Data publikacji:

Nintendo chciałoby Red Dead Redemption 2 na Switchu

Prezes Nintendo wyraża swoje zainteresowanie dziełem Rockstar Games.

Red Dead Redemption 2 odniosło ogromny sukces, co raczej nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Za grę odpowiadało studio Rockstar Games, które od lat zachwyca graczy wysoką jakością swoich produkcji. Gran Theft Auto V pomimo kilku lat na karku, nadal trzyma się dobrze i wszystko wskazuje na to, że o RDR 2 również szybko nie zapomnimy. Tytuł dostępny jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, aczkolwiek spora grupa graczy liczy na to, że dzieło Gwiazd Rocka trafi także na komputery osobiste.

Standardowa edycja RDR 2 na PS4 – sprawdź aktualną cenę

Prezes Nintendo jest jednak zdania, że Red Dead Redemption 2 mogłoby również pojawić się na konsoli Switch, która zadebiutowała w ubiegłym roku. Reggie Fils-Aime podzielił się takimi rewelacjami podczas rozmowy z dziennikarzem portalu The Hollywood Reporter. Według niego, sprzęt poradziłby sobie z tak dużym tytułem, aczkolwiek rozumie, że na tę chwilę nie byłoby to możliwe. Prezes zdaje sobie sprawę, że prace nad tytułem rozpoczęły się na długo przed zapowiedzą Nintendo Switch, dlatego ciężko byłoby w tym momencie przeportować grę na urządzenie Japończyków. Mimo to, wierzy, że programiści Rockstara po dopieszczeniu wersji na PS4 i XONE zastanowią się nad przeniesieniem swojego dziecka na inne platformy.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Red Dead Redemption 2, to koniecznie zapoznajcie się z recenzją mojego autorstwa. Polecam wam również poradnik, jak poradzić sobie w pierwszych godzinach zabawy w Red Dead Online.

Źródło: DualShockers

Autor: Łukasz Morawski