Data modyfikacji:

Pełny zwiastun serialu The Last of Us – czuć klimat z gry!

HBO powoli przygotowuje fanów The Last of Us do premiery serial bazującego na grze studia Naughty Dog. Na YouTubie pojawił się oficjalny zwiastun telewizyjnej produkcji, dzięki któremu możemy lepiej przyjrzeć się bohaterom oraz ich przygodom. Szykuje się trochę zmian względem materiału źródłowego, choć te raczej nie zdominują całości.
the last of us serial
Zastanawiałem się ostatnio, na jakie zapowiedziany projekty czekam najbardziej i wyszło mi, że serial na podstawie The Last of Us zajmuje bardzo wysokie miejsce na mojej liście. Jestem wielkim fanem pierwszej części, którą łącznie ukończyłem trzy razy, na trzech różnych platformach – PlayStation 3, 4 oraz 5. Dlatego też z niecierpliwością wyczekuję premiery produkcji stworzonej przez HBO. Nie tylko dlatego, że lubię oryginał, ale też z tego powodu, że za projekt odpowiadają twórcy gry (z Neilem Druckmannem na czele) oraz osoby odpowiedzialne za fantastyczny serial „Czarnobyl”.
Na oficjalnym kanale HBO Max Polska został udostępniony pełnoprawny zwiastun, który daje nam znacznie lepszy obraz tego, z czym będziemy mieli do czynienia w telewizyjnym „The Last of Us”. Co prawda w ubiegłym miesiącu mogliśmy obejrzeć już jeden materiał wideo, lecz był to zaledwie teaser, skupiający się bardziej na posępnych widoczkach postapokaliptycznego świata. Tym razem natomiast o wiele więcej miejsca dostali główni bohaterowie oraz ich motywacje. Zarysowano także główny motyw fabularny, który pójdzie tym samym torem, co pierwowzór – Joel ponownie będzie musiał „dostarczyć” Ellie do Świetlików w celu stworzenia leku z jej krwi.
Trailer pokazuje także, że twórcy wprowadzą sporo nowych wątków, rozbudowując te, z jakimi mieliśmy do czynienia w grze, a także dodając całkowicie nowe postaci. Sprawdźcie, czy wizja HBO przypadnie wam do gustu:
Premiera serialu „The Last of Us” zaplanowana została na 16 stycznia 2023 roku – wtedy zadebiutuje pierwszy odcinek, natomiast następne będą udostępniane co tydzień. W adaptacji rola Joela przypadła Pedro Pascalowi, który zasłynął w takich serialach, jak „Gra o tron” lub „Narcos”. Z kolei w Ellie wcieli się Belli Ramsey – młoda aktorka także występowała w „Grze o tron”.
Jeśli chcecie przypomnieć sobie grę lub nigdy nie mieliście z nią do czynienia, to przypominam, że 2 września bieżącego roku do sprzedaży trafił remake The Last of Us: Part I przygotowany przez twórców oryginału, czyli Naughty Dog. Więcej o tym projekcie możecie przeczytać w recenzji mojego autorstwa.
Zdjęcie: materiały prasowe HBO Max
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.