Data modyfikacji:

Wiedźmin otrzyma oficjalna planszówkę!

Go On Board we współpracy z CD PROJEKT RED ogłaszają nową grę planszową Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia, osadzoną ponownie w uniwersum Wiedźmina. Kampania crowdfundingowa gry rozpocznie się 19 października.
Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia to nowa gra karciana od Go On Board oparta na kanwie popularnych opowieści znanych z kart książek Andrzeja Sapkowskiego. Gracze wcielą się w niej w najsłynniejszych bohaterów Kontynentu, znanych także z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon od CD PROJEKT RED, takich jak Geralt z Rivii, Ciri i Yennefer. Tytuł będzie oferować złożoną rozgrywkę o strategicznym charakterze i wciągającą historię w bogatym świecie mrocznego fantasy. 
Kampania crowdfundingowa gry na Gamefound ruszy 19 października tego roku. Już teraz dostępna jest strona zbiórki, na której można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi produkcji oraz planami na jej rozwój. Cała kampania zakończy się 7 listopada 2023 roku. Gra planowana jest w kilku wersjach językowych: polskiej, czeskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej.
Autorem Wiedźmina: Ścieżki Przeznaczenia jest Łukasz Woźniak (Wiedźmin: Stary Świat, Valhalla, Tytani) z Go On Board. Nowa karcianka to kolejny, po uznanym przez graczy i krytyków Wiedźminie: Starym Świecie, efekt współpracy między Go On Board i CD PROJEKT RED. Studio wspiera twórców Wiedźmina: Ścieżki Przeznaczenia w kwestiach projektowych, pracy nad stroną wizualną gry i zgodności z wiedźmińskim światem.
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Autor: Informacja prasowa