niezauważalne.