Data publikacji:

Call of Duty: Modern Warfare III – zapowiedź. Co wiemy przed premierą?

Kolejny rok i przed nami kolejna premiera nowej odsłony Call of Duty. Tym razem jednak Activision Blizzard postawiło na pewną rewolucję, ponieważ nie dokonało rotacji podserii, tylko zapowiedziało kontynuację Modern Warfare II z 2022 roku. Czy w takim razie możemy spodziewać się czegoś więcej, czy czeka nas powtórka z rozrywki? Na szczęście wszystko wskazuje na to, że ta pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna – zobaczcie, co na ten moment wiadomo o Call of Duty: Modern Warfare III.
Call of Duty: Modern Warfare III

Na jakich platformach zagramy w Call of Duty: Modern Warfare III?

Coraz więcej twórców gier rezygnuje z dalszego wsparcia konsol poprzedniej generacji (najwyższa pora!), jednakże Activision Blizzard w dalszym ciągu widzi potencjał w PlayStation 4 i Xbox One, dlatego też nowe Modern Warfare zadebiutuje na tych platformach. Oprócz tego, w tegoroczne Call of Duty zagramy także na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Data premiery Call of Duty: Modern Warfare III

Szykujcie portfele, bo do debiutu nowej odsłony Call of Duty pozostało już niewiele czasu. Premiera Modern Warfare III została zaplanowana na 10 listopada 2023 roku na wszystkich planowanych platformach. Produkcja dostępna jest w sprzedaży w wersji pudełkowej (tylko na konsolach) za 349 złotych, aczkolwiek warto przeglądać oferty w sklepach internetowych, bo niewykluczone, że uda wam się kupić grę taniej – Ceneo.pl może wam w tym pomóc.

Fabuła Call of Duty: Modern Warfare III

Czego możemy się spodziewać po kolejnej odsłonie serii gier FPS? Call of Duty: Modern Warfare III w bezpośredni sposób kontynuuje wątki z poprzedniej części, dlatego przed zagraniem w „trójkę” warto nadrobić wcześniejsze losy Kapitana Price’a i jego ekipy. Bez wchodzenia w spoilery mogę jedynie napisać, że ponownie przejmiemy kontrolę nad żołnierzami grupy uderzeniowej Task Force 141, a naszym nadrzędnym celem będzie powstrzymanie zbrodniarza wojennego Władimira Makarowa. Ultranacjonalista stanowi poważne zagrożenie dla całego świata, ponieważ jego wpływy rozciągają się po najróżniejszych zakątkach Ziemi, gdzie znajduje swoich „wyznawców”. To w sumie tyle, ile wiadomo o fabule nowego Modern Warfare – wszystkie sekrety odkryjemy dopiero po premierze gry.
Lubicie tytuły z tej serii? Zobaczcie, jaka jest kolejność Call of Duty

Rozgrywka dla pojedynczego gracza w Call of Duty: Modern Warfare III

Jeżeli obawialiście się, że w związku z wydaniem rok po roku kolejnej części Modern Warfare seria straci na jakości, to mam dla was dobrą wiadomość. W pracach nad tym tytułem nie uczestniczyło bowiem Infinity Ward (twórcy dwóch poprzednich odsłon), tylko zespół Sledgehammer Games, co oznacza, że studio miało wystarczająco dużo czasu, aby dopieścić swój produkt. Poprzedni projekt tego dewelopera to drugowojenne Call of Duty: Vanguard, które miało swoje problemy, ale w dalszym ciągu było ciekawszą pierwszoosobową strzelanką.
Call of Duty: Modern Warfare III również będzie FPS-em bez możliwości przełączania kamery zza plecy głównego bohatera – aczkolwiek podczas prowadzenia pojazdów śledzimy postać w trybie trzecioosobowym. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, tutaj też otrzymamy podział na kampanię fabularną, rozgrywki wieloosobowe oraz tryb Zombies. Rozgrywka dla pojedynczego gracza ma zaoferować liniową historię, podzieloną na kilka epizodów – w dalszym ciągu nie będziemy mogli stworzyć swojego bohatera, tylko do dyspozycji zostaną oddane postacie wykreowane przez twórców.
Choć esencją COD: Modern Warfare III ma być walka z przeciwnikami w misjach zrealizowanych w mocno filmowy sposób, to jednak twórcy obiecują wprowadzenie licznych modyfikatorów rozgrywki, które mają sprawić, że kampania będzie bardziej nieprzewidywalna. Studio Sledgehammer Games zapowiedziało m.in. Open Combat Missions, czyli zadania, gdzie użytkownicy otrzymają o wiele większą swobodę działania. W tego typu misjach nie ma jednej ustalonej wcześniej ścieżki, tylko od nas zależy, jak ją ukończymy – jeśli wolimy otwartą wymianę ognia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po karabin. Miłośnicy skradania będą mogli z kolei wyłączyć oświetlenie, aktywować gogle noktowizyjne, a następnie przystąpić do cichej eliminacji oponentów przy użyciu pistoletu z tłumikiem.
Producent obiecuje ponadto wprowadzenie modyfikacji w sposobie kontrolowania postaci. W Call of Duty: Modern Warfare III pojawi się mechanika Tactical Stance, która pozwoli na o wiele większą mobilność bohatera oraz lepszą obsługę broni. Dzięki taktycznej postawie, gracz będzie mógł płynniej przechodzić pomiędzy celowaniem przez lunetę (lub kolimator) a strzelaniem z biodra. Oprócz tego otrzymamy możliwość natychmiastowego przerywania podjętych akcji, jeżeli wymaga tego sytuacja – jeśli więc wślizg ma okazać się zbyt ryzykowny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w odpowiednim momencie go anulować.

Tryby sieciowe w Call of Duty: Modern Warfare III

Zespół Treyarch uwielbia tryb Zombies, dlatego ponownie został oddelegowany do jego przygotowania, odciążając tym samym studio Sledgehammer Games. Producent planuje zrealizować najbardziej rozbudowaną wersję Zombies, jaka kiedykolwiek pojawiła się w Call of Duty. Największą nowością będzie to, że rozgrywka nastawiona na starcia z żywymi trupami nie zostanie podzielona na rozdziały czy etapy, tylko otrzymamy do dyspozycji bardzo dużą mapę. W walce o przetrwanie weźmie udział nawet kilka drużyn złożonych z graczy, natomiast całość ma zostać utrzymana w bardzo filmowym stylu.
Oczywiście w Call of Duty: Modern Warfare III nie może również zabraknąć klasycznego trybu wieloosobowego. Z racji tego, że w tym roku obchodzimy dwudziestolecie marki, twórcy planują uczcić to poprzez dodanie do multiplayera licznych map z ubiegłych odsłon serii. Potwierdzono m.in. aż szesnaście map startowych, które zadebiutowały w 2009 roku w oryginalnej wersji Modern Warfare 2 – oczywiście każda lokacja zostanie odpowiednio odnowiona i zmodyfikowana, aby pasowała do stylu rozgrywki nowej części. Możemy liczyć także na trzy mapy bitewne w trybie Ground War i Invasion, a także potężną mapę wojenną w War Mode.
Dzieło Sledgehammer Games doda jeszcze więcej opcji personalizacji wybranego bohatera w rozgrywkach wieloosobowych. Gracze będą mogli m.in. zmienić wygląd rękawic, butów lub kamizelki taktycznej. Ponadto producent zadba o ewolucję sekcji Gunsmith, gdzie jeszcze bardziej zmodyfikujemy działanie poszczególnych rodzajów broni, dodając do nich nowe elementy oraz części zamienne pozyskane w After-Market Parts.

Czy gra Call of Duty: Modern Warfare III będzie mieć polską wersję językową?

Activision Blizzard od wielu lat dba o to, aby w grach z serii Call of Duty dostępna była pełna polonizacja i nie inaczej będzie w tegorocznym wydaniu. Oznacza to, że Call of Duty: Modern Warfare III nie tylko otrzyma polskie napisy, ale także pełnoprawny dubbing z udziałem rodzimych aktorów głosowych.
Źródło grafiki: materiały prasowe Sledgehammer Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.