Data publikacji:

7 najlepszych gier w uniwersum Marvela

Komiksy superbohaterskie są idealnym materiałem na gry wideo, dlatego dziwi mnie fakt, że powstaje ich tak mało. Na szczęście miłośnicy trykociarzy od czasu do czasu dostają ciekawą produkcję traktującą o ich ulubionych postaciach. Tym razem przyjrzymy się wyłącznie najciekawszym grom Marvela.

gry marvel

Najlepsze gry w uniwersum Marvela

Doradzaliśmy już, w jakiej kolejności oglądać filmy Marvela. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się grom w uniwersum Marvela, które będą idealnym uzupełnieniem dla fanów produkcji kinowych czy komiksów.

Gry do zestawienia dobierałem na podstawie własnych preferencji oraz średnich ocen w serwisie Metacritic. Na liście brakuje wielu ciekawych tytułów osadzonych w świecie Marvela, lecz postanowiłem ograniczyć się wyłącznie do ósmej generacji konsol, czyli PS4, XONE, Switch i PC. Zobacz najlepsze gry Marvel na PC i konsole.

  1. Marvel’s Spider-Man
  2. LEGO Marvel Super Heroes 2
  3. Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
  4. Marvel vs. Capcom Infinite
  5. Deadpool: The Video Game
  6. LEGO Marvel Avengers
  7. Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Marvel’s Spider-Man

Na przestrzeni lat wielu producentów próbowało stworzyć ciekawe gry o Człowieku Pająku. Efekt zazwyczaj był co najwyżej średni, a żaden z dotychczasowych tytułów nie wybijał się na tle konkurencji. Sytuacja uległa zmianie, kiedy do prac nad nowym tytułem usiadło doświadczone studio Insomniac Games. Ich Spider-Man nie jest w żaden sposób odkrywczy, ale to nadal doskonała pozycja, która daje mnóstwo frajdy nie tylko fanom komiksów.

LEGO Marvel Super Heroes 2

Studio Traveller’s Tales udowodniło, że ich gry Marvel LEGO nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Młodsi gracze będą patrzeć na produkcję pod kątem sympatycznej oprawy wizualnej i ciekawej przygody, natomiast starzy wyjadacze skupią się na wyłapywaniu easter eggów przygotowanych przez twórców.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

Mogłoby się wydawać, że cykl Marvel Ultimate Alliance już na dobre odszedł do lamusa. Tymczasem studio Team Ninja niespodziewanie zapowiedziało trzecią odsłonę serii, która w ciekawy sposób rozwinęła ideę poprzedniczek. The Black Order to dynamiczna kooperacyjna gra akcji ze świata Marvela ze sporym naciskiem na elementy charakterystyczne dla RPG-ów.

Marvel vs. Capcom Infinite

Uniwersum komiksowe Marvela to niezwykle wdzięczny temat na bijatykę – wszakże w dużej mierze na tym polegają historie superbohaterskie. Capcom wrzucił do jednego worka najważniejsze postacie ze swojej biblioteki gier (Dante, Ryu, Mega Man itd.) i skonfrontował je z takimi postaciami jak Iron Man, Spider-Man czy Thanos. Grze z bohaterami Marvel nie można odmówić efektownych pojedynków oraz przyjemnej kampanii fabularnej.

Przeczytaj również: Jak czytać komiksy Marvela – kolejność, chronologia

Deadpool: The Video Game

Zanim postać Deadpoola zadebiutowała w kinach, najpierw została zaadaptowana do świata gier wideo. Produkcja studia High Moon to bezwstydna mieszanka strzelanki z beat‘em upem. Twórcy w pełni wykorzystali komediowy potencjał głównego bohatera, a także regularnie przełamywali czwartą ścianę, co jest charakterystyczne dla komiksów z Wadem Wilsonem.

LEGO Marvel Avengers

Kiedy Marvel Super Heroes 2 dosyć luźno traktowało materiał źródłowy, Marvel Avengers sztywno trzymało się fabuł filmów wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Studio Traveller’s Tales opowiedziało wydarzenia z pierwszej i drugiej fazy MCU w sposób przystępny dla dzieci.

Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Zespół Telltale Games przez lata specjalizował się w tworzeniu epizodycznych przygodówek bazujących na popularnych licencjach. Deweloper wykorzystał popularność filmu „Strażnicy Galaktyki” i postanowił stworzyć własną produkcję poświęconą tej grupie pokręconych herosów. Tytuł został podzielony na pięć odcinków.