Data modyfikacji:

Smerfy Kart – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

W 2021 roku firma Microids wydała bardzo ciekawą platformówkę Smerfy: Misja Złoliść i najwidoczniej ta odniosła sukces, ponieważ w tym roku do sprzedaży trafi oficjalna kontynuacja. Zanim jednak do tego dojdzie, wcześniej możecie zagrać w zabawną grę wyścigową, którą z pewnością pokochają wasze dzieci. Sprawdźcie, o co chodzi w Smerfy Kart.
smurfs

Na jakich platformach zagramy w Smerfy Kart?

Dzieło studia Eden Games zadebiutowało w ubiegłym roku na konsoli Nintendo Switch, lecz producent postanowił przygotować także wersję na inne platformy. Aktualnie w Smerfy Kart możemy zagrać na pozostałych obecnie obowiązujących sprzętach do grania, czyli komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i Xbox One.

Data premiery Smerfy Kart. Cena gry i dostępne edycje

Smerfy Kart na Nintendo Switch trafiły do sprzedaży 15 listopada 2022 roku, natomiast edycja na pozostałe platformy ukazała się 22 sierpnia 2023 roku. Produkcję można kupić w wersji cyfrowej oraz pudełkowej, choć ta dostępna jest wyłącznie na konsolach. Fizyczne wydanie gry kosztuje domyślnie 129 złotych, choć ostateczna cena zależy od oferty sklepów internetowych – możecie to sprawdzić na Ceneo.pl.

Czy w Smerfy Kart jest dostępna polska wersje językowa?

Tak, wydawca gry zadbał o to, aby w grze dostępne były polskie napisy, co z pewnością jest ogromnym ułatwieniem dla młodszych graczy, którzy nie znają jeszcze języków obcych. Rodzimego dubbingu nie ma, ponieważ… w produkcji nie występują żadne dialogi.

Rozgrywka w Smerfy Kart – najważniejsze elementy gry

Smerfy Kart to klasyczna trójwymiarowa gra wyścigowa, która została zrealizowana na wzór kultowej marki Mario Kart. W tym przypadku także mamy do czynienia z zawodami rozgrywanymi na stosunkowo krótkich (ale zawiłych) torach, gdzie o długości jazdy decyduje liczba okrążeń. Produkcja skierowana jest przede wszystkim do młodszego odbiorcy, o czym może świadczyć chociażby klasyfikacja wiekowa PEGI 3. Dzieło Eden Games zawiera treści przyjazne dla dzieci, bez przemocy, wulgaryzmów i innych treści nieodpowiednich dla kilkulatków.
Gracze otrzymali do wyboru aż dwunastu bohaterów posiadających własne, unikatowe pojazdy. W Smerfy Kart możemy przejąć kontrolę nad Papa Smerfem, Smerfetką, Osiłkiem, Pracusiem, Gradobitką, Zgrywusem, Ciamajdą, Rozkwitką, Mechanicznym Smerfem, Kucharzem, Farmerem i Astro Smerfem. Twórcy przygotowali kampanię dla pojedynczego gracza, składającą się z trzech pucharów podzielonych na cztery mapy – w trakcie wyścigów zwiedzimy m.in. wioskę tytułowych bohaterów, świecące jaskinie, kolejkę górską, opuszczony ogród, a nawet dom Gargamela.
W trakcie rywalizacji uczestnicy zabawy mogą zbierać specjalne power upy, dające im superprzyspieszenie lub ataki spowalniające oponentów. Żeby jednak nie było zbyt nudno, w Smerfy Kart dzieci nie muszą grać w pojedynkę. Producent przygotował także lokalny tryb wieloosobowy dla czterech graczy, dzięki czemu możecie wspólnie spędzić czas ze swoją pociechą.

Jakie są wymagania sprzętowe Smerfy Kart?

Oprawa wizualna zdecydowanie nie oferuje zbyt dużego poziomie złożoności, ale w sumie nie zawsze oznacza to wadę. Dzięki temu produkcję odpalicie na naprawdę starych komputerach, bez obaw o problemy z płynnością.

Minimalne

 • Procesor: Intel Core i5 2.5 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 1.5 GB GeForce GTX 580 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 16 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Grę do testów dostarczyła firma PLAION Polska. Opinia należy do autora artykułu.
  Zdjęcie: materiały prasowe Eden Games
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.