Data modyfikacji:

Myszki gamingowe Corsair – polecane modele

Corsair to amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkowaniu podzespołów oraz akcesoriów komputerowych. W ofercie znajdziemy m.in. pamięci RAM, zasilacze, obudowy, słuchawki, klawiatury oraz myszki, które tym razem interesują nas najbardziej. W tym tekście przedstawię wam najważniejsze modele myszek dla graczy od Corsaira z podziałem na modele bezprzewodowe i wymagające kabla do działania.
jakie myszki gamingowe corsair

Przewodowe myszki gamingowe Corsair

Corsair Ironclaw

Na początek wybrałem myszkę Corsaira o nieco agresywnym designie, którego celem nie jest wyłącznie rzucanie się w oczy, ale także zapewnienie graczowi jak największego komfortu użytkowania. Nieco wypukła konstrukcja sprawia, że urządzenie jest bardzo ergonomiczne, ponieważ dłoń spoczywa na nim w naturalnej pozycji, co może zapobiec nadmiernemu przeciążeniu nadgarstków. Corsair Ironclaw jest myszką przewodową (1,8 m) opartą na precyzyjnym optycznym sensorze, który oferuje maksymalną rozdzielczość na poziomie 18 000 DPI, choć oczywiście te wartości można dostosować za pomocą specjalnego przełącznika na myszce lub przy użyciu dedykowanego oprogramowania. Sprzęt ma aż siedem programowalnych przycisków.
Czytaj również: Jaka myszka do 250 złotych?

Corsair M65

Kolejna mysz gamingowa z oferty Corsair, która powinna przypaść do gustu osobom ceniącym sobie w akcesoriach komputerowych oryginalne i ciekawe projekty. Urządzenie powstało przede wszystkim z myślą o miłośnikach strzelanek, o czym może świadczyć dodatkowy przycisk pod kciukiem, z pomocą którego łatwiej można celować do wrogów lub oddawać strzały z broni. Gryzoń posiada system regulacji wagi (od 97 g do 115 g), a do tego bazuje na optycznym sensorze PIXART PMW3391 o wysokiej rozdzielczości 18 000 PDI z możliwością regulacji co 1 DPI.

Corsair Harpoon Pro

Profesjonalny sprzęt gamingowy zazwyczaj utożsamiany jest z bardzo wysoką ceną, co oczywiście wynika z zastosowania wysokiej jakości tworzyw oraz zaawansowanych technologii. Jeśli jednak macie bardziej ograniczony budżet, to i tak w dalszym ciągu będziecie w stanie kupić mysz dla graczy od Corsaira. Model Haproon Pro kosztuje trochę ponad sto złotych i bez żadnych problemów poradzi sobie zarówno w dynamicznych pierwszoosobowych shooterach, jak i grach strategicznych, nawet jeśli czujnik optyczny oferuje maksymalną rozdzielczość 6000 DPI.

Corsair Katar Pro

Corsair Katar Pro to kolejna bardzo tania mysz dla graczy w tym zestawieniu, którą można kupić za jeszcze mniejsze pieniądze niż Harpoon Pro. Tutaj mamy do czynienia z niezwykle prostą konstrukcją, której zdecydowanie największą zaletą jest to, że urządzenie jest symetryczne, co sprawia, że z myszki mogą korzystać zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne. Aczkolwiek należy pamiętać, że dodatkowe przyciski zostały umieszczone na lewej stronie obudowy. Urządzenie posiada sensor optyczny o czułości na poziomie 12 400 DPI, a do tego waży zaledwie 69 gramów, dzięki czemu mysz leży bardzo dobrze w dłoni i jest dobrym wyborem dla dzieci.

Corsair M55 Pro

Jeżeli jesteście osobami leworęcznymi i potrzebujecie gamingowej myszy z dodatkowymi programowalnymi przyciskami umieszczonymi pod kciukiem, to model M55 Pro powstał z myślą o was. Producent zastosował aż dwa zestawy podwójnych przełączników po każdej stronie obudowy, dzięki czemu gryzonia możecie w stu procentach dostosować do swoich potrzeb. Firma Corsair umieściła w środku sensor optyczny o rozdzielczości 12 400 DPI, którego wartości można zmodyfikować m.in. przy użyciu dedykowanego oprogramowania iCUE.

Corsair Scimitar Elite

Myszki gamingowe zazwyczaj oferują pomiędzy sześć a osiem przycisków, co już wystarczy do tego, aby cieszyć się graniem na wysokim poziomie. Podczas projektowania Scimitar Elite firma Corsair zdecydowała się na zaimplementowanie aż siedemnastu (!!!) w pełni programowalnych przycisków, z czego większa część znajduje się na lewej stronie pod kciukiem użytkownika. Jeżeli jesteście osobami spędzającymi bardzo dużo czasu przy grach MMO, MOBA lub hack & slashach pokroju Diablo IV, to doskonale wiecie, że taki zastrzyk dodatkowych przełączników jest niesamowicie przydatny, np. do przypisania poszczególnych umiejętności bądź ataków specjalnych.

Corsair Nightsword

Corsair Nightsword to zaawansowany sprzęt do grania, który polecany jest przez profesjonalnych graczy e-sportowych. Urządzenie oferuje ergonomiczną konstrukcję, idealnie dopasowującą się do dłoni – na szczególną uwagę zasługuje wysunięta podkładka pod kciuka, sprawiająca, że gryzoń lepiej przylega do biurka. Wewnątrz znajdziemy bardzo precyzyjny sensor optyczny 18 000 DPI oraz aż sześć ciężarków, które w dowolnym momencie możemy wymontować, aby zmienić wagę myszki w zakresie od 119 gramów do 141 gramów.

Jakie myszki gamingowe Corsair? Poznaj bezprzewodowe modele

Corsair Dark Core

Corsair Dark Core to profesjonalna myszka gamingowa wyposażona w sensor optyczny o maksymalnej czułości na poziomie 18 000 DPI, z możliwością zapisywania profilu użytkownika. Dzięki temu urządzenie można zaprogramować z myślą o konkretnych gatunkach gier, dostosowując efekty świetlne, makra oraz właśnie DPI. Urządzenie działa bezprzewodowo, ale do zestawu dołączany jest też kabel USB, dzięki czemu nie musicie obawiać się tego, że myszka rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie i nie będziecie mogli kontynuować rozgrywki. Producent umożliwił także wymianę uchwytów bocznych o różnym kształcie.

Corsair Katar Pro Wireless

Urządzenie oferuje identyczny wygląd, co wcześniej opisywana przewodowa mysz Corsair Katar Pro. W wersji bezkablowej producent zdecydował się jednak na zaimplementowanie nieco gorszego sensora optycznego o czułości na poziomie 10 000 DPI, który w dalszym ciągu doskonale sprawdza się do grania we wszystkich gatunkach gier. Dzięki takiemu zabiegowi udało się utrzymać stosunkowo niską cenę, sprawiając, że model Corsair Katar Pro Wireless jest jedną z tańszych bezprzewodowych myszek dla graczy.

Corsair Harpoon

Przy Corsair Harpoon Wireless zastosowano tę samą metodę, co przy wcześniej opisywanym modelu Corsair Katar Pro Wireless. Wersja bezprzewodowa posiada taką samą konstrukcję, z delikatnie gorszym czujnikiem optycznym o wartości 10 000 DPI. Urządzenie otrzymało wsparcie technologii łączności Slipstream Wireless gwarantującej opóźnienie mniejsze niż 1 ms. Producent podaje ponadto, że myszka jest w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu nawet sześćdziesiąt godzin.

Corsair Ironclaw Wireless

Kolejny model myszki gamingowej Corsair, który dostępny jest także w wersji przewodowej. Tutaj jednak producent wprowadził nieco więcej modyfikacji, dodając chociażby kolejne przełączniki na bocznym panelu pod kciukiem, co daje jeszcze większą swobodę w dostosowaniu gryzonia do swoich potrzeb. Choć mamy do czynienia z urządzeniem bezprzewodowym, to jednak twórcom nie przeszkadzało to w umieszczeniu pod obudową bardzo precyzyjnego czujnika optycznego PIXART PMW3391 o maksymalnej rozdzielczości 18 000 DPI.

Corsair Sabre Pro

Model Sabre Pro oferuje bardzo skromny i wręcz niegamingowy design (zwłaszcza w porównaniu do Ironclaw), ale nie dajcie się zwieść pozorom. Corsair Sabre Pro to doskonały sprzęt do grania, który zapewnia precyzję, jakiej mogą pozazdrościć konkurencyjne akcesoria. Producent zaimplementował czujnik optyczny Marksman o maksymalnej czułości 26 000 DPI, który dodatkowo można regulować co 1 DPI. Oprócz tego, w myszce wykorzystano przełączniki Omron z trwałością wyliczoną na pięćdziesiąt milionów kliknięć.

Corsair M65 Ultra

Na koniec zostawiłem jeszcze jedną fantastyczną bezprzewodową mysz gamingową Corsaira, która również posiada sensor optyczny Marksman o natywnej rozdzielczości 26 000 DPI. Model M65 Ultra zawiera ponadto wszystkie najważniejsze cechy przewodowej wersji, w tym dodatkowy przycisk na lewej części obudowy, który został dodany z myślą o osiąganiu lepszych wyników w sieciowych strzelankach.
Zdjęcie: Materiały prasowe Corsair
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.