Data modyfikacji:

Xbox Game Pass – luty 2023. Spokojna pierwsza połowa miesiąca

Styczniowa oferta Game Passa stała na bardzo wysokim poziomie. Nie dosyć, że otrzymaliśmy nową wersję GoldenEye 007 oraz konsolową wersję Age of Empires II, to niespodziewanie pojawiło się także fantastyczne Hi-Fi Rush od studia Tango Gameworks. W lutym na razie nie ma co liczyć na fajerwerki, ale nadal nie jest źle.
Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aktualnie na radarach graczy są takie produkcje, jak Dead Space Remake czy Hogwarts Legacy, dlatego nie ma co wyskakiwać z wielkimi przebojami w Game Passie. Mimo wszystko znalazło się miejsce dla kilku interesujących tytułów. Pełna lista gier z lutego prezentuje się następująco:
  • Madden NFL 23– Xbox Series X|S /Xbox One / PC (9.02)
  • SD Gundam Battle Alliance – chmura / Xbox Series X|S / Xbox One / PC (9.02)
  • Mount & Blade II: Bannerlord – chmura / Xbox Series X|S / Xbox One / PC (14.02)
  • Cities: Skylines – Remastered – chmura / Xbox Series X|S (15.02)
  • Shadow Warrior 3: Definitive Edition – chmura / Xbox Series X|S / Xbox One / PC (16.02)
  • Atomic Heart  – chmura / Xbox Series X|S / Xbox One / PC (21.02)
  • Niewykluczone, że w drugiej połowie lutego do oferty wskoczy jeszcze kilka tytułów, ale na ten moment na pewno warto czekać na Shadow Warrior 3 w wersji definitywnej. Jest to bardzo ciekawa polska trzecioosobowa strzelanka, w której rozgrywka przypomina ostatnie odsłony Dooma. Gra studia Flying Wild Hog nie stroni od brutalności, wulgaryzmów oraz przaśnych żartów. Jednocześnie rozgrywka potrafi wciągnąć na dobre kilka godzin, pomimo paru bolączek. Więcej o grze przeczytacie w mojej recenzji Shadow Warrior 3.
    Miłośnicy strategii ekonomicznych na pewno nie mogą przejść obojętnie obok Cities: Skylines. Dzieło Colossal Order, w końcu, po tylu latach od premiery (wersja na PC zadebiutowała w 2015 roku!) doczekało się portu na konsole nowej generacji. Produkcja ma nieco odświeżoną oprawę wizualną oraz interfejs dostosowany do obsługi padem. Gra jest fantastyczna, dlatego koniecznie powinniście ją sprawdzić – pozycja obowiązkowa dla miłośników city builderów.
    Warto również mieć na uwadze Mount & Blade II: Bannerlord od studia Tale Worlds. Jest to stosunkowo nowy tytuł, ponieważ jego oficjalna premiera odbyła się 25 października 2022 roku, aczkolwiek gra wcześniej hulała na PC w wersji Early Access. Jest to bardzo rozbudowana mieszanka RPG z elementami gier strategicznych. W Bannerllord tworzymy własną postać i tylko od nas zależy, w jakim kierunku potoczy się historia naszego bohatera. Jeśli cenicie w grach ogromną swobodę działania, to takową tutaj otrzymacie.
    Zdjęcie: materiały prasowe Xbox Polska
    Łukasz Morawski
    Łukasz Morawski

    Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.