Data publikacji:

One Piece: Pirate Warriors 4. Recenzja, poradnik i wymagania sprzętowe

Popularna seria mang i anime One Piece dosyć często jest przenoszona do świata gier wideo. W 2019 roku zadebiutowała ciekawa produkcja World Seeker, a tym razem mamy do czynienia z czwartą już odsłoną cyklu Pirate Warriors. Z tekstu dowiecie się, czy warto zagrać w nowe wirtualne przygody Luffy’ego D. Monkeya, a także poznacie kilka wskazówek dla początkujących.

One Piece Pirate Warrior

One Piece: Pirate Warriors 4. Wymagania sprzętowe, poradnik

Nigdy nie miałem większej styczności z materiałem źródłowym, choć udało mi się obejrzeć kilka istotnych dla serii odcinków. Byłem natomiast ciekawy tego uniwersum, dlatego postanowiłem sprawdzić najnowszą grę traktującą o drużynie piratów Słomkowego Kapelusza. Zainteresowanie produkcją wynikało również z  mojej sympatii do cyklu Dynasty Warriors, który był inspiracją dla gameplayu Pirate Warriors.

Czytaj również: Premiery gier 2020

Tytuł w atrakcyjny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia z oryginału, dzięki czemu w skrótowej formie mogłem zapoznać się z emocjonującą opowieścią o niejakim Luffym pragnącym zostać Królem Piratów. Drugim elementem, który przykuł mnie na kilkanaście godzin do ekranu była rozgrywka.
One Piece 4 od studia Omega Force skupia się przede wszystkim na bardzo widowiskowych pojedynkach z tysiącami przeciwników. Dobrze czytacie, podczas jednej misji można pokonać nawet kilka tysięcy wrogich jednostek. Eliminowanie dużych grup kilkoma ciosami sprawia mnóstwo frajdy i nie nudzi nawet przez moment.

One Piece: Pirate Warriors 4 nie jest grą idealną (brzydka grafika, zwłaszcza na Nintendo Switch), ale nie przeszkodziło mi to w czerpaniu radości z zaliczania kolejnych etapów. Jeśli lubicie gry przepełnione absurdalną akcją, to obowiązkowo powinniście sprawdzić ten tytuł.

One Piece: Pirate Warriors 4 – poradnik dla początkujących

Rozwój bohaterów

Przed każdą misją możecie ulepszyć statystyki swoich postaci. Do dyspozycji macie trzy zakładki – pierwsza z nich dotyczy całej drużyny, a pozostałe konkretnych bohaterów. Jeżeli często zmieniacie wojowników podczas gry, to koniecznie skupcie się na głównej kategorii. Jeśli natomiast upatrzyliście sobie Luffy’ego lub innego herosa, starajcie się też regularnie wykupować umiejętności aktywne i pasywne dla danych postaci.

Zarabianie pieniędzy

Główną walutą w grze są tzw. berry – to m.in. za nie wykupicie pożądane zdolności dla bohaterów. Żeby szybko się wzbogacić, będziecie musieli pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze,  starajcie się zaliczać misje jak najefektowniej, żeby otrzymać odznakę S (na najłatwiejszym poziomie trudności jest to niemożliwe), za co zostaniecie odpowiednio wynagrodzeni.

Ponadto wykonujecie misje poboczne, które nie są obowiązkowe do ukończenia poszczególnych etapów. Na niektórych mapach porozmieszczane są także specjalne skrzynie – czasami znajduje się w nich jedzenie przywracające punkty zdrowia, a niekiedy wypadają z nich berry.

Kontrolowanie energii

Na wyższych poziomach trudności można bardzo szybko zginąć. Żeby tego uniknąć, musicie kontrolować pasek energii, który maleje podczas m.in. podczas dashowania. Kiedy wskaźnik staminy zejdzie do zera, wasza postać będzie przez chwile unieruchomiona, przez co staje się łatwym celem dla przeciwników.

Troska o towarzyszów

Bardzo często jednym z warunków wygranej jest utrzymanie przy życiu członków swojej drużyny. W Pirate Warriors 4 dzieje się bardzo dużo, dlatego w chaosie walki można łatwo zapomnieć o kompanach. Starajcie się jednak od czasu do czasu wchodzić do menu, żeby zobaczyć,  jak dużo paska życia pozostało członkom drużyny. Jeżeli niewiele, to czym prędzej zlokalizujcie ich na mapie i biegnijcie z pomocą.

Porażka nie wchodzi w grę

Gra jest bardzo surowa jeżeli chodzi o niewypełnienie celów misji. Jeśli wasza postać zginie, towarzysz zostanie powalony albo nie wyrobicie się z wykonaniem zadania w wyznaczonym czasie, to rozdział kończy się porażką. Nie zostajecie wtedy cofnięci do ostatniego checkpointu, tylko całość musicie powtarzać od początku.

One Piece: Pirate Warriors 4 na PC – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3450 3.1 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 25 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

One Piece: Pirate Warriors 4 na PC – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 25 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
Grę do testów dostarczyła firma Cenega, za co serdecznie dziękuję!