Data publikacji:

Rozgrywka Cyberpunk 2077: Widmo wolności - nowe mechaniki i zmiany w oryginale

Premiera pierwszego (i zarazem jedynego) fabularnego rozszerzenia do Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami, dlatego twórcy ujawniają kolejne elementy, które mają na celu zachęcić graczy na powrót do Night City. Wszystko wskazuje na to, że CD Projekt RED szykuje sporo nowości, które będą obejmować także podstawową wersję gry. Sprawdźcie, czego dowiedzieliśmy się o grze podczas tegorocznych targów Gamescom.
Cyberpunk 2077

Zupełnie nowy system atutów i umiejętności w Cyberpunk 2077

CD Projekt RED wraz z premierą Cyberpunk 2077 Widma wolności planuje udostępnić całkowicie nowe, bardziej przemyślane, drzewko umiejętności, które podzielone zostało na kilka kategorii – Ciało, Refleks, Umiejętności techniczne, Inteligencja i Cool. W każdym rodzaju udostępniono przemodelowane perki, których jest trochę mniej, ale są o wiele bardziej skonkretyzowane. Dzięki temu użytkownicy będą mogli w jeszcze większym stopniu wpłynąć na unikatowość wykreowanego przez siebie bohatera.
Oprócz tego twórcy dodali nową zakładkę Cyberware, w której możemy sprawdzić dokładnie, z jakich wszczepów korzysta V – jego (lub jej) ciało zostało podzielone na dziesięć części, z czego w każdej możemy zamontować od jednego do maksymalnie trzech implantów. Trzeba będzie jednak z tym uważać, ponieważ każdy kolejny wszczep zwiększa pojemność paska Cyberware, a jego przekroczenie może doprowadzić do cyberpsychozy, tak jak to miało chociażby miejsce w anime Cyberpunk: Edgerunners.
A jeśli to dla was nadal za mało, w Widmie wolności dodana zostanie jeszcze jedna gałąź z umiejętnościami, której nie będziemy rozwijać przy pomocy zdobytego doświadczenia, a tzw. punktów Relika. W tej kategorii otrzymujemy dostęp do jeszcze bardziej spersonalizowanych zdolności. Poprzez ulepszanie Relika, możemy m.in. nauczyć się wykonywania ostatecznego ciosu ostrzami modliszkowymi, odbijania kul podczas użytkowania katany, rzucania zwłokami w przeciwników, czy zabijania oponentów przy pomocy serii szybkich strzałów w głowę z bliskiej odległości.

Cyberpunk 2077 otrzyma policję z prawdziwego zdarzenia

O zmianach wprowadzonych w systemie działania policji wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, ale do tej pory była to zaledwie teoria. Podczas trwania Gamescomu, firma CD Projekt RED wystartowała z ponad godzinnym streamem na Twitchu, podczas którego dokładnie zaprezentowano oraz omówiono, w jaki sposób będzie funkcjonowało NCDP oraz wspierający je funkcjonariusze MaxTac. Jedno jest pewne – miłośnicy Grand Theft Auto będą zadowoleni! Materiał z komentarzem twórców możecie obejrzeć poniżej:

Prowadzenie auta zapewni jeszcze więcej możliwości

Prowadzenie pojazdów w Cybepunku 2077 było przyjemne, ale potencjał systemu prowadzenia pojazdów został całkowicie zaprzepaszczony. Sytuacja ulegnie diametralnym zmianom za sprawą rozszerzenie Widmo wolności. Główny bohater (lub bohaterka) będzie mógł zasiąść za kółkami nowych fur, z czego część będzie wyposażona w karabiny maszynowe lub wyrzutnie rakiet.
Poza tym, w trakcie prowadzenia pojazdu będziemy mogli korzystać z ataków netrunnerskich, aby powstrzymywać samochody wroga lub policji, a jeśli to nie zda egzaminu, to twórcy umożliwią także wychylenie się z kabiny z bronią w ręku w celu załatwienia spraw w starym, dobrym stylu. Prezentację nowych możliwości znajdziecie w zwiastunie Cyberpunk 2077: Widmo wolności opublikowanym podczas konferencji ONL 2023 na Gamescomie:
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.