Data modyfikacji:

Operation Wolf Returns: First Mission – zapowiedź. Co wiemy przed premierą?

W 1989 roku do sprzedaży trafiła oryginalna wersja Operation Wolf, która reprezentowała gatunek gier określany mianem „rail-shooterów”. Po ponad trzydziestu latach tytuł powróci z nową oprawą wizualną i poprawionym gameplayem. Sprawdźcie, co wiemy o Operation Wolf Returns: First Mission.
Operation Wolf Returns: First Mission

Na jakich platformach zagramy w Operation Wolf Returns: First Mission?

Za nową wersję Operation Wolf odpowiada francuskie studio Virtuallyz Gaming, które zdecydowało, że ich dzieło będzie grą multiplatformową. Twórcy zapowiedzieli, że ich produkcja zostanie udostępnione na komputerach osobistych (Steam, GOG, Epic Games Store), PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Data premiery Operation Wolf Returns: First Mission

Do debiutu pozostało już niewiele czasu, ponieważ data premiery Operation Wolf Returns została zaplanowana na 21 września 2023 roku. Posiadacze konsol PlayStation 4/5 oraz Nintendo Switch już teraz mogą składać zamówienia przedpremierowe na fizyczne wydanie, którego cena wynosi 149 złotych. Warto przy tym dodać, że 13 lipca tego roku zadebiutowała też wersja VR-owa First Mission, która jest kompatybilna ze Steam VR, Meta Quest 2 i PlayStation VR2.

Rozgrywka w Operation Wolf Returns: First Mission

Nowa edycja Operation Wolf Returns nie będzie odbiegała zbyt mocno od tego, z czym mieliśmy do czynienia w podstawowej wersji gry. Studio Virtuallyz Gaming nie zrezygnowało z oryginalnych mechanik rozgrywki i nie zamieniło First Mission w klasycznego trzecioosobowego shootera, w którym mamy bezpośrednią kontrolę nad bohaterem. Remake w dalszym ciągu jest tzw. strzelanką na szynach, gdzie gracze odpowiadają wyłącznie za wypluwanie pocisków w stronę przeciwników, natomiast protagonista automatycznie przesuwa się po planszy, przyjmując nowe pozycje.
Czytaj również: Najlepsze strzelanki na PS4
W związku z tym rozgrywka w Operation Wolf Returns bazuje przede wszystkim na bardzo dynamicznej wymianie ognia z oponentami, a naszym podstawowym zadaniem będzie eliminowanie kolejnych przeciwników oraz ich opancerzonych pojazdów. Do dyspozycji otrzymamy pistolet z niekończącą się amunicją oraz karabiny, strzelby i inne pukawki, w których jednak trzeba będzie zwracać uwagę na liczbę posiadanych naboi. Oprócz tego w ekwipunku protagonisty znajdzie się jeszcze pakiet apteczek oraz granaty.
Twórcy przygotowali kampanię fabularną (łącznie ma być 6 poziomów), w której wcielimy się w agenta specjalnego zwalczającego organizacje przestępcze. W Operation Wolf Returns jego celem będzie niejaki generał Viper, którego armia zajmuje się handlem bronią i narkotykami, a do tego opracowała potężną, niszczycielską broń. W produkcję oczywiście można będzie grać samodzielnie, jednakże deweloper poinformował, że First Mission otrzyma także tryb kooperacji dla dwóch graczy.
Oprócz tego zespół Virtuallyz Gaming zapowiedział dodanie do gry trybu Survival, gdzie zostaniemy zmuszeni do zaciekłej obrony przed kolejnymi, coraz bardziej wymagającymi falami wrogich żołnierzy. Warto również zwrócić uwagę na to, że producent całkowicie zmienił styl graficzny oryginału, stawiając w swoim remake’u na bardziej kreskówkowe, zabawne klimaty. W sumie może to wyjść grze na dobre, bo lepiej będzie oddawało szalowy charakter gameplayu.
Źródło grafiki: materiały prasowe Virtuallyz Gaming
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.