Data modyfikacji:

Zadebiutował fabularny dodatek do GRID Legends

Studio Codemasters przygotowało kolejne rozszerzenie do swojej gry wyścigowej, w którym fabułą pozwoli nam lepiej przyjrzeć się przeszłości głównego antagonisty podstawowej wersji gry. Nie zabraknie przy tym nowych samochodach oraz torów do pokonania. Zobaczcie zwiastun DLC i poznajcie jego szczegóły.
grid
O GRID Legends ciężko jest napisać, że jest to najlepsza produkcja w dorobku doświadczonego studia Codemasters. Co prawda tytuł nie był tak dobry, jak wydane w tym samym roku Gran Turismo 7, ale skłamałbym, gdybym napisał, że nie bawiłem się przy nim dobrze. To bardzo poprawna gra wyścigowa, oferująca ciekawą kampanię fabularną, przyjemny modle jazdy oraz ładną oprawę wizualną. Jeśli chcecie poznać moją opinię o tym tytule, to odsyłam was do recenzji GRID Legends.
Gdybyście posiadali jeszcze podstawową wersję gry i chcielibyście wrócić do tego tytułu, to właśnie macie ku temu dobry powód, ponieważ do sprzedaży trafiło rozszerzenie Rise of Ravenwest. Jak nazwa wskazuje, dodatek został w pełni poświęcony kontrowersyjnemu zespołowi Ravenwest z ich liderem Nathanem McKanem na czele. Z DLC dowiemy się jak powstała ta ekipa oraz jakie były jej początki w drodze o mistrzostwo GRID World Series.
Twórcy piszą o tym rozszerzeniu w następujący sposób: „Ścigany wyrzutami sumienia, kierowany oczekiwaniami rodziny i krytyką ze strony mediów. Nowe DLC daje możliwość poznania historii antagonisty serii GRID Legends. Jego styl jazdy i zasady 'nie brać jeńców' oraz 'wygrać za wszelką cenę' kryją w sobie więcej niż można się spodziewać”. Jeżeli to was zachęciło, to informuję, że Rise of Ravenwest jest już dostępny do pobrania.
Warto także dodać, że w rozszerzeniu otrzymaliśmy możliwość ścigania się ikonicznymi maszynami, takimi jak BMW 320 Turbo Group 5, 1967 Chevrolet Corvette, 1971 Plymouth GTX i 1967 Ford Mustang Fastback. Oprócz tego w dodatku pojawiły się trzy nowe zawodowe wydarzenia sponsorowane, a także masa ikon, malowań karoserii i banerów, które można wykorzystania w grze.
Przypominam, że GRID Legends zadebiutowało 24 lutego 2022 roku na komputerach osobistych, a dzień później odbyła się także premiera wersji na konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Codemasters
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.