Data publikacji:

NiOh 2 Remastered: The Complete Edition. Poradnik, wymagania i recenzja

Zarówno pierwsza i druga odsłona serii to kawał solidnych gier inspirowanych rozgrywką z cyklu Dark Souls. Teraz obie produkcje zostały wydane w zbiorczym pakiecie NiOh Collection, lecz można je kupić również oddzielnie. Z tego tekstu dowiecie się, czy warto wydać pieniądze na odświeżoną wersję dzieła studia Team Ninja.

Czytaj również: Premiery gier 2021

nioh 2 remastered poradnik

NiOh 2: The Complete Edition na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 85 GB
  • System operacyjny: Windows 8.1/10 (64-bit)

NiOh 2: The Complete Edition na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1660 Super lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 85 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Czy warto zagrać w NiOh 2 Remastered? Recenzja gry

Jestem wielkim fanem serii. Przy obu grach spędziłem łącznie prawie dwieście godzin i nawet przez moment nie przyszło mi do głowy, żeby żałować czasu, jaki poświęciłem na tę markę. Jasne, seria NiOh pod względem wykonania delikatnie odstawała od wysokobudżetowych gier AAA, ale kompletnie nie przeszkadzało mi to w walce z demonicznymi yokai. W pierwszej i drugiej części liczył się przede wszystkim dynamiczny, bardzo wymagający gameplay, dlatego skupianie się na oprawie wizualnej odeszło na dalszy plan.

Aczkolwiek skłamałbym, gdybym napisał, że te gry były brzydkie. Co to to nie – po prostu brakowało w nich doszlifowania, co zapewne wynikało z budżetu, a nie braku umiejętności studia Team Ninja. Dlatego też tym bardziej polecam sprawdzić zremasterowaną wersję NiOh 2, która prezentuje się znacznie lepiej od oryginału. Co prawda nie przygotowano od podstaw wyglądu lokacji, ale zyskały one na jakości dzięki większej rozdzielczości i lekkiemu liftingowi tekstur.

NiOh Collection na PlayStation 5 i komputerach osobistych oferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K, a także umożliwia granie w aż stu dwudziestu klatkach na sekundę. Jeśli więc posiadacie dobry monitor lub telewizor, to na brak płynności nie powinniście narzekać. Do tego trzeba dodać, że obie części działają niezwykle płynnie, co jest bardzo istotne w tego typu produkcjach. Błyskawiczne loadingi sprawiły, że zaliczanie zgonów aż tak bardzo nie boli, jak w podstawowych wersjach.

Jeśli do tej pory seria NiOh umknęła waszej uwadze, to teraz jest dobry czas, żeby nadrobić zaległości. Decydując się na kupno kolekcji, otrzymacie dostęp do dwóch fantastycznych gier oraz wszystkich rozszerzeń fabularnych. Możecie też wybrać samą drugą część, która jest jeszcze bardziej rozbudowana, m.in. dzięki poprawionemu systemowi walki i większej różnorodności przeciwników.

NiOh 2: The Complete Edition - poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Co wchodzi w skład NiOh Collection?

Jeżeli zdecydujecie, że chcecie kupić pełną kolekcję, to otrzymacie dostęp do następującej zawartości:

  • Gra NiOh: Complete Edition
  • Dodatek Dragon of the North
  • Dodatek Defiant Honor
  • Dodatek Bloodshed’s End
  • Gra NiOh 2: The Complete Edition
  • Dodatek The Tengu’s Disciple
  • Dodatek Darkness in the Capital
  • Dodatek The First Samurai

Jak przejść NiOh 2 Remastered?

Dzieło studia Team Ninja reprezentuje gatunek souls like’ów, dlatego nie jest produkcją przeznaczoną dla osób, które unikają gier z wysokim poziomem trudności.

Jeżeli szukacie wskazówek dotyczących rozgrywki, to koniecznie zajrzyjcie do poradnika dla początkujących NiOh 2, jaki przygotowałem przy okazji premiery podstawowej wersji. Polecam również zapoznać się z poniższym materiałem wideo:

NiOh 2 – jak przenieś sejwy z wersji PS4 na PS5?

Jeśli graliście już wcześniej w podstawową wersję NiOh 2 na PlayStation 4 i chcielibyście kontynuować rozgrywkę w remasterze na nowej platformie Sony, to musicie wykonać kilka prostych kroków. Na początek zainstalujcie na PS5 (możecie to też zrobić na PS4) starą wersję gry, która została wydana na poprzedniej generacji konsol.

Następnie w menu głównym wejdźcie do ustawień systemowych, a potem kliknijcie w zakładkę „Zarządzanie zapisami międzyplatformowymi”. Ostatnim krokiem będzie wybranie opcji „Prześlij zapisane dane do chmury”.

Teraz musicie pobrać NiOh 2 Remastered w wersji na PlayStation 5. Wykonujecie te same kroki, co przy przesłaniu plików, tylko na samym końcu wybierzcie opcję „Pobierz zapisane dane z chmury”. Gotowe, wasz postęp został przeniesiony na nową platformę.

Ile godzin zajmuje ukończenie NiOh 2 Remastered?

Ukończenie głównego wątku fabularnego w podstawowej wersji NiOh 2 zajmuje ponad czterdzieści godzin, a do tego należy zaliczyć również czas, jaki można przeznaczyć na dodatkowe aktywności, w tym misje poboczne. Wersja zremasterowana posiada również wszystkie dotychczasowe dodatki, które łącznie wydłużają zabawę o prawie trzydzieści godzin.

Na czym zagrać w NiOh 2 Remastered?

Pierwotnie NiOh 2 dostępne było jako tytuł ekskluzywny dla platformy PlayStation 4. Tymczasem zremasterowana wersja udostępniona została zarówno dla posiadaczy PlayStation 5, jak i komputerów osobistych.

Premiera NiOh 2: The Complete Edition – kiedy?

Odświeżone dzieło studia Team Ninja zostało udostępnione 5 lutego 2021 roku na obu platformach. Gra dostępna jest w oryginalnej ścieżce dźwiękowej, ale posiada polskie napisy.

Grę do testów dostarczyła firma PlayStation Polska, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski