Data modyfikacji:

Trek to Yomi trafi na Nintendo Switch

Firma Devolver Digital (wydawca gry) poinformowała, że ciepło przyjęta produkcja studia Flying Wild Hog już niedługo doczeka się wersji dedykowanej konsoli Nintendo Switch. Twórcy ujawnili oficjalną datę premiery, jednocześnie publikując ciekawy materiał z fragmentami gameplayu.
Trek to Yomi
roku. Co prawda produkcja nie spełniła w pełni pokładanych w niej nadziei, ale ostatecznie i tak uważam, że projekt był naprawdę ciekawy i godny polecenia – zwłaszcza miłośnikom gier niezależnych. Zdecydowanie warto pamiętać o tym, że za prace nad grą odpowiadało polskie studio Flying Wild Hog, które współpracowało bezpośrednio z artystą Leonardem Menchiarim. Efekt ich wspólnych działań przekuł się w dosyć nietuzinkowe dzieło, które zachwycało narracją i ciekawym podejściem do tematyki samurajskiej.
Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji sprawdzić tego tytułu, to już niedługo nadarzy się kolejna okazja, aby sięgnąć po dzieło rodaków. Wydawca ujawnił bowiem, że Trek to Yomi jeszcze w tym roku udostępnione zostanie na konsoli Nintendo Switch. Co ciekawe, nie będziemy musieli czekać zbyt długo na premierę, ponieważ ta nastąpi jeszcze w tym miesiącu – dokładnie 30 stycznia. Wersja na hybrydową konsolę Japończyków dostępna będzie wyłącznie w formie cyfrowej. Przynajmniej na ten moment dystrybutor nie ujawnił edycji fizycznej. Dobrą informacją jest natomiast to, że cena Trek to Yomi na Nintendo Switch wyniesie zaledwie 80 złotych.
Przypominam, że w koprodukcję Leonarda Menchiariego i Flying Wild Hog mogliśmy zagrać już wcześniej na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Gra pierwotnie trafiła do sprzedaży 5 maja ubiegłego roku. Już w dniu premiery tytuł dołączył do biblioteki Xbox Game Pass. Jeżeli chcecie poznać moją opinię o grze, to odsyłam was do recenzji Trek to Yomi.
Koniecznie zapoznajcie się też z najnowszym zwiastunem produkcji, przygotowanym z okazji zapowiedzi gry na Nintendo Switch, żeby zobaczyć, na czym w ogóle polega ta produkcja:
Zdjęcie: materiały prasowe Devolver Digital
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.